NZSSRA school results: 2005 North Island Secondary Schools

Epsom Girls Grammar's singlet

Epsom Girls Grammar [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Epsom Girls Grammar at the 2005 North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Epsom Girls Grammar's final ranking at the regatta.

Epsom Girls Grammar also attended: mad03 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 2 Girls under-17 single [ event results ]

EGGS 1: Crew - Lucy Thomson
Coach - Dennis Oliver

Event 7 Girls under-16 four [ event results ]

EGGS 1: Crew - Sarah Percy | Emily Smith | Maria Ebner | Catherine Scheib + Sigourney Taylor (cox)

Event 12 Girls under-15 eight [ event results ]

EGGS 1: Crew - Rochelle Hill | Maddy Gravatt | Grace Stacey-Jacob | Alice Stacey-Jacob | Nina-May Gill | Samantha Truter | MacKenzie Robertson | Courtney Henley-Smith + Sarah Anderson (cox)
Coach - Kelly Scally

Event 16 Girls under-16 double [ event results ]

EGGS 1: Crew - Emma Christie | Alex Green
Coach - Ash Smith

Event 16 Girls under-16 double [ event results ]

EGGS 2: Crew - Sacha Beguely | Victoria Day
Coach - Ash Smith

Event 21 Girls under-18 four [ event results ]

EGGS 1: Crew - Lucy Thomson | Silja Hansen | Kate Cullinane | Francis Cullinane + Courtney Kay (cox)
Coach - Dennis Oliver

Event 23 Girls under-17 double [ event results ]

EGGS 1: Crew - Rebecca Walker | Maddy Oliver
Coach - Dennis Oliver

Event 23 Girls under-17 double [ event results ]

EGGS 2: Crew - Kathryn Simpson | Kylie Alesech
Coach - Dennis Oliver

Event 25 Girls under-16 eight [ event results ]

EGGS 1: Crew - Sarah Percy | Emma Christie | Jorgia Findlay | Alex Green | Emily Smith | Victoria Day | Maria Ebner | Catherine Scheib + Sheridan Scally (cox)
Coach - Ash Smith

Event 25 Girls under-16 eight [ event results ]

EGGS 2: Crew - Rochelle Hill | Maddy Gravatt | Grace Stacey-Jacob | Alice Stacey-Jacob | Nina-May Gill | Samantha Truter | MacKenzie Robertson | Laura Pendergrast + Sarah Anderson (cox)
Coach - Kelly Scally

Event 27 Girls under-18 double [ event results ]

EGGS 1: Crew - Maddy Oliver | Silja Hansen
Coach - Dennis Oliver

Event 27 Girls under-18 double [ event results ]

EGGS 2: Crew - Francis Cullinane | Kate Cullinane
Coach - Dennis Oliver

Event 36 Girls under-18 quad [ event results ]

EGGS 1: Crew - Lucy Thomson | Silja Hansen | Kate Cullinane | Francis Cullinane + Courtney Kay (cox)
Coach - Dennis Oliver

Event 37 Girls under-17 novice four [ event results ]

EGGS 1: Crew - Nina-May Gill | Alex Green | MacKenzie Robertson | Sacha Beguely + Sigourney Taylor (cox)
Coaches - Keith Scally | Ash Smith

Event 41 Girls under-15 four [ event results ]

EGGS 1: Crew - Jorgia Findlay | Emma Christie | Emily Smith | Courtney Henley-Smith + Sigourney Taylor (cox)
Coach - Ash Smith

Event 41 Girls under-15 four [ event results ]

EGGS 2: Crew - Rochelle Hill | Maddy Gravatt | Grace Stacey-Jacob | Alice Stacey-Jacob + Sarah Anderson (cox)
Coach - Kelly Scally

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis05 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Crew #: or medal winning crews

Event:

Result: in

[tick box]
or choose new regatta

Other nis05 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays