NZSSRA school results: 2013 Meridian South Island Championships

Otago Boys High School's singlet

Otago Boys High School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Otago Boys High School at the 2013 Meridian South Island Championships regatta. See the medal table for Otago Boys High School's final ranking at the regatta.

Otago Boys High School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || sis07 || sis08 || sis09 || sis11 || sis12 || sis13

Event 1 Boys under-17 single [ event results ]

OBHS 1: Crew - Jack Boyd

Event 1 Boys under-17 single [ event results ]

OBHS 2: Crew - George Sammons

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

OBHS 1: Crew - Ben Alexander | Liam Guthrie

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

OBHS 2: Crew - Aaron Roydhouse | Timothy Hogan

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

OBHS 3: Crew - Sam Dippie | Ben Sinnamon

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

OBHS 4: Crew - James Holland | Todd Bezett

Event 5 Boys under-18 pair [ event results ]

OBHS 1: Crew - James McNicol | Jack Waddell

Event 7 Boys under-16 quad [ event results ]

OBHS 1: Crew - Matthew McNamara | Thomas Chin | Corey Lewis | Calum Gordon + Hamish Sinclair (cox)

Event 16 Boys under-16 four [ event results ]

OBHS 1: Crew - Matthew McNamara | Thomas Chin | Corey Lewis | Calum Gordon + Hamish Sinclair (cox)

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

OBHS 1: Crew - Jack Waddell | Jack Boyd

Event 21 Boys under-15 eight [ event results ]

OBHS 1: Crew - Liam Guthrie | Ben Alexander | Aaron Roydhouse | Timothy Hogan | Sam Dippie | Ben Sinnamon | George Thomas | Benjamin Cotter + Hamish Sinclair (cox)

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

OBHS 1: Crew - Matthew McNamara | Thomas Chin

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

OBHS 2: Crew - Corey Lewis | Calum Gordon

Event 28 Boys under-18 single [ event results ]

OBHS 1: Crew - James McNicol

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

OBHS 1: Crew - Liam Guthrie | Ben Alexander | Aaron Roydhouse | Timothy Hogan + Hamish Sinclair (cox)

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

OBHS 2: Crew - Sam Dippie | Ben Sinnamon | George Thomas | Benjamin Cotter + Scott Bezett (cox)

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

OBHS 3: Crew - Edward Grant | James Holland | Reuben Savage | Todd Bezett + George Sammons (cox)

Event 36 Boys under-16 eight [ event results ]

OBHS 1: Crew - Liam Guthrie | Ben Alexander | Matthew McNamara | Thomas Chin | Corey Lewis | Calum Gordon | George Sammons | Edward Grant + Hamish Sinclair (cox)

Event 38 Boys under-18 double [ event results ]

OBHS 1: Crew - Jack Waddell | James McNicol

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

OBHS 1: Crew - Aaron Roydhouse | Timothy Hogan | Sam Dippie | Ben Sinnamon + Hamish Sinclair (cox)

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

OBHS 2: Crew - George Thomas | Edward Grant | James Holland | Reuben Savage + Scott Bezett (cox)

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other sis13 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Crew #: or medal winning crews

Event:

Result: in

[tick box]
or choose new regatta

Other sis13 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics