NZSSRA school results: 2012 Meridian South Island Championships

Dunstan High School's singlet

Dunstan High School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Dunstan High School at the 2012 Meridian South Island Championships regatta. See the medal table for Dunstan High School's final ranking at the regatta.

Dunstan High School also attended: mad03 || mad04 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || sis07 || sis08 || sis09 || sis11 || sis12 || sis13

Event 2 Girls under-17 four [ event results ]

DUNS 1: Crew - Sophie Wright | Natasha Biemond | Claudia van Dam | Brittni Thwaites + Simon Garratt (cox)
Coach - Jacqui Van Dam

Event 4 Girls under-15 quad [ event results ]

DUNS 1: Crew - Ella Galletly | Maddie Grant | Shilo Tilyard Te Kaahui | Samantha Biemond + Simon Garratt (cox)
Coach - Shaun Trask

Event 6 Girls under-18 double [ event results ]

DUNS 1: Crew - Caitlin Lowe | Rosie Coutts
Coach - Quentin Annan

Event 8 Girls under-16 single [ event results ]

DUNS 1: Crew - Sophie Wright
Coach - Jacqui Van Dam

Event 9 Boys under-18 novice double [ event results ]

DUNS 1: Crew - Simon Lloyd | Nathan Cradock
Coach - Quentin Annan

Event 9 Boys under-18 novice double [ event results ]

DUNS 2: Crew - TJ Woodrow | Josh Harrex
Coach - Alan Whitaker

Event 13 Girls under-15 four [ event results ]

DUNS 1: Crew - Ella Galletly | Maddie Grant | Shilo Tilyard Te Kaahui | Samantha Biemond + Simon Garratt (cox)
Coach - Shaun Trask

Event 20 Girls under-17 single [ event results ]

DUNS 1: Crew - Rosie Coutts
Coach - Alan Whitaker

Event 20 Girls under-17 single [ event results ]

DUNS 2: Crew - Isobella Grant
Coach - Alan Whitaker

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

DUNS 1: Crew - Reed Frewen | Danyon Trask
Coach - Simon Smith

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

DUNS 2: Crew - Simon Lloyd | Josh Harrex
Coach - Simon Smith

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

DUNS 2: Crew - Simon Lloyd | Josh Harrex

Event 27 Girls under-18 single [ event results ]

DUNS 1: Crew - Caitlin Lowe
Coach - Quentin Annan

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

DUNS 1: Crew - Ella Galletly | Maddie Grant
Coach - Shaun Trask

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

DUNS 2: Crew - Samantha Biemond | Shilo Tilyard Te Kaahui
Coach - Shaun Trask

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

DUNS 1: Crew - TJ Woodrow | Joey Blaikie | Jono Martin | Alex Peacock + Jack Bruce (cox)
Coach - Alan Whitaker

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

DUNS 1: Crew - Nathan Cradock | Joey Blaikie | Jono Martin | Alex Peacock + Jack Bruce (cox)
Coach - Simon Smith

Event 41 Girls under-17 double [ event results ]

DUNS 1: Crew - Isobella Grant | Rosie Coutts
Coach - Alan Whitaker

Event 41 Girls under-17 double [ event results ]

DUNS 2: Crew - Natasha Biemond | Kaitlin Berg
Coach - Alan Whitaker

Event 44 Boys under-18 novice four [ event results ]

DUNS 1: Crew - Nathan Cradock | Joey Blaikie | Jono Martin | Simon Lloyd + Simon Garratt (cox)
Coach - Simon Smith

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

DUNS 1: Crew - Sophie Wright | Claudia van Dam
Coach - Jacqui Van Dam

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

DUNS 1: Crew - Danyon Trask
Coach - Simon Smith

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

DUNS 2: Crew - Reed Frewen
Coach - Simon Smith

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other sis12 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Crew #: or medal winning crews

Event Sex:

Event:

Result: in

[tick box]
or choose new regatta

Other sis12 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics