NZSSRA school results: 2010 Aon North Island Secondary Schools

Hauraki Plains College's singlet

Hauraki Plains College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Hauraki Plains College at the 2010 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Hauraki Plains College's final ranking at the regatta.

Hauraki Plains College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

HAUR 1: Crew - Callum McCormack | Joshua Mounsey

Event 3 Girls under-18 pair [ event results ]

HAUR 1: Crew - Roselle Magon | Jamiee Hoogeveen

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

HAUR 1: Crew - Lyndon Vickers | Quentin Johansen | Logan West | Cody Povey + Christie Tucker (cox)

Event 9 Girls under-17 eight [ event results ]

HAUR 1: Crew - Barbara Jones | Theresa Speedy | Grace Leonard | Karen Pembroke | Georgina Speedy | Brooke Leonard | Emily Speedy | Ashleigh Vickers + Christie Tucker (cox)

Event 10 Boys under-18 quad [ event results ]

HAUR 1: Crew - Brent Walker | Patrick Davenport | Denis Schipper | Dominic Newton + Dominique Williams (cox)

Event 13 Boys under-16 quad [ event results ]

HAUR 1: Crew - Jordan Langeveld | Luke Smith | Cody Povey | Dylan Lynch + Taz Nicholson (cox)

Event 14 Boys under-18 novice four [ event results ]

HAUR 1: Crew - Clay Reed | James Merrett | Ryan West | Karl Williams + Dominique Williams (cox)

Event 16 Girls under-16 double [ event results ]

HAUR 1: Crew - Kayla Davenport | Megan Walker

Event 16 Girls under-16 double [ event results ]

HAUR 2: Crew - Sonja Rose | Sarah Whitton

Event 20 Girls under-15 double [ event results ]

HAUR 1: Crew - Karen Pembroke | Georgina Speedy

Event 20 Girls under-15 double [ event results ]

HAUR 2: Crew - Emily Speedy | Melissa Torstonson

Event 22 Girls under-18 four [ event results ]

HAUR 1: Crew - Jamiee Hoogeveen | Roselle Magon | Grace Leonard | Theresa Speedy + Dominique Williams (cox)

Event 23 Girls under-17 double [ event results ]

HAUR 1: Crew - Victoria Berkers | Magan Schipper

Event 24 Boys under-17 single [ event results ]

HAUR 1: Crew - Dominic Newton

Event 24 Boys under-17 single [ event results ]

HAUR 2: Crew - Luke Smith

Event 27 Girls under-18 double [ event results ]

HAUR 1: Crew - Jamiee Hoogeveen | Roselle Magon

Event 28 Girls under-15 quad [ event results ]

HAUR 1: Crew - Karen Pembroke | Georgina Speedy | Brooke Leonard | Emily Speedy + Christie Tucker (cox)

Event 29 Girls under-17 four [ event results ]

HAUR 1: Crew - Barbara Jones | Theresa Speedy | Grace Leonard | Ashleigh Vickers + Dominique Williams (cox)

Event 30 Boys under-18 novice eight [ event results ]

HAUR 1: Crew - Clay Reed | James Merrett | Ryan West | Karl Williams | Kobi Nicholson | Dylan Lynch | Jordan Langeveld | Cody Povey + Phillipa Howe (cox)

Event 32 Boys under-18 double [ event results ]

HAUR 1: Crew - Brent Walker | Patrick Davenport

Event 32 Boys under-18 double [ event results ]

HAUR 2: Crew - Denis Schipper | Dominic Newton

Event 33 Girls under-16 quad [ event results ]

HAUR 1: Crew - Kayla Davenport | Megan Walker | Sonja Rose | Sarah Whitton + Krystal McSheffrey (cox)

Event 34 Boys under-15 four [ event results ]

HAUR 1: Crew - Logan West | Lyndon Vickers | Quentin Johansen | Kobi Nicholson + Christie Tucker (cox)

Event 38 Boys under-17 double [ event results ]

HAUR 1: Crew - Callum McCormack | Joshua Mounsey

Event 40 Girls under-17 quad [ event results ]

HAUR 1: Crew - Theresa Speedy | Grace Leonard | Barbara Jones | Georgina Speedy + Dominique Williams (cox)

Event 40 Girls under-17 quad [ event results ]

HAUR 2: Crew - Kayla Davenport | Victoria Berkers | Magan Schipper | Megan Walker + Phillipa Howe (cox)

Event 41 Girls under-15 four [ event results ]

HAUR 1: Crew - Emily Speedy | Karen Pembroke | Brooke Leonard | Melissa Torstonson + Christie Tucker (cox)

Event 42 Boys under-15 double [ event results ]

HAUR 1: Crew - Lyndon Vickers | Quentin Johansen

Event 42 Boys under-15 double [ event results ]

HAUR 2: Crew - Jordan Langeveld | Dylan Lynch

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis10 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Crew #: or medal winning crews

Event Sex:

Event:

Result: in

[tick box]
or choose new regatta

Other nis10 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics