NZSSRA school results: 2005 North Island Secondary Schools

Hauraki Plains College's singlet

Hauraki Plains College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Hauraki Plains College at the 2005 North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Hauraki Plains College's final ranking at the regatta.

Hauraki Plains College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

HAUR 1: Crew - Dean Hoogeveen | Andee Langeveld
Coach - Martin Simoncelli

Event 2 Girls under-17 single [ event results ]

HAUR 1: Crew - Tessa Hoogeveen
Coach - Martin Simoncelli

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

HAUR 1: Crew - Eddy Hutchins | Aiden Lichfield | Matthew van Eyk | Anthony Berkers + Rowena Swift (cox)
Coaches - Martin Simoncelli | Neil Gray

Event 10 Boys under-18 quad [ event results ]

HAUR 1: Crew - Joshua Dalgety | Troy Hoogeveen | Michael Jacobs | Luke O'Neil + Kelly Troughton (cox)
Coach - Martin Simoncelli

Event 12 Girls under-15 eight [ event results ]

HAUR 1: Crew - Rachel Evans | Celeste Pinny | Corinna VanEyk | Jacqlyn Gasson | Hayley Hoogeveen | Sarah Van Bysterveldt | Kelly Main | Amy ONeil + Charlotte Blake (cox)
Coaches - Martin Simoncelli | Sharon Kiely

Event 13 Boys under-16 quad [ event results ]

HAUR 1: Crew - Dean Hoogeveen | Andee Langeveld | Darryn Yern | Brenton Page + Rowena Swift (cox)
Coach - Martin Simoncelli

Event 16 Girls under-16 double [ event results ]

HAUR 1: Crew - Alyce Pulford | Phillipa Gray
Coach - Martin Simoncelli

Event 19 Girls under-18 single [ event results ]

HAUR 1: Crew - Natalie Sorensen
Coach - Martin Simoncelli

Event 20 Girls under-15 double [ event results ]

HAUR 1: Crew - Nikki Shanley | Rachel Evans
Coach - Martin Simoncelli

Event 22 Boys under-18 four [ event results ]

HAUR 1: Crew - Joshua Dalgety | Troy Hoogeveen | Michael Jacobs | Gerard Casey + Kelly Troughton (cox)
Coach - Martin Simoncelli

Event 23 Girls under-17 double [ event results ]

HAUR 1: Crew - Tessa Hoogeveen | Melissa Reid
Coach - Martin Simoncelli

Event 24 Boys under-17 single [ event results ]

HAUR 1: Crew - Leo Schipper
Coach - Martin Simoncelli

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

HAUR 1: Crew - Dean Hoogeveen | Andee Langeveld | Darryn Yern | Brenton Page + Rowena Swift (cox)
Coach - Martin Simoncelli

Event 28 Girls under-15 quad [ event results ]

HAUR 1: Crew - Celeste Pinny | Corinna VanEyk | Hayley Hoogeveen | Jacqlyn Gasson + Charlotte Blake (cox)
Coaches - Martin Simoncelli | Sharon Kiely

Event 29 Girls under-17 four [ event results ]

HAUR 1: Crew - Tessa Hoogeveen | Alyce Pulford | Phillipa Gray | Melissa Reid + Kelly Troughton (cox)
Coach - Martin Simoncelli

Event 32 Boys under-18 double [ event results ]

HAUR 1: Crew - Joshua Dalgety | Troy Hoogeveen
Coach - Martin Simoncelli

Event 32 Boys under-18 double [ event results ]

HAUR 2: Crew - Michael Jacobs | Luke O'Neil
Coach - Martin Simoncelli

Event 33 Girls under-16 quad [ event results ]

HAUR 1: Crew - Nikki Shanley | Janet Robinson | Rachel Evans | Karen Bull + Charlotte Blake (cox)
Coach - Martin Simoncelli

Event 34 Boys under-15 four [ event results ]

HAUR 1: Crew - Eddy Hutchins | Aiden Lichfield | Matthew van Eyk | Anthony Berkers + Rowena Swift (cox)
Coach - Martin Simoncelli

Event 38 Boys under-17 double [ event results ]

HAUR 1: Crew - Jason Yern | Leo Schipper
Coach - Martin Simoncelli

Event 39 Boys under-18 single [ event results ]

HAUR 1: Crew - Troy Hoogeveen
Coach - Martin Simoncelli

Event 40 Girls under-17 quad [ event results ]

HAUR 1: Crew - Tessa Hoogeveen | Alyce Pulford | Phillipa Gray | Melissa Reid + Rowena Swift (cox)
Coach - Martin Simoncelli

Event 41 Girls under-15 four [ event results ]

HAUR 1: Crew - Nikki Shanley | Celeste Pinny | Rachel Evans | Corinna VanEyk + Charlotte Blake (cox)
Coaches - Martin Simoncelli | Sharon Kiely

Event 41 Girls under-15 four [ event results ]

HAUR 2: Crew - Jacqlyn Gasson | Sarah Van Bysterveldt | Kelly Main | Hayley Hoogeveen + Rowena Swift (cox)
Coaches - Martin Simoncelli | Sharon Keily

Event 43 Boys under-18 eight [ event results ]

HAUR 1: Crew - Jason Yern | Leo Schipper | Joshua Dalgety | Gerard Casey | Michael Jacobs | Luke O'Neil | Darryn Yern | Andee Langeveld + Kelly Troughton (cox)
Coach - Martin Simoncelli

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis05 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Crew #: or medal winning crews

Event Sex:

Event:

Result: in

[tick box]
or choose new regatta

Other nis05 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays