NZSSRA school results: 2011 Meridian South Island Championships

Rangi Ruru Girls School's singlet

Rangi Ruru Girls School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Rangi Ruru Girls School at the 2011 Meridian South Island Championships regatta. See the medal table for Rangi Ruru Girls School's final ranking at the regatta.

Rangi Ruru Girls School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || sis07 || sis08 || sis09 || sis11 || sis12 || sis13

Event 2 Girls under-17 four [ event results ]

RRGS 1: Crew - Rebecca Gerard | Charlotte Worner | Olivia Thompson | Rebecca Martel + Olivia Bollen (cox)

Event 2 Girls under-17 four [ event results ]

RRGS 2: Crew - Penny Thorpe | Holly Scott Lister | Kate Lange | Alice Austin + Aberdeen McKean (cox)

Event 4 Girls under-15 quad [ event results ]

RRGS 1: Crew - Georgina Lawrence | Lucy Hutchinson | Tessa Jenkins | Gabriella Scott-Lister + Olivia Bollen (cox)

Event 4 Girls under-15 quad [ event results ]

RRGS 2: Crew - Grace Sandson | Kate MacDonald | Lucy Clay | Olivia Steel + Claudia Anderson (cox)

Event 4 Girls under-15 quad [ event results ]

RRGS 3: Crew - Georgina Andrews | Megan MacKenzie | Laura Stevenson | Samantha Hay + Lucinda McLeod (cox)

Event 8 Girls under-16 single [ event results ]

RRGS 1: Crew - Claudia Godfrey

Event 11 Girls under-17 quad [ event results ]

RRGS 1: Crew - Penny Thorpe | Kate Lange | Charlotte Aitken | Alice Austin + Aberdeen McKean (cox)

Event 11 Girls under-17 quad [ event results ]

RRGS 2: Crew - Emily Lawrence | Anika Bayly | Caitlin MacKenzie | Annabelle Williamson + Lucinda McLeod (cox)

Event 13 Girls under-15 four [ event results ]

RRGS 1: Crew - Lucy Hutchinson | Alexandra Doig | Kate MacDonald | Georgina Lawrence + Claudia Anderson (cox)

Event 13 Girls under-15 four [ event results ]

RRGS 2: Crew - Emma Austin | Tessa Jenkins | Olvia Luxton | Gabriella Scott-Lister + Alice Williams (cox)

Event 15 Girls under-18 pair [ event results ]

RRGS 1: Crew - Rachel Jordon | Charlotte Worner

Event 15 Girls under-18 pair [ event results ]

RRGS 2: Crew - Rebecca Gerard | Rebecca Martel

Event 15 Girls under-18 pair [ event results ]

RRGS 3: Crew - Penny Thorpe | Alice Austin

Event 17 Girls under-16 eight [ event results ]

RRGS 1: Crew - Emma Austin | Alice Darry | Charlotte Aitken | Sophie Peterson | Kate MacDonald | Mary Turner | Olvia Luxton | Alexandra Doig + Aberdeen McKean (cox)

Event 18 Girls under-18 lightweight four [ event results ]

RRGS 1: Crew - Olivia Thompson | Lucy Clay | Emily Lawrence | Gabriella Scott-Lister + Claudia Anderson (cox)

Event 20 Girls under-17 single [ event results ]

RRGS 1: Crew - Caitlin MacKenzie

Event 22 Girls under-18 novice double [ event results ]

RRGS 1: Crew - Hilary Craigie | Mary Turner

Event 24 Girls under-18 four [ event results ]

RRGS 1: Crew - Rachel Jordon | Charlotte Worner | Rebecca Gerard | Rebecca Martel + Charlotte Kenny (cox)

Event 25 Girls under-16 quad [ event results ]

RRGS 1: Crew - Emma Austin | Charlotte Aitken | Sophie Peterson | Olvia Luxton + Olivia Bollen (cox)

Event 25 Girls under-16 quad [ event results ]

RRGS 2: Crew - Emily Lawrence | Anika Bayly | Anna Pendrigh | Annabelle Williamson + Alice Williams (cox)

Event 27 Girls under-18 single [ event results ]

RRGS 1: Crew - Rachel Jordon

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

RRGS 1: Crew - Samantha Hay | Laura Stevenson

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

RRGS 2: Crew - Grace Sandson | Clare MacLeod

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

RRGS 3: Crew - Lucy Clay | Georgina Andrews

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

RRGS 4: Crew - Olivia Steel | Megan MacKenzie

Event 31 Girls under-17 eight [ event results ]

RRGS 1: Crew - Rebecca Gerard | Holly Scott Lister | Olivia Thompson | Charlotte Worner | Kate Lange | Rebecca Martel | Penny Thorpe | Alice Austin + Olivia Bollen (cox)

Event 35 Girls under-16 four [ event results ]

RRGS 1: Crew - Charlotte Aitken | Alice Darry | Kate MacDonald | Alexandra Doig + Aberdeen McKean (cox)

Event 35 Girls under-16 four [ event results ]

RRGS 2: Crew - Emma Austin | Alexandra Doig | Olvia Luxton | Sophie Peterson + Claudia Anderson (cox)

Event 39 Girls under-15 eight [ event results ]

RRGS 1: Crew - Emma Austin | Alexandra Doig | Lucy Hutchinson | Georgina Lawrence | Kate MacDonald | Tessa Jenkins | Olvia Luxton | Gabriella Scott-Lister + Claudia Anderson (cox)

Event 39 Girls under-15 eight [ event results ]

RRGS 2: Crew - Grace Sandson | Lucy Clay | Georgina Andrews | Megan MacKenzie | Clare MacLeod | Samantha Hay | Laura Stevenson | Olivia Steel + Alice Williams (cox)

Event 41 Girls under-17 double [ event results ]

RRGS 1: Crew - Kate Lange | Charlotte Aitken

Event 43 Girls under-18 novice four [ event results ]

RRGS 1: Crew - Clare MacLeod | Sophie Peterson | Hilary Craigie | Mary Turner + Lucinda McLeod (cox)

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

RRGS 1: Crew - Hilary Craigie | Mary Turner

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

RRGS 2: Crew - Emily Lawrence | Anika Bayly

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

RRGS 3: Crew - Anna Pendrigh | Annabelle Williamson

Event 47 Girls under-18 eight [ event results ]

RRGS 1: Crew - Rachel Jordon | Alice Darry | Rebecca Gerard | Charlotte Worner | Lucy Hutchinson | Rebecca Martel | Olivia Thompson | Holly Scott Lister + Charlotte Kenny (cox)

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other sis11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Crew #: or medal winning crews

Event:

Result: in

[tick box]
or choose new regatta

Other sis11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics