NZSSRA school results: 2004 NISS Championship

Waikato Diocesan School's singlet

Waikato Diocesan School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Waikato Diocesan School at the 2004 NISS Championship regatta. See the medal table for Waikato Diocesan School's final ranking at the regatta.

Waikato Diocesan School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 2 Girls under-17 single [ event results ]

WKDS 1: Crew - Larissa Marsh
Coach - Judith Hamilton

Event 7 Girls under-16 four [ event results ]

WKDS 1: Crew - Charlotte Spratt | Megan Holden | Phillippa Summerville | Juliet Anderson + Anna Barrett (cox)
Coach - Bruce Holden

Event 7 Girls under-16 four [ event results ]

WKDS 2: Crew - Briar-Rose Croasdale | Briar McGougan | Nadine Williams | Kylie Marsh + Monique Kindred (cox)
Coach - Bruce Holden

Event 7 Girls under-16 four [ event results ]

WKDS 3: Crew - Sophie Fine | Jemma O'Donnell | Anna Telfer | Natasha Miln + Kirsty Black (cox)
Coach - Judith Hamilton

Event 11 Girls under-19 lightweight four [ event results ]

WKDS 1: Crew - Elizabeth Proverbs | Larissa Marsh | Briar McGougan | Kylie Marsh + Stephanie Savage (cox)
Coaches - A. Goudie | B.Holden

Event 12 Girls under-15 eight [ event results ]

WKDS 1: Crew - Danielle Street | Aynslee Rodger | Georgia Connelly | Hannah Cameron | Brylee Haywood | Louise Dymock | Courtney Jefferies | Aleisha Broomfield + Katherine Robertson (cox)
Coach - Maree Kaati

Event 16 Girls under-16 double [ event results ]

WKDS 1: Crew - Elizabeth Proverbs | Megan Frost
Coach - Judith Hamilton

Event 21 Girls under-19 four [ event results ]

WKDS 1: Crew - Charlotte Spratt | Megan Holden | Phillippa Summerville | Juliet Anderson + Anna Barrett (cox)
Coach - Bruce Holden

Event 23 Girls under-17 double [ event results ]

WKDS 1: Crew - Elizabeth Proverbs | Megan Frost
Coach - Judith Hamilton

Event 25 Girls under-16 eight [ event results ]

WKDS 1: Crew - Charlotte Spratt | Juliet Anderson | Briar-Rose Croasdale | Megan Holden | Phillippa Summerville | Briar McGougan | Nadine Williams | Kylie Marsh + Anna Barrett (cox)
Coach - Bruce Holden

Event 29 Girls under-17 four [ event results ]

WKDS 1: Crew - Anna Godley | Larissa Marsh | Kimberley Robinson | Emma Gresson + Stephanie Savage (cox)
Coach - A.Goudie

Event 37 Girls under-17 novice four [ event results ]

WKDS 1: Crew - Sophie Fine | Jemma O'Donnell | Anna Telfer | Natasha Miln + Kirsty Black (cox)
Coach - Judith Hamilton

Event 41 Girls under-15 four [ event results ]

WKDS 1: Crew - Brylee Haywood | Aynslee Rodger | Georgia Connelly | Hannah Cameron + Katherine Robertson (cox)
Coach - Maree Kaati

Event 41 Girls under-15 four [ event results ]

WKDS 2: Crew - Danielle Street | Louise Dymock | Courtney Jefferies | Aleisha Broomfield + Monique Kindred (cox)
Coach - Maree Kaati

Event 44 Girls under-19 eight [ event results ]

WKDS 1: Crew - Charlotte Spratt | Juliet Anderson | Anna Godley | Megan Holden | Phillippa Summerville | Larissa Marsh | Kimberley Robinson | Kylie Marsh + Stephanie Savage (cox)
Coaches - Bruce Holden | A.Goudie

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis04 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Crew #: or medal winning crews

Event:

Result: in

[tick box]
or choose new regatta

Other nis04 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays