NZSSRA school results: 2002 NISS Championship

Tauranga Boys College's singlet

Tauranga Boys College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Tauranga Boys College at the 2002 NISS Championship regatta. See the medal table for Tauranga Boys College's final ranking at the regatta.

Tauranga Boys College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 3 Boys under-17 four [ event results ]

TRGB 1: Crew - Darren Klein | Ryan Telfar | David Gunderson | Myles Bowker + Mark Taylor (cox)
Coach - Tim Richardson

Event 4 Boys under-15 quad [ event results ]

TRGB 1: Crew - Tristan Mace | Tim Wilson | Niki Brough | Gavin Kale + Kevin Hiha (cox)
Coach - Jesse Rogers

Event 9 Boys under-19 quad [ event results ]

TRGB 1: Crew - Richard Crosland | Sean Hatwell | Ben Macfarlane | Tim Graham + Nathan Leaming (cox)
Coach - Tim Richardson

Event 12 Boys under-16 quad [ event results ]

TRGB 1: Crew - Heretaura Hiha | Sam Riddell | Sam Meichtry | Corey Downes + Kevin Hiha (cox)
Coach - Diana Hatwell

Event 14 Boys under-15 eight [ event results ]

TRGB 1: Crew - Mark Smart | Harrison Smith | Daniel Symons | James Riddell | Tim Wilson | Tristan Mace | Niki Brough | Gavin Kale + Mark Savell (cox)
Coach - Jesse Rogers

Event 16 Boys under-19 lightweight four [ event results ]

TRGB 1: Crew - Brooke Ebbett | Richard Crosland | Tim Humphrey | Michael Burkett + Mark Taylor (cox)
Coach - Tim Richardson

Event 17 Boys under-17 quad [ event results ]

TRGB 1: Crew - Darcy Rogers | Ryan Telfar | Scott Smart | Jonathon Taylor + Rawiri Jobe (cox)
Coach - Tim Richardson

Event 23 Boys under-17 single [ event results ]

TRGB 1: Crew - Ben Macfarlane
Coach - Tim Richardson

Event 25 Boys under-16 four [ event results ]

TRGB 1: Crew - Heretaura Hiha | Sam Riddell | Sam Meichtry | Corey Downes + Kevin Hiha (cox)
Coach - Diana Hatwell

Event 31 Boys under-19 double [ event results ]

TRGB 1: Crew - Tim Graham | Ben Macfarlane
Coach - Tim Richardson

Event 33 Boys under-15 four [ event results ]

TRGB 1: Crew - Mark Smart | Harrison Smith | James Riddell | Daniel Symons + Mark Savell (cox)
Coach - Jesse Rogers

Event 37 Boys under-17 double [ event results ]

TRGB 1: Crew - Darcy Rogers | Jonathon Taylor
Coach - Tim Richardson

Event 38 Boys under-19 single [ event results ]

TRGB 1: Crew - Tim Graham
Coach - Tim Richardson

Event 41 Boys under-19 eight [ event results ]

TRGB 1: Crew - Brooke Ebbett | Richard Crosland | David Gunderson | Ryan Telfar | Darren Klein | Myles Bowker | Tim Humphrey | Michael Burkett + Rawiri Jobe (cox)
Coach - Tim Richardson

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis02 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Crew #: or medal winning crews

Event:

Result: in

[tick box]
or choose new regatta

Other nis02 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays