NZSSRA school results: 2012 Meridian South Island Championships

Otago Boys High School's singlet

Otago Boys High School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Otago Boys High School at the 2012 Meridian South Island Championships regatta. See the medal table for Otago Boys High School's final ranking at the regatta.

Otago Boys High School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || sis07 || sis08 || sis09 || sis11 || sis12 || sis13

Event 1 Boys under-17 single [ event results ]

OBHS 1: Crew - James McNicol

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

OBHS 1: Crew - Matthew McNamara | Thomas Chin

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

OBHS 2: Crew - George Sammons | Corey Lewis

Event 7 Boys under-16 quad [ event results ]

OBHS 1: Crew - William Scown | Jack Squire | Jordan Dickson | Jack Boyd + Michael Sharpin (cox)

Event 9 Boys under-18 novice double [ event results ]

OBHS 1: Crew - Toby Adams | Scott Donaldson

Event 16 Boys under-16 four [ event results ]

OBHS 1: Crew - William Scown | Jack Squire | Jordan Dickson | Jack Boyd + Henry Ryan (cox)

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

OBHS 1: Crew - James McNicol | Jack Waddell

Event 21 Boys under-15 eight [ event results ]

OBHS 1: Crew - Scott Bezett | Thomas Chin | Matthew McNamara | Jarell Pattison | Corey Lewis | George Sammons | Liam Howden-Wilson | Gene MacE + Hamish Sinclair (cox)

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

OBHS 1: Crew - William Scown | Jordan Dickson

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

OBHS 1: Crew - Scott Bezett | Thomas Chin | Matthew McNamara | Jarell Pattison + Hamish Sinclair (cox)

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

OBHS 2: Crew - Henry Ryan | Ben Alexander | Liam Guthrie | Gene MacE + Michael Sharpin (cox)

Event 34 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

OBHS 1: Crew - Matt Alexander | Jack Boyd

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

OBHS 1: Crew - Scott Bezett | Thomas Chin | Matthew McNamara | Jarell Pattison + Hamish Sinclair (cox)

Event 42 Boys under-17 quad [ event results ]

OBHS 1: Crew - James McNicol | Jack Waddell | Toby Adams | Matt Alexander + Michael Sharpin (cox)

Event 44 Boys under-18 novice four [ event results ]

OBHS 1: Crew - Scott Donaldson | Jack Squire | Reon Buchanan | Liam Howden-Wilson + Ben Alexander (cox)

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

OBHS 1: Crew - Jack Waddell

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other sis12 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Crew #: or medal winning crews

Event:

Result: in

[tick box]
or choose new regatta

Other sis12 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics