NZSSRA school results: 2013 Aon North Island Secondary Schools

Otumoetai College's singlet

Otumoetai College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Otumoetai College at the 2013 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Otumoetai College's final ranking at the regatta.

Otumoetai College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 4 Girls under-15 quad [ event results ]

OTUM 1: Crew - Jacqueline van der Velden | Lauren Dance | Zoe Stevenson | Courtney Dyer + Hannah Ouellet (cox)
Coaches - Laura Bonney | Kimberley Pilbrow

Event 6 Girls under-18 double [ event results ]

OTUM 1: Crew - Rosemary van der Velden | Kendall Hofland
Coaches - Karin Mary | Toby Patton

Event 8 Girls under-16 single [ event results ]

OTUM 1: Crew - Jamie Lynds
Coaches - Kimberley Pilbrow | Laura Bonney

Event 8 Girls under-16 single [ event results ]

OTUM 2: Crew - Lizzie Coughlan
Coaches - Kimberley Pilbrow | Laura Bonney

Event 9 Boys under-18 novice double [ event results ]

OTUM 1: Crew - Dylan Ngatai | Steen Hemmingsen
Coach - Toby Patton

Event 20 Girls under-17 single [ event results ]

OTUM 1: Crew - Kendall Hofland
Coaches - Karin Mary | Toby Patton

Event 22 Girls under-18 novice double [ event results ]

OTUM 1: Crew - Lauren Dance | Olivia Admundsen
Coach - Laura Bonney

Event 25 Girls under-16 quad [ event results ]

OTUM 1: Crew - Jamie Lynds | Suraya Thomas | Tara Limbrick | Hannah Ouellet + Courtney Dyer (cox)
Coaches - Kimberley Pilbrow | Laura Bonney

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

OTUM 1: Crew - Dylan Ngatai | Nicholas Pilbrow
Coach - Toby Patton

Event 27 Girls under-18 single [ event results ]

OTUM 1: Crew - Rosemary van der Velden
Coaches - Karin Mary | Toby Patton

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

OTUM 1: Crew - Jacqueline van der Velden | Zoe Stevenson
Coaches - Kimberley Pilbrow | Laura Bonney

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

OTUM 2: Crew - Courtney Dyer | Olivia Admundsen
Coach - Laura Bonney

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

OTUM 1: Crew - Jamie Lynds | Hannah Ouellet
Coaches - Kimberley Pilbrow | Laura Bonney

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

OTUM 2: Crew - Suraya Thomas | Tara Limbrick
Coaches - Laura Bonney | Kimberley Pilbrow

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

OTUM 1: Crew - Nicholas Pilbrow
Coach - Toby Patton

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

OTUM 2: Crew - Dylan Ngatai
Coach - Toby Patton

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis13 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Crew #: or medal winning crews

Event Sex:

Event:

Result: in

[tick box]
or choose new regatta

Other nis13 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics