NZSSRA school results: 2004 NISS Championship

Westlake Girls High School's singlet

Westlake Girls High School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Westlake Girls High School at the 2004 NISS Championship regatta. See the medal table for Westlake Girls High School's final ranking at the regatta.

Westlake Girls High School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 2 Girls under-17 single [ event results ]

WTLG 1: Crew - Vanessa Gray
Coaches - Dion Forrest | Michelle Delahunty

Event 2 Girls under-17 single [ event results ]

WTLG 2: Crew - Carmel Cater
Coaches - Dion Forrest | Michelle Delahunty

Event 7 Girls under-16 four [ event results ]

WTLG 1: Crew - Annabel Rowlands | Christina Baker-Burns | Jessica Denston | Carolyn Davies + Hayley Reid (cox)
Coaches - Tony Burns | Garth Bradford

Event 7 Girls under-16 four [ event results ]

WTLG 2: Crew - Victoria Clark | Hayley Roberts | Sophie Jones | Harriet Quinlan + Josephine Ung (cox)
Coaches - Tony Burns | Garth Bradford

Event 7 Girls under-16 four [ event results ]

WTLG 3: Crew - Grace Jones | Heather King | Emma Richardson | Josephine Ung + Melissa Scott (cox)
Coaches - Tony Burns | Garth Bradford

Event 7 Girls under-16 four [ event results ]

WTLG 4: Crew - Katie Ash | Lydia Moore | Katie Gibb | Helen Kilpatrick + Kasimir King (cox)
Coaches - Tony Burns | Garth Bradford

Event 8 Girls under-17 novice eight [ event results ]

WTLG 1: Crew - Olivia Wylie | Victoria Moss | Judith Quinlan | Courtney Herbert | Danielle McManus | Sophie Nicholls | Samantha Geary | Romy Craven-McLeay + Gabrielle Clark (cox)
Coaches - Kathryn Pengelly | Peter Humphries

Event 11 Girls under-19 lightweight four [ event results ]

WTLG 1: Crew - Victoria Clark | Alexandra Middleton | Emma Richardson | Heather King + Melissa Scott (cox)
Coaches - Dion Forrest | Michelle Delahunty

Event 16 Girls under-16 double [ event results ]

WTLG 1: Crew - Annabel Rowlands | Christina Baker-Burns
Coaches - Tony Burns | Garth Bradford

Event 16 Girls under-16 double [ event results ]

WTLG 2: Crew - Carolyn Davies | Jessica Denston
Coaches - Tony Burns | Garth Bradford

Event 16 Girls under-16 double [ event results ]

WTLG 3: Crew - Sophie Jones | Hayley Roberts
Coaches - Tony Burns | Garth Bradford

Event 19 Girls under-19 single [ event results ]

WTLG 1: Crew - Alexandra Middleton
Coaches - Dion Forrest | Michelle Delahunty

Event 23 Girls under-17 double [ event results ]

WTLG 1: Crew - Sarah Anderson | Emma Froggatt
Coaches - Dion Forrest | Michelle Delahunty

Event 25 Girls under-16 eight [ event results ]

WTLG 1: Crew - Annabel Rowlands | Christina Baker-Burns | Jessica Denston | Harriet Quinlan | Victoria Clark | Hayley Roberts | Sophie Jones | Carolyn Davies + Melissa Scott (cox)
Coaches - Tony Burns | Garth Bradford

Event 25 Girls under-16 eight [ event results ]

WTLG 2: Crew - Grace Jones | Heather King | Emma Richardson | Josephine Ung | Katie Ash | Lydia Moore | Katie Gibb | Helen Kilpatrick + Hayley Reid (cox)
Coaches - Tony Burns | Garth Bradford

Event 28 Girls under-15 quad [ event results ]

WTLG 1: Crew - Judith Quinlan | Victoria Moss | Olivia Wylie | Courtney Herbert + Josephine Ung (cox)
Coaches - Kathryn Pengelly | Peter Humphries

Event 28 Girls under-15 quad [ event results ]

WTLG 2: Crew - Danielle McManus | Samantha Geary | Sophie Nicholls | Romy Craven-McLeay + Gabrielle Clark (cox)
Coaches - Kathryn Pengelly | Peter Humphries

Event 29 Girls under-17 four [ event results ]

WTLG 1: Crew - Vanessa Gray | Carmel Cater | Sarah Anderson | Emma Froggatt + Clare Smyth (cox)
Coaches - Dion Forrest | Michelle Delahunty

Event 33 Girls under-16 quad [ event results ]

WTLG 1: Crew - Annabel Rowlands | Christina Baker-Burns | Jessica Denston | Carolyn Davies + Melissa Scott (cox)
Coaches - Tony Burns | Garth Bradford

Event 33 Girls under-16 quad [ event results ]

WTLG 2: Crew - Victoria Clark | Hayley Roberts | Sophie Jones | Heather King + Josephine Ung (cox)
Coaches - Tony Burns | Garth Bradford

Event 33 Girls under-16 quad [ event results ]

WTLG 3: Crew - Lydia Moore | Harriet Quinlan | Katie Gibb | Emma Richardson + Kasimir King (cox)
Coaches - Tony Burns | Garth Bradford

Event 33 Girls under-16 quad [ event results ]

WTLG 4: Crew - Grace Jones | Josephine Ung | Katie Ash | Helen Kilpatrick + Hayley Reid (cox)
Coaches - Tony Burns | Garth Bradford

Event 36 Girls under-19 quad [ event results ]

WTLG 1: Crew - Vanessa Gray | Sarah Anderson | Emma Froggatt | Alexandra Middleton + Clare Smyth (cox)
Coaches - Dion Forrest | Michelle Delahunty

Event 37 Girls under-17 novice four [ event results ]

WTLG 1: Crew - Olivia Wylie | Victoria Moss | Judith Quinlan | Courtney Herbert + Josephine Ung (cox)
Coaches - Kathryn Pengelly | Peter Humphries

Event 40 Girls under-17 quad [ event results ]

WTLG 1: Crew - Vanessa Gray | Sarah Anderson | Carmel Cater | Emma Froggatt + Clare Smyth (cox)
Coaches - Dion Forrest | Michelle Delahunty

Event 41 Girls under-15 four [ event results ]

WTLG 1: Crew - Danielle McManus | Samantha Geary | Sophie Nicholls | Romy Craven-McLeay + Gabrielle Clark (cox)
Coaches - Kathryn Pengelly | Peter Humphries

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis04 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Crew #: or medal winning crews

Event:

Result: in

[tick box]
or choose new regatta

Other nis04 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays