NZSSRA school results: 2005 North Island Secondary Schools

Baradene College's singlet

Baradene College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Baradene College at the 2005 North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Baradene College's final ranking at the regatta.

Baradene College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 9 Girls under-17 eight [ event results ]

BARA 1: Crew - Hannah Griffin | Claire Rosser | Madeline Gee | Janine Herbert | Sigrid Davis | Alexandra Murphy | Alyssa Jones | Teressa Agnew + Stacey Lithgow (cox)
Coach - Dudley Storey

Event 11 Girls under-18 lightweight four [ event results ]

BARA 1: Crew - Carmel Tolhurst | Kathryn Putt | Katie Wright | Samantha Brown + Caitlin Tolhurst (cox)
Coach - Dudley Storey

Event 12 Girls under-15 eight [ event results ]

BARA 1: Crew - Sarah Herbert | Elizabeth Joyce | Stephanie Everett | Anna Churton | Karli Dowd | Georgina Milne | Lee-ande Hill | Abbey Meehan + Ashleigh Bogle (cox)
Coach - Dudley Storey

Event 21 Girls under-18 four [ event results ]

BARA 1: Crew - Jodi Boyle | Alexandra Murphy | Alyssa Jones | Anna Considine + Alana Bebich (cox)
Coach - Dudley Storey

Event 25 Girls under-16 eight [ event results ]

BARA 1: Crew - Nichola Considine | Anthea Stembridge | Sigrid Davis | Anna Churton | Stephanie Everett | Elizabeth Joyce | Karli Dowd | Teressa Agnew + Stacey Lithgow (cox)
Coach - Dudley Storey

Event 41 Girls under-15 four [ event results ]

BARA 1: Crew - Sarah Herbert | Georgina Milne | Chloe McCleary | Abbey Meehan + Ashleigh Bogle (cox)
Coach - Dudley Storey

Event 44 Girls under-18 eight [ event results ]

BARA 1: Crew - Hannah Booker | Lucy Leydon | Madeline Gee | Janine Herbert | Hannah Griffin | Claire Rosser | Katie Wright | Kathryn Putt + Caitlin Tolhurst (cox)
Coach - Dudley Storey

Event 44 Girls under-18 eight [ event results ]

BARA 2: Crew - Nichola Considine | Anthea Stembridge | Carmel Tolhurst | Alexandra Murphy | Jodi Boyle | Anna Considine | Alyssa Jones | Samantha Brown + Alana Bebich (cox)
Coach - Dudley Storey

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis05 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Crew #: or medal winning crews

Event:

Result: in

[tick box]
or choose new regatta

Other nis05 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays