NZSSRA school results: 2005 North Island Secondary Schools

St Paul's Collegiate School's singlet

St Paul's Collegiate School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by St Paul's Collegiate School at the 2005 North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for St Paul's Collegiate School's final ranking at the regatta.

St Paul's Collegiate School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 4 Boys under-17 four [ event results ]

SPLH 1: Crew - Thomas Nabbs | Trent Montgomery | Mark Gasquoine | Mitchell Ewen + Lewis Winn (cox)

Event 4 Boys under-17 four [ event results ]

SPLH 2: Crew - Nicholas Oehley | Michael Wallace | Mitchell Metcalfe | Hamish Clarke + Vincent Bell (cox)

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

SPLH 1: Crew - Hamish McMichael | Bradley OSullivan | Paul Sharp | James Frick + Daniel Mullody (cox)

Event 6 Boys under-18 pair [ event results ]

SPLH 1: Crew - David Linehan | Derek Callister

Event 14 Boys under-17 novice four [ event results ]

SPLH 1: Crew - Joe Nabbs | Mitchell Ewen | Jo Linklater | Giles Wolfe + Lewis Winn (cox)

Event 15 Boys under-15 eight [ event results ]

SPLH 1: Crew - Jonathon Murtagh | Blake Robinson | Joe Nabbs | Luke Mulligan | Blake Hill | Timothy De Beer | William Willis | James Howie + James Griffin (cox)

Event 15 Boys under-15 eight [ event results ]

SPLH 2: Crew - James Howie | William Willis | Paul Sharp | James Frick | Hamish McMichael | Daniel Mullody | William Pilkington | Bradley OSullivan + Vincent Bell (cox)

Event 17 Boys under-18 lightweight four [ event results ]

SPLH 1: Crew - Scott Keene | Zac Blackley | Robbie Spear | Reece Croasdale + Anna Barrett (cox)

Event 17 Boys under-18 lightweight four [ event results ]

SPLH 2: Crew - Nicholas Oehley | Mitchell Metcalfe | Blake Oliver | Michael Shaw + James Griffin (cox)

Event 21 Girls under-18 four [ event results ]

SPLH 1: Crew - Katie Gibb | Anne-Maree Hill | Zoe Lynn | Briar-Rose Croasdale + Anna Barrett (cox)

Event 22 Boys under-18 four [ event results ]

SPLH 1: Crew - Scott Keene | Zac Blackley | Robbie Spear | Reece Croasdale + Anna Barrett (cox)

Event 22 Boys under-18 four [ event results ]

SPLH 2: Crew - David Linehan | Derek Callister | Thomas Nabbs | Michael Wallace + Lewis Winn (cox)

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

SPLH 1: Crew - Blake Oliver | Ben Rodwell | Jo Linklater | Giles Wolfe + Vincent Bell (cox)

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

SPLH 2: Crew - Sam Chung | William Pilkington | Jarrod Mitchell | Colin Barton + James Griffin (cox)

Event 29 Girls under-17 four [ event results ]

SPLH 1: Crew - Brighid McCaffrey | Zoe Lynn | Katie Gibb | Briar-Rose Croasdale + Anna Barrett (cox)

Event 30 Boys under-17 novice eight [ event results ]

SPLH 1: Crew - Blake Hill | Luke Mulligan | William Pilkington | Jo Linklater | Joe Nabbs | Giles Wolfe | Jarrod Mitchell | Charles Smith + James Griffin (cox)

Event 31 Boys under-17 eight [ event results ]

SPLH 1: Crew - Nicholas Oehley | Trent Montgomery | Thomas Nabbs | Michael Wallace | Mitchell Metcalfe | Mitchell Ewen | Mark Gasquoine | Hamish Clarke + Lewis Winn (cox)

Event 34 Boys under-15 four [ event results ]

SPLH 1: Crew - Jonathon Murtagh | Joe Nabbs | Blake Robinson | Luke Mulligan + James Griffin (cox)

Event 34 Boys under-15 four [ event results ]

SPLH 2: Crew - Blake Hill | William Pilkington | William Willis | James Howie + James Griffin (cox)

Event 34 Boys under-15 four [ event results ]

SPLH 3: Crew - Paul Sharp | Bradley OSullivan | James Frick | Hamish McMichael + Daniel Mullody (cox)

Event 35 Boys under-16 eight [ event results ]

SPLH 1: Crew - Blake Oliver | Ben Rodwell | Sam Chung | Jo Linklater | Colin Barton | Giles Wolfe | William Pilkington | Michael Shaw + Vincent Bell (cox)

Event 40 Girls under-17 quad [ event results ]

SPLH 1: Crew - Brighid McCaffrey | Anne-Maree Hill | Zoe Lynn | Katie Gibb + Anna Barrett (cox)

Event 43 Boys under-18 eight [ event results ]

SPLH 1: Crew - Robbie Spear | Scott Keene | David Linehan | Trent Montgomery | Zac Blackley | Thomas Nabbs | Reece Croasdale | Derek Callister + Lewis Winn (cox)

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis05 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Crew #: or medal winning crews

Event Sex:

Event:

Result: in

[tick box]
or choose new regatta

Other nis05 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays