NZSSRA school results: 2011 Meridian South Island Championships

St Margaret's College's singlet

St Margaret's College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by St Margaret's College at the 2011 Meridian South Island Championships regatta. See the medal table for St Margaret's College's final ranking at the regatta.

St Margaret's College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || sis07 || sis08 || sis09 || sis11 || sis12 || sis13

Event 2 Girls under-17 four [ event results ]

STMG 1: Crew - Anna-Liese Calder | Holly Fletcher | Ruby Hauschild | Geraldine Roche + Elise Batt (cox)

Event 4 Girls under-15 quad [ event results ]

STMG 1: Crew - Isobel Grice | Isabella Brown | Natalie Bocock | Olivia Graham + Bronte Barber (cox)

Event 6 Girls under-18 double [ event results ]

STMG 1: Crew - Fredericka Archibald | Madeleine Ashby

Event 8 Girls under-16 single [ event results ]

STMG 1: Crew - Geraldine Roche

Event 13 Girls under-15 four [ event results ]

STMG 1: Crew - Julia Chamberlain | Rachel Basher | Miller Ferris | Jessica Prosser + Lydia Milner (cox)

Event 13 Girls under-15 four [ event results ]

STMG 2: Crew - Julia Newsome-White | Tyler Ferris | Emma Henderson | Belinda Dryden + Elise Batt (cox)

Event 13 Girls under-15 four [ event results ]

STMG 3: Crew - Breanna Earl | Monique Hamilton | Natalie Bocock | Beatrice Rogers + Eliza Matthews (cox)

Event 15 Girls under-18 pair [ event results ]

STMG 1: Crew - Anna-Liese Calder | Fredericka Archibald

Event 15 Girls under-18 pair [ event results ]

STMG 2: Crew - Ruby Hauschild | Holly Fletcher

Event 17 Girls under-16 eight [ event results ]

STMG 1: Crew - Emily Doyle | Lara Harris | Felicity Ryan | Harriet Lange | Holly Greenslade | Henrietta Hutchinson | Madelaine Ingham | Geraldine Roche + Nicola Wright (cox)

Event 17 Girls under-16 eight [ event results ]

STMG 2: Crew - Julia Chamberlain | Rachel Basher | Miller Ferris | Jessica Prosser | Isabella Eaton | Henrietta Mannering | Colleen Luisetti | Ruby Adams + Elise Batt (cox)

Event 18 Girls under-18 lightweight four [ event results ]

STMG 1: Crew - Annabelle Button | Alexandra Hazlett | Olivia Lissaman | Madeleine Hayman + Lydia Milner (cox)

Event 22 Girls under-18 novice double [ event results ]

STMG 1: Crew - Colleen Luisetti | Ruby Adams

Event 22 Girls under-18 novice double [ event results ]

STMG 2: Crew - Isobel Grice | Isabella Brown

Event 22 Girls under-18 novice double [ event results ]

STMG 3: Crew - Breanna Earl | Beatrice Rogers

Event 25 Girls under-16 quad [ event results ]

STMG 1: Crew - Felicity Ryan | Harriet Lange | Madelaine Ingham | Isabella Eaton + Elise Batt (cox)

Event 27 Girls under-18 single [ event results ]

STMG 1: Crew - Fredericka Archibald

Event 27 Girls under-18 single [ event results ]

STMG 2: Crew - Madeleine Ashby

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

STMG 1: Crew - Julia Newsome-White | Tyler Ferris

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

STMG 2: Crew - Natalie Bocock | Olivia Graham

Event 33 Girls under-18 lightweight double [ event results ]

STMG 1: Crew - Annabelle Button | Madeleine Hayman

Event 33 Girls under-18 lightweight double [ event results ]

STMG 2: Crew - Alexandra Hazlett | Olivia Lissaman

Event 35 Girls under-16 four [ event results ]

STMG 1: Crew - Emily Doyle | Lara Harris | Holly Greenslade | Madelaine Ingham + Nicola Wright (cox)

Event 35 Girls under-16 four [ event results ]

STMG 2: Crew - Felicity Ryan | Henrietta Hutchinson | Harriet Lange | Henrietta Mannering + Eliza Matthews (cox)

Event 39 Girls under-15 eight [ event results ]

STMG 1: Crew - Julia Chamberlain | Rachel Basher | Miller Ferris | Jessica Prosser | Emma Henderson | Tyler Ferris | Julia Newsome-White | Belinda Dryden + Lydia Milner (cox)

Event 39 Girls under-15 eight [ event results ]

STMG 2: Crew - Isobel Grice | Isabella Brown | Natalie Bocock | Olivia Graham | Breanna Earl | Monique Hamilton | Elise Batt | Beatrice Rogers + Bronte Barber (cox)

Event 41 Girls under-17 double [ event results ]

STMG 1: Crew - Ruby Hauschild | Holly Fletcher

Event 43 Girls under-18 novice four [ event results ]

STMG 1: Crew - Holly Greenslade | Henrietta Hutchinson | Isabella Eaton | Henrietta Mannering + Nicola Wright (cox)

Event 43 Girls under-18 novice four [ event results ]

STMG 2: Crew - Colleen Luisetti | Ruby Adams | Emma Henderson | Belinda Dryden + Eliza Matthews (cox)

Event 43 Girls under-18 novice four [ event results ]

STMG 3: Crew - Isobel Grice | Isabella Brown | Natalie Bocock | Olivia Graham + Bronte Barber (cox)

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

STMG 1: Crew - Felicity Ryan | Harriet Lange

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

STMG 2: Crew - Madelaine Ingham | Geraldine Roche

Event 47 Girls under-18 eight [ event results ]

STMG 1: Crew - Annabelle Button | Alexandra Hazlett | Olivia Lissaman | Madeleine Hayman | Anna-Liese Calder | Fredericka Archibald | Emily Doyle | Lara Harris + Lydia Milner (cox)

Event 47 Girls under-18 eight [ event results ]

STMG 2: Crew - Felicity Ryan | Harriet Lange | Madeleine Ashby | Henrietta Hutchinson | Henrietta Mannering | Holly Fletcher | Ruby Hauschild | Geraldine Roche + Elise Batt (cox)

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other sis11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Crew #: or medal winning crews

Event:

Result: in

[tick box]
or choose new regatta

Other sis11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics