NZSSRA school results: 2012 Aon North Island Secondary Schools

Onslow College's singlet

Onslow College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Onslow College at the 2012 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Onslow College's final ranking at the regatta.

Onslow College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis05 || nis06 || nis07 || nis10 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-17 single [ event results ]

ONSL 1: Crew - Nicholas Murdoch
Coach - Catherine Duffin

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

ONSL 1: Crew - Shay Graham | William Fahey
Coaches - Jess Lawson | Kirstin Fowlie

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

ONSL 2: Crew - Hamish Paget | David Hack
Coaches - Jess Lawson | Kirstin Fowlie

Event 4 Girls under-15 quad [ event results ]

ONSL 1: Crew - Rebeccah Harding | Claudette Wicks | Natasha Bull | Stephanie Harding + Mitchell Horwell (cox)
Coach - Kim O'neill

Event 5 Boys under-18 pair [ event results ]

ONSL 1: Crew - Nicholas Murdoch | Cathan Tamarapa
Coach - Catherine Duffin

Event 6 Girls under-18 double [ event results ]

ONSL 1: Crew - Isobella Wicks | Florence Blair
Coaches - Fili Liuaana | Brodee Smith

Event 7 Boys under-16 quad [ event results ]

ONSL 1: Crew - Josh Blackmore | Hayden Robertson | James Banks | Kohner McLuskie + Georgia Beck (cox)
Coach - Catherine Duffin

Event 9 Boys under-18 novice double [ event results ]

ONSL 1: Crew - Max Butler | Hamish Ulberg
Coaches - Jess Lawson | Kirstin Fowlie

Event 15 Girls under-18 pair [ event results ]

ONSL 1: Crew - Rachel Baker | Megan Harding
Coaches - Fili Liuaana | Brodee Smith

Event 16 Boys under-16 four [ event results ]

ONSL 1: Crew - Bastian Scotts-Bahle | Dylan Kaufman | Hayden Robertson | Josh Blackmore + Sarah Boyle (cox)
Coach - Catherine Duffin

Event 16 Boys under-16 four [ event results ]

ONSL 2: Crew - Caleb Soderberg | Kim Hunter | James Banks | Kohner McLuskie + Georgia Beck (cox)
Coach - Catherine Duffin

Event 20 Girls under-17 single [ event results ]

ONSL 1: Crew - Aly Hickling
Coaches - Fili Liuaana | Brodee Smith

Event 21 Boys under-15 eight [ event results ]

ONSL 1: Crew - Martin Lotz | Angus Todd | Shay Graham | William Fahey | Will Pearson | Gareth Latornell | Alex Mitchell | David Hack + Dion Blackmore (cox)
Coaches - Jess Lawson | Kirstin Fowlie

Event 22 Girls under-18 novice double [ event results ]

ONSL 1: Crew - Natasha Bull | Stephanie Harding
Coach - Kim O'neill

Event 22 Girls under-18 novice double [ event results ]

ONSL 2: Crew - Willea Pieterse | Claudette Wicks
Coach - Kim O'neill

Event 24 Girls under-18 four [ event results ]

ONSL 1: Crew - Megan Harding | Isobella Wicks | Florence Blair | Rachel Baker + Sarah Boyle (cox)
Coaches - Fili Liuaana | Brodee Smith

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

ONSL 1: Crew - Bastian Scotts-Bahle | Dylan Kaufman
Coach - Catherine Duffin

Event 27 Girls under-18 single [ event results ]

ONSL 1: Crew - Aly Hickling
Coaches - Fili Liuaana | Brodee Smith

Event 28 Boys under-18 single [ event results ]

ONSL 1: Crew - Simon Butler
Coach - Terry McCarthy

Event 28 Boys under-18 single [ event results ]

ONSL 2: Crew - Conor McIntosh
Coach - Terry McCarthy

Event 32 Boys under-17 four [ event results ]

ONSL 1: Crew - Caleb Soderberg | Daniel Yska | Nicholas Murdoch | Dylan Kaufman + Georgia Beck (cox)
Coach - Catherine Duffin

Event 33 Girls under-18 lightweight double [ event results ]

ONSL 1: Crew - Rachel Baker | Megan Harding
Coaches - Fili Liuaana | Brodee Smith

Event 34 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

ONSL 1: Crew - Alexander Barclay | Cathan Tamarapa
Coach - Catherine Duffin

Event 35 Girls under-16 four [ event results ]

ONSL 1: Crew - Rebeccah Harding | Willea Pieterse | Natasha Bull | Ella Vodanovich + Mitchell Horwell (cox)
Coach - Kim O'neill

Event 36 Boys under-16 eight [ event results ]

ONSL 1: Crew - Caleb Soderberg | Dylan Kaufman | Bastian Scotts-Bahle | Hayden Robertson | James Banks | Josh Blackmore | Kim Hunter | Kohner McLuskie + Sarah Boyle (cox)
Coach - Catherine Duffin

Event 37 Girls under-18 quad [ event results ]

ONSL 1: Crew - Megan Harding | Isobella Wicks | Florence Blair | Rachel Baker + Georgia Beck (cox)
Coaches - Fili Liuaana | Brodee Smith

Event 38 Boys under-18 double [ event results ]

ONSL 1: Crew - Simon Butler | Nicholas Murdoch
Coach - Terry McCarthy

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

ONSL 1: Crew - Will Pearson | Angus Todd | Hayden Robertson | Alex Mitchell + Dion Blackmore (cox)
Coaches - Jess Lawson | Kirstin Fowlie

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

ONSL 2: Crew - Martin Lotz | Gareth Latornell | Hamish Paget | David Hack + Mitchell Horwell (cox)
Coaches - Jess Lawson | Kirstin Fowlie

Event 41 Girls under-17 double [ event results ]

ONSL 1: Crew - Aly Hickling | Florence Blair
Coaches - Fili Liuaana | Brodee Smith

Event 43 Girls under-18 novice four [ event results ]

ONSL 1: Crew - Natasha Bull | Willea Pieterse | Claudette Wicks | Stephanie Harding + Sarah Boyle (cox)
Coach - Kim O'neill

Event 44 Boys under-18 novice four [ event results ]

ONSL 1: Crew - Max Butler | Hamish Ulberg | Shay Graham | William Fahey + Mitchell Horwell (cox)
Coaches - Jess Lawson | Kirstin Fowlie

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

ONSL 1: Crew - Rebeccah Harding | Ella Vodanovich
Coach - Kim O'neill

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis12 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Crew #: or medal winning crews

Event Sex:

Event:

Result: in

[tick box]
or choose new regatta

Other nis12 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics