NZSSRA school results: 2012 Aon North Island Secondary Schools

Pukekohe High School's singlet

Pukekohe High School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Pukekohe High School at the 2012 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Pukekohe High School's final ranking at the regatta.

Pukekohe High School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 4 Girls under-15 quad [ event results ]

PUKE 1: Crew - Bailee Waller | Tauhi Lopeti | Jessica Emslie | Georgia Malins + Paige Dobell (cox)
Coach - Ian McKinnon

Event 18 Girls under-18 lightweight four [ event results ]

PUKE 1: Crew - Danni Brown | Christiana Chapman | Shar Hilton | Danielle Vandermeer + Michael Kerr (cox)
Coach - Ian McKinnon

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

PUKE 1: Crew - Jaeden Waldron-Lemon | Carey Dale
Coach - Ian McKinnon

Event 20 Girls under-17 single [ event results ]

PUKE 1: Crew - Ashlee Caskie
Coach - Ian McKinnon

Event 20 Girls under-17 single [ event results ]

PUKE 2: Crew - Lucy Coyle
Coach - Ian McKinnon

Event 21 Boys under-15 eight [ event results ]

PUKE 1: Crew - Lachlan Caudwell | Christian Nepia | Jake Potton | Kyle Birch | Matt Kerr | Mark Goulstone | Aidan Simmons | Gerrard Melchers + Michael Kerr (cox)
Coach - Jim Matchett

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

PUKE 1: Crew - Bailee Waller | Tauhi Lopeti
Coach - Ian McKinnon

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

PUKE 2: Crew - Georgia Malins | Paige Dobell
Coach - Ian McKinnon

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

PUKE 1: Crew - Christian Nepia | Jake Potton | Lachlan Caudwell | Mark Goulstone + Michael Kerr (cox)
Coach - Jim Matchett

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

PUKE 2: Crew - Bruno Dawson | Matt Kerr | Aidan Simmons | Gerrard Melchers + Connor Hull (cox)
Coach - Jim Matchett

Event 33 Girls under-18 lightweight double [ event results ]

PUKE 1: Crew - Christiana Chapman | Danielle Vandermeer
Coach - Ian McKinnon

Event 35 Girls under-16 four [ event results ]

PUKE 1: Crew - Danni Brown | Leah te Huia-Martin | Shar Hilton | Jordan Oppert + Michael Kerr (cox)
Coach - Ian McKinnon

Event 38 Boys under-18 double [ event results ]

PUKE 1: Crew - Jaeden Waldron-Lemon | Carey Dale
Coach - Ian McKinnon

Event 41 Girls under-17 double [ event results ]

PUKE 1: Crew - Ashlee Caskie | Lucy Coyle
Coach - Ian McKinnon

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

PUKE 1: Crew - Leah te Huia-Martin | Jordan Oppert
Coach - Ian McKinnon

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis12 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Crew #: or medal winning crews

Event Sex:

Event:

Result: in

[tick box]
or choose new regatta

Other nis12 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics