NZSSRA school results: 2011 Meridian South Island Championships

St Andrew's College's singlet

St Andrew's College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by St Andrew's College at the 2011 Meridian South Island Championships regatta. See the medal table for St Andrew's College's final ranking at the regatta.

St Andrew's College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis11 || sis07 || sis08 || sis09 || sis11 || sis12 || sis13

Event 1 Boys under-17 single [ event results ]

STAN 1: Crew - Conor Mercer

Event 1 Boys under-17 single [ event results ]

STAN 2: Crew - George Coslett

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

STAN 1: Crew - Levi Prier | Bond Brownrigg

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

STAN 2: Crew - Isaac Zarifeh | Harry Johnson

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

STAN 3: Crew - Ben Early | Sam Brooks

Event 4 Girls under-15 quad [ event results ]

STAN 1: Crew - Hannah Calder | Hilary Harper | Kathryn Hinton | Olivia Gunn + Sean Wilson (cox)

Event 5 Boys under-18 pair [ event results ]

STAN 1: Crew - Scott Wilson | Conor Mercer

Event 6 Girls under-18 double [ event results ]

STAN 1: Crew - Zoe Hollander | Natalie Hodge

Event 6 Girls under-18 double [ event results ]

STAN 2: Crew - Jessica Nicholls | Emily Gualter

Event 6 Girls under-18 double [ event results ]

STAN 3: Crew - Taylor Brownrigg | Tommy King

Event 20 Girls under-17 single [ event results ]

STAN 1: Crew - Catherine Croft

Event 20 Girls under-17 single [ event results ]

STAN 2: Crew - Taylor Brownrigg

Event 27 Girls under-18 single [ event results ]

STAN 1: Crew - Zoe Hollander

Event 27 Girls under-18 single [ event results ]

STAN 2: Crew - Jessica Nicholls

Event 27 Girls under-18 single [ event results ]

STAN 3: Crew - Natalie Hodge

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

STAN 1: Crew - Kathryn Hinton | Olivia Gunn

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

STAN 2: Crew - Hilary Harper | Hannah Calder

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

STAN 1: Crew - Levi Prier | Bond Brownrigg | Isaac Zarifeh | Ben Early + Harry Aimer (cox)

Event 33 Girls under-18 lightweight double [ event results ]

STAN 1: Crew - Emily Gualter | Jessica Nicholls

Event 34 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

STAN 1: Crew - Oliver Stick | George Coslett

Event 37 Girls under-18 quad [ event results ]

STAN 1: Crew - Taylor Brownrigg | Catherine Croft | Zoe Hollander | Tommy King + Saskia Gilbert (cox)

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

STAN 1: Crew - Sam Brooks | Isaac Zarifeh | Ben Early | Harry Johnson + Sean Wilson (cox)

Event 41 Girls under-17 double [ event results ]

STAN 1: Crew - Catherine Croft | Taylor Brownrigg

Event 42 Boys under-17 quad [ event results ]

STAN 1: Crew - Conor Mercer | George Coslett | Oliver Stick | Scott Wilson + Harry Aimer (cox)

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

STAN 1: Crew - Oliver Stick

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other sis11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Crew #: or medal winning crews

Event Sex:

Event:

Result: in

[tick box]
or choose new regatta

Other sis11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics