NZSSRA school results: 2012 Meridian South Island Championships

St Andrew's College's singlet

St Andrew's College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by St Andrew's College at the 2012 Meridian South Island Championships regatta. See the medal table for St Andrew's College's final ranking at the regatta.

St Andrew's College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis11 || sis07 || sis08 || sis09 || sis11 || sis12 || sis13

Event 1 Boys under-17 single [ event results ]

STAN 1: Crew - Ben Crosbie

Event 1 Boys under-17 single [ event results ]

STAN 2: Crew - Tim Dallison

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

STAN 1: Crew - Sam Martel | Laim Cosgrove

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

STAN 2: Crew - Elliot Smith | George Mirfin

Event 4 Girls under-15 quad [ event results ]

STAN 1: Crew - Lauren Guy | Elish Platts | Henrietta Hewitt | Sam Deller + Saskia Gilbert (cox)

Event 7 Boys under-16 quad [ event results ]

STAN 1: Crew - Ben Early | Ben Methven | Harry Aimer | James Early + Bronte Barber (cox)

Event 7 Boys under-16 quad [ event results ]

STAN 2: Crew - Sam Martel | George Mirfin | Harry Johnson | Sam Brooks + Sean Wilson (cox)

Event 8 Girls under-16 single [ event results ]

STAN 1: Crew - Olivia Gunn

Event 11 Girls under-17 quad [ event results ]

STAN 1: Crew - Alice Riley | Aoife Platts | Rebecca Mirfin | Natalie Allen + Saskia Gilbert (cox)

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

STAN 1: Crew - Isaac Zarifeh | Ben Crosbie

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

STAN 2: Crew - Alex Deller | Jonathon Oxley

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

STAN 1: Crew - Sam Brooks | Harry Johnson

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

STAN 2: Crew - Harry Aimer | James Early

Event 28 Boys under-18 single [ event results ]

STAN 1: Crew - Ben Crosbie

Event 28 Boys under-18 single [ event results ]

STAN 2: Crew - Henry Booth

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

STAN 1: Crew - Lauren Guy | Elish Platts

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

STAN 2: Crew - Sam Deller | Henrietta Hewitt

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

STAN 1: Crew - Sam Martel | George Mirfin | Elliot Smith | Laim Cosgrove + Bronte Barber (cox)

Event 37 Girls under-18 quad [ event results ]

STAN 1: Crew - Alice Riley | Aoife Platts | Rebecca Mirfin | Natalie Allen + Saskia Gilbert (cox)

Event 38 Boys under-18 double [ event results ]

STAN 1: Crew - Ben Crosbie | Henry Booth

Event 41 Girls under-17 double [ event results ]

STAN 1: Crew - Aoife Platts | Rebecca Mirfin

Event 42 Boys under-17 quad [ event results ]

STAN 1: Crew - Jonathon Oxley | Tim Dallison | Ben Crosbie | Isaac Zarifeh + Saskia Gilbert (cox)

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

STAN 1: Crew - Olivia Gunn | Henrietta Hewitt

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

STAN 2: Crew - Alice Riley | Natalie Allen

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

STAN 1: Crew - Isaac Zarifeh

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

STAN 2: Crew - Ben Methven

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other sis12 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Crew #: or medal winning crews

Event Sex:

Event:

Result: in

[tick box]
or choose new regatta

Other sis12 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics