NZSSRA school results: 2012 Meridian South Island Championships

Rangiora High School's singlet

Rangiora High School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Rangiora High School at the 2012 Meridian South Island Championships regatta. See the medal table for Rangiora High School's final ranking at the regatta.

Rangiora High School also attended: mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || sis07 || sis08 || sis09 || sis11 || sis12 || sis13

Event 1 Boys under-17 single [ event results ]

RAHS 1: Crew - Angus Howat

Event 1 Boys under-17 single [ event results ]

RAHS 2: Crew - Ben Fisher

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

RAHS 1: Crew - George Howat | Joshua Sim

Event 4 Girls under-15 quad [ event results ]

RAHS 1: Crew - Rebecca Jones | Sheridan Newson | Hana Coulston | Rose McEwen + Haylee James (cox)

Event 7 Boys under-16 quad [ event results ]

RAHS 1: Crew - Rupert Jackman | William Morris-Whyte | Mohsen Stirling | Justis Atkins + Lauren O'Driscoll (cox)

Event 16 Boys under-16 four [ event results ]

RAHS 1: Crew - Rupert Jackman | Mohsen Stirling | William Morris-Whyte | Justis Atkins + George Howat (cox)

Event 17 Girls under-16 eight [ event results ]

RAHS 1: Crew - Rebecca Jones | Rose McEwen | Sheridan Newson | Trinity Thompson-Browne | Haylee James | Esther Gorton | Katie Pascoe | Hana Coulston + Lauren O'Driscoll (cox)

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

RAHS 1: Crew - Ben Fisher | Angus Howat

Event 25 Girls under-16 quad [ event results ]

RAHS 1: Crew - Trinity Thompson-Browne | Haylee James | Katie Pascoe | Esther Gorton + Lauren O'Driscoll (cox)

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

RAHS 1: Crew - Justis Atkins | Rupert Jackman

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

RAHS 2: Crew - Joshua Sim | George Howat

Event 28 Boys under-18 single [ event results ]

RAHS 1: Crew - Lawson Morris-Whyte
Coach - Armin Svoboda

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

RAHS 1: Crew - Rebecca Jones | Sheridan Newson

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

RAHS 2: Crew - Hana Coulston | Rose McEwen

Event 38 Boys under-18 double [ event results ]

RAHS 1: Crew - Lawson Morris-Whyte | Angus Howat

Event 42 Boys under-17 quad [ event results ]

RAHS 1: Crew - Justis Atkins | Ben Fisher | William Morris-Whyte | Rupert Jackman + George Howat (cox)

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

RAHS 1: Crew - Trinity Thompson-Browne | Haylee James

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other sis12 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Crew #: or medal winning crews

Event Sex:

Event:

Result: in

[tick box]
or choose new regatta

Other sis12 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics