NZSSRA school results: 2011 Meridian South Island Championships

Dunstan High School's singlet

Dunstan High School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Dunstan High School at the 2011 Meridian South Island Championships regatta. See the medal table for Dunstan High School's final ranking at the regatta.

Dunstan High School also attended: mad03 || mad04 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || sis07 || sis08 || sis09 || sis11 || sis12 || sis13

Event 1 Boys under-17 single [ event results ]

DUNS 1: Crew - Kyle Harris
Coach - Simon Smith

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

DUNS 1: Crew - Danyon Trask | Reed Frewen
Coach - Simon Smith

Event 6 Girls under-18 double [ event results ]

DUNS 1: Crew - Caitlin Lowe | Leah Morait
Coach - Quentin Annan

Event 7 Boys under-16 quad [ event results ]

DUNS 1: Crew - Danyon Trask | Mark Duncan | Sam Galletly | Matt Enright + Ben Fisher (cox)
Coach - Simon Smith

Event 9 Boys under-18 novice double [ event results ]

DUNS 1: Crew - Jordan Kane | Reed Frewen
Coach - Simon Smith

Event 13 Girls under-15 four [ event results ]

DUNS 1: Crew - Hannah Wilson | Kirsty Paulin | Coral Stevenson | Brittni Thwaites + Briana Clark (cox)
Coach - Jacqui Van Dam

Event 13 Girls under-15 four [ event results ]

DUNS 2: Crew - Sophie Wright | Lexie Hay | Claudia van Dam | Renae Corlet + Ben Fisher (cox)
Coach - Jacqui Van Dam

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

DUNS 1: Crew - Ryan Fulton | Kyle Harris
Coach - Simon Smith

Event 20 Girls under-17 single [ event results ]

DUNS 1: Crew - Caitlin Lowe
Coach - Quentin Annan

Event 20 Girls under-17 single [ event results ]

DUNS 2: Crew - Leah Morait
Coach - Quentin Annan

Event 25 Girls under-16 quad [ event results ]

DUNS 1: Crew - Natasha Biemond | Morgan van Boxtel | Rosie Coutts | Isobella Grant + Ben Fisher (cox)
Coach - Alan Whitaker

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

DUNS 1: Crew - Mark Duncan | Sam Galletly
Coach - Simon Smith

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

DUNS 2: Crew - Isaac Scherp | Matt Enright
Coach - Simon Smith

Event 27 Girls under-18 single [ event results ]

DUNS 1: Crew - Jess Linwood
Coach - Simon Smith

Event 34 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

DUNS 1: Crew - Reed Frewen | Matt Enright
Coach - Simon Smith

Event 39 Girls under-15 eight [ event results ]

DUNS 1: Crew - Hannah Wilson | Lexie Hay | Sophie Wright | Kirsty Paulin | Claudia van Dam | Brittni Thwaites | Coral Stevenson | Renae Corlet + Briana Clark (cox)
Coach - Jacqui Van Dam

Event 41 Girls under-17 double [ event results ]

DUNS 1: Crew - Caitlin Lowe | Leah Morait
Coach - Quentin Annan

Event 42 Boys under-17 quad [ event results ]

DUNS 1: Crew - Danyon Trask | Ryan Fulton | Kyle Harris | Sam Galletly + Ben Fisher (cox)
Coach - Simon Smith

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

DUNS 1: Crew - Rosie Coutts | Isobella Grant
Coach - Alan Whitaker

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

DUNS 2: Crew - Natasha Biemond | Morgan van Boxtel
Coach - Alan Whitaker

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

DUNS 1: Crew - Isaac Scherp
Coach - Simon Smith

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

DUNS 2: Crew - Jordan Kane
Coach - Simon Smith

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other sis11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Crew #: or medal winning crews

Event Sex:

Event:

Result: in

[tick box]
or choose new regatta

Other sis11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics