NZSSRA school results: 2007 Aon North Island Secondary Schools

Hauraki Plains College's singlet

Hauraki Plains College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Hauraki Plains College at the 2007 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Hauraki Plains College's final ranking at the regatta.

Hauraki Plains College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

HAUR 1: Crew - Leon Wynolts | Peter Hale
Coach - Martin Simoncelli

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

HAUR 2: Crew - Anthony Berkers | Joseph Casey
Coach - Martin Simoncelli

Event 2 Girls under-17 single [ event results ]

HAUR 1: Crew - Hayley Hoogeveen
Coach - Martin Simoncelli

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

HAUR 1: Crew - Patrick Davenport | Brent Walker | Dominic Newton | Liam Sheilds + Karl Williams (cox)
Coach - Troy Hoogeveen

Event 6 Boys under-18 pair [ event results ]

HAUR 1: Crew - Dean Hoogeveen | Andee Langeveld
Coach - Martin Simoncelli

Event 7 Girls under-16 four [ event results ]

HAUR 1: Crew - Hayley Hoogeveen | Rachel Evans | Chloe Johansen | Shontelle Rhodes + Amanda Coombe (cox)
Coach - Martin Simoncelli

Event 7 Girls under-16 four [ event results ]

HAUR 2: Crew - Kayla Shanley | Kirsty Rakich | Susan Page | Alice Fisher + Belinda Spreeuwenberg (cox)
Coach - Martin Simoncelli

Event 12 Girls under-15 eight [ event results ]

HAUR 1: Crew - Coby Morehu | Caitlin Wiseman | Roselle Magon | Dakota Ringrose | Jamiee Hoogeveen | Samantha Leonard | Jessica McCormack | Nicola Post + Clay Reed (cox)
Coach - Luke O'Neil

Event 13 Boys under-16 quad [ event results ]

HAUR 1: Crew - Anthony Berkers | Leon Wynolts | Peter Hale | Joseph Casey + Rowena Swift (cox)
Coach - Martin Simoncelli

Event 16 Girls under-16 double [ event results ]

HAUR 1: Crew - Hayley Hoogeveen | Rachel Evans
Coach - Martin Simoncelli

Event 16 Girls under-16 double [ event results ]

HAUR 2: Crew - Chloe Johansen | Shontelle Rhodes
Coach - Martin Simoncelli

Event 16 Girls under-16 double [ event results ]

HAUR 3: Crew - Kayla Shanley | Kirsty Rakich
Coach - Martin Simoncelli

Event 19 Girls under-18 single [ event results ]

HAUR 1: Crew - Alyce Pulford
Coach - Martin Simoncelli

Event 23 Girls under-17 double [ event results ]

HAUR 1: Crew - Kayla Shanley | Kirsty Rakich
Coach - Martin Simoncelli

Event 24 Boys under-17 single [ event results ]

HAUR 1: Crew - Sam Jones
Coach - Martin Simoncelli

Event 24 Boys under-17 single [ event results ]

HAUR 2: Crew - Bryce Roddis
Coach - Martin Simoncelli

Event 24 Boys under-17 single [ event results ]

HAUR 3: Crew - Reagan Langeveld
Coach - Martin Simoncelli

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

HAUR 1: Crew - Joseph Casey | Leon Wynolts | Peter Hale | Anthony Berkers + Rowena Swift (cox)
Coach - Martin Simoncelli

Event 27 Girls under-18 double [ event results ]

HAUR 1: Crew - Hayley Hoogeveen | Alyce Pulford
Coach - Martin Simoncelli

Event 28 Girls under-15 quad [ event results ]

HAUR 1: Crew - Jamiee Hoogeveen | Caitlin Wiseman | Samantha Leonard | Dakota Ringrose + Belinda Spreeuwenberg (cox)
Coach - Luke O'Neil

Event 28 Girls under-15 quad [ event results ]

HAUR 2: Crew - Coby Morehu | Roselle Magon | Nicola Post | Jessica McCormack + Clay Reed (cox)
Coach - Luke O'Neil

Event 32 Boys under-18 double [ event results ]

HAUR 1: Crew - Dean Hoogeveen | Andee Langeveld
Coach - Martin Simoncelli

Event 33 Girls under-16 quad [ event results ]

HAUR 1: Crew - Rachel Evans | Hayley Hoogeveen | Chloe Johansen | Shontelle Rhodes + Amanda Coombe (cox)
Coach - Martin Simoncelli

Event 33 Girls under-16 quad [ event results ]

HAUR 2: Crew - Kayla Shanley | Kirsty Rakich | Susan Page | Elizabeth Berkers + Rowena Swift (cox)
Coach - Martin Simoncelli

Event 34 Boys under-15 four [ event results ]

HAUR 1: Crew - Patrick Davenport | Brent Walker | Dominic Newton | Denis Schipper + Karl Williams (cox)
Coach - Troy Hoogeveen

Event 37 Girls under-18 novice four [ event results ]

HAUR 1: Crew - Alice Fisher | Ashley Taylor | Jordan Kane | Victoria Berkers + Clay Reed (cox)
Coach - Martin Simoncelli

Event 38 Boys under-17 double [ event results ]

HAUR 1: Crew - Bryce Roddis | Reagan Langeveld
Coach - Martin Simoncelli

Event 39 Boys under-18 single [ event results ]

HAUR 1: Crew - Dean Hoogeveen
Coach - Martin Simoncelli

Event 39 Boys under-18 single [ event results ]

HAUR 2: Crew - Andee Langeveld
Coach - Martin Simoncelli

Event 41 Girls under-15 four [ event results ]

HAUR 1: Crew - Coby Morehu | Caitlin Wiseman | Jamiee Hoogeveen | Dakota Ringrose + Clay Reed (cox)
Coach - Luke O'Neil

Event 41 Girls under-15 four [ event results ]

HAUR 2: Crew - Samantha Leonard | Nicola Post | Roselle Magon | Jessica McCormack + Belinda Spreeuwenberg (cox)
Coach - Luke O'Neil

Event 42 Boys under-15 double [ event results ]

HAUR 1: Crew - Joseph Casey | Patrick Davenport
Coach - Troy Hoogeveen

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis07 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Crew #: or medal winning crews

Event Sex:

Event:

Result: in

[tick box]
or choose new regatta

Other nis07 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays