NZSSRA school results: 2002 NISS Championship

Pukekohe High School's singlet

Pukekohe High School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Pukekohe High School at the 2002 NISS Championship regatta. See the medal table for Pukekohe High School's final ranking at the regatta.

Pukekohe High School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Girls under-19 pair [ event results ]

PUKE 1: Crew - Arna Short | Marja Spencer
Coach - Charles Haggie

Event 4 Boys under-15 quad [ event results ]

PUKE 1: Crew - Brad Gibbons | Joseph Balle | Dean Black | Patrick Parsons + Brodie Robinson (cox)
Coach - Ian McKinnon

Event 11 Girls under-15 eight [ event results ]

PUKE 1: Crew - Kyla Hunt | Amanda Brocas | Susannah Walker | Carrie Lagerstedt | Erin Atkinson | Trish Knight | Talia Blewitt | Suzanne Brown + Brodie Robinson (cox)
Coach - Ian McKinnon

Event 13 Boys under-17 novice four [ event results ]

PUKE 1: Crew - Dean Black | Joseph Balle | Jordan McGowan | Andrew Good + Laura Good (cox)
Coach - Ian McKinnon

Event 18 Girls under-19 single [ event results ]

PUKE 1: Crew - Arna Short
Coach - Charles Haggie

Event 18 Girls under-19 single [ event results ]

PUKE 2: Crew - Marja Spencer
Coach - Charles Haggie

Event 18 Girls under-19 single [ event results ]

PUKE 3: Crew - Helen Provo
Coach - Charles Haggie

Event 23 Boys under-17 single [ event results ]

PUKE 1: Crew - Thomas Maxwell
Coach - Charles Haggie

Event 26 Girls under-19 double [ event results ]

PUKE 1: Crew - Arna Short | Marja Spencer
Coach - Charles Haggie

Event 27 Girls under-15 quad [ event results ]

PUKE 1: Crew - Katie Simpson | Riette Fourie | Erin Atkinson | Kyla Hunt + Laura Good (cox)
Coach - Trevor Simpson

Event 33 Boys under-15 four [ event results ]

PUKE 1: Crew - Brad Gibbons | Joseph Balle | Dean Black | Patrick Parsons + Brodie Robinson (cox)
Coach - Ian McKinnon

Event 38 Boys under-19 single [ event results ]

PUKE 1: Crew - Thomas Maxwell
Coach - Charles Haggie

Event 40 Girls under-15 four [ event results ]

PUKE 1: Crew - Katie Simpson | Riette Fourie | Erin Atkinson | Amanda Brocas + Laura Good (cox)
Coach - Trevor Simpson

Event 40 Girls under-15 four [ event results ]

PUKE 2: Crew - Susannah Walker | Carrie Lagerstedt | Talia Blewitt | Trish Knight + Brodie Robinson (cox)
Coach - Ian McKinnon

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis02 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Crew #: or medal winning crews

Event Sex:

Event:

Result: in

[tick box]
or choose new regatta

Other nis02 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays