NZSSRA school results: 2012 Aon North Island Secondary Schools

Westlake Girls High School's singlet

Westlake Girls High School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Westlake Girls High School at the 2012 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Westlake Girls High School's final ranking at the regatta.

Westlake Girls High School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 2 Girls under-17 four [ event results ]

WTLG 1: Crew - Grace Howard | Ella Madsen-Reid | Molly Dagger | Maddie Dobier + Danielle Schofield (cox)
Coach - Anna Stanley

Event 11 Girls under-17 quad [ event results ]

WTLG 1: Crew - Monica Maddren | Jordyn James-Maxwell | Ella Campbell | Claudia Chandler + Clinton Jenna (cox)
Coach - Andrew Brock

Event 13 Girls under-15 four [ event results ]

WTLG 1: Crew - Holly Ellett | Sian Anderson | Cait Dowden | Courtney McCormick + Charlotte Rankin (cox)
Coach - Kim Dowden

Event 13 Girls under-15 four [ event results ]

WTLG 2: Crew - Adelia Bolam | Teagan Frazer-Bristow | Catriona Stanton | Renee Scott-French + Amber Fordham (cox)
Coach - Kim Dowden

Event 17 Girls under-16 eight [ event results ]

WTLG 1: Crew - Taryn Abel | Grace Howard | Kirsty Gemmell | Jessica Remington | Poppy Logan | Olivia Taufa | Lily Maber | Sasha Ballantine + Madison Seymour (cox)
Coach - Rebecca Lock

Event 18 Girls under-18 lightweight four [ event results ]

WTLG 1: Crew - Monica Maddren | Georgia Powell | Jaime Gunderson | Holly Gissing + Clinton Jenna (cox)
Coach - Westlake Coaching Team

Event 22 Girls under-18 novice double [ event results ]

WTLG 1: Crew - Jordyn James-Maxwell | Jen Gale
Coach - Andrew Brock

Event 22 Girls under-18 novice double [ event results ]

WTLG 2: Crew - Clifford Ashleigh | Eugenie Spraggon
Coach - Kim Dowden

Event 31 Girls under-17 eight [ event results ]

WTLG 1: Crew - Grace Howard | Ella Madsen-Reid | Molly Dagger | Maddie Dobier | Jessica Remington | Poppy Logan | Georgia Gilbert | Kirsty Gemmell + Danielle Schofield (cox)
Coach - Anna Stanley

Event 33 Girls under-18 lightweight double [ event results ]

WTLG 1: Crew - Holly Gissing | Jaime Gunderson
Coach - Rebecca Lock

Event 35 Girls under-16 four [ event results ]

WTLG 1: Crew - Taryn Abel | Sasha Ballantine | Lily Maber | Olivia Taufa + Madison Seymour (cox)
Coach - Rebecca Lock

Event 39 Girls under-15 eight [ event results ]

WTLG 1: Crew - Holly Ellett | Courtney McCormick | Cait Dowden | Sian Anderson | Adelia Bolam | Teagan Frazer-Bristow | Jen Gale | Catriona Stanton + Charlotte Rankin (cox)
Coach - Kim Dowden

Event 41 Girls under-17 double [ event results ]

WTLG 1: Crew - Claudia Chandler | Ella Campbell
Coach - Anna Stanley

Event 43 Girls under-18 novice four [ event results ]

WTLG 1: Crew - Renee Scott-French | Teuane Baxter | Eugenie Spraggon | Clifford Ashleigh + Hayley Ware (cox)
Coach - Kim Dowden

Event 47 Girls under-18 eight [ event results ]

WTLG 1: Crew - Grace Howard | Ella Madsen-Reid | Molly Dagger | Maddie Dobier | Jessica Remington | Taryn Abel | Georgia Gilbert | Kirsty Gemmell + Danielle Schofield (cox)
Coach - Anna Stanley

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis12 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Crew #: or medal winning crews

Event:

Result: in

[tick box]
or choose new regatta

Other nis12 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics