NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Auckland Grammar School's approved colours
#0: Auckland Grammar School

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2007 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2007 Aon North Island Secondary Schools regatta results, filtered to show races with schools from the Auckland/Northland region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:12:941.1.5
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:32:551.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stGlendowie College 2[ crew ]7:44:731.2.5
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:52:421.2.1

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thRosehill College 1[ crew ]8:32:122.1.8
7thGlendowie College 1[ crew ]8:37:232.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndEdgewater College 1[ crew ]8:46:462.2.5
6thManurewa High School 1[ crew ]9:05:742.2.7

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]8:00:333.1.4
8thBaradene College 1[ crew ]8:28:123.1.2

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thKings College 1[ crew ]6:46:404.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:57:934.2.6
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:00:074.2.5
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:13:624.2.1

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]6:52:225.1.4
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:58:705.1.2
8thSt Kentigern College 1[ crew ]7:28:035.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:19:745.2.5

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:11:336.1.7
Scratched crews (Finals) 
SCRSTKT 2[ crew ]_:__:__6.1.5

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:47:977.2.4
2ndWhangarei Girls High School 1[ crew ]7:59:017.2.5
3rdACG Strathallan College 1[ crew ]8:06:267.2.3
6thPukekohe High School 1[ crew ]8:23:677.2.1
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:31:537.2.2

Event 8 Girls under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]8.1.2
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]: : :8.1.4
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]: : :8.1.6
---St Kentigern College 1[ crew ]SCR8.1.5

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdKings College 1[ crew ]6:52:559.1.7
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]6:53:549.1.3
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]6:53:929.1.6
8thMacleans College 1[ crew ]7:08:159.1.8

Event 10 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:24:4210.1.4
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:35:0810.1.7
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:44:3110.1.1
7thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:03:4810.1.2

Event 11 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:46:4811.1.5
5thMacleans College 1[ crew ]8:32:0711.1.1
---Kings College 1[ crew ]SCR11.1.8

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:24:3512.1.1
7thBaradene College 1[ crew ]7:29:1312.1.2
8thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:50:0012.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:24:5712.2.4
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:31:9312.2.6
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:17:7412.2.1
Scratched crews (Finals) 
YET TO RACESTKT 2[ crew ]_:__:__12.2.8

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:40:6313.1.5
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:43:2713.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:56:8913.2.3
2ndGlendowie College 1[ crew ]6:58:5913.2.6
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:04:5213.2.2
5thDilworth School 1[ crew ]7:12:3813.2.8
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:40:5013.2.1

Event 14 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]14.1.1
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]14.1.8
7thEdgewater College 1[ crew ]14.1.2
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]14.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]: : :14.2.7
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]: : :14.2.3
4thSt Peter's College 1[ crew ]: : :14.2.5
5thMacleans College 1[ crew ]: : :14.2.2
6thPompallier Catholic College 1[ crew ]: : :14.2.1
8thTakapuna Grammar School 2[ crew ]: : :14.2.9

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]15.1.5
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]15.1.4
7thKings College 1[ crew ]15.1.1
8thSt Kentigern College 1[ crew ]15.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]15.2.4
2ndAuckland Grammar School 2[ crew ]15.2.3
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]15.2.5
5thSt Peter's College 1[ crew ]15.2.7
7thKings College 2[ crew ]15.2.1
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]15.2.8

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thEdgewater College 1[ crew ]16.1.2
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]16.1.4
8thSt Kentigern College 1[ crew ]16.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]16.2.6
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]16.2.8
Scratched crews (Finals) 
YET TO RACEKGCA 1[ crew ]_:__:__16.2.1

Event 17 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:49:9117.1.1
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:52:3917.1.3
7thEdgewater College 1[ crew ]7:24:7417.1.7

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:37:7118.1.4
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:50:7318.1.3
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:01:3918.1.8
8thGlendowie College 1[ crew ]7:10:0118.1.7

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:21:2519.1.2
5thCarmel College 1[ crew ]8:30:8619.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:30:7019.2.1
3rdGlendowie College 1[ crew ]8:36:9619.2.4
5thCarmel College 2[ crew ]8:45:4219.2.7

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:31:4220.2.1
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:11:4620.2.2

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thMacleans College 1[ crew ]7:39:4621.1.2
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:48:4121.1.7
8thBaradene College 1[ crew ]7:59:5621.1.1

Event 22 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thSt Kentigern College 1[ crew ]6:51:4522.1.6

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:00:2623.1.3
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:16:6923.1.8
8thMacleans College 1[ crew ]8:22:4023.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdManurewa High School 1[ crew ]8:09:5023.2.4
4thRosehill College 1[ crew ]8:10:6023.2.3
5thCarmel College 1[ crew ]8:11:9223.2.1

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thRosehill College 1[ crew ]7:49:7724.1.2
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:58:3424.1.7
7thWestlake Boys High School 2[ crew ]8:07:0224.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:00:2724.2.7
5thACG Strathallan College 1[ crew ]8:06:7524.2.8

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thMacleans College 1[ crew ]7:19:4125.1.6
7thBaradene College 1[ crew ]7:44:4025.1.8
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:51:6525.1.1

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:51:0726.1.5
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:04:4226.1.4
7thKings College 1[ crew ]7:22:4326.1.3
8thDilworth School 1[ crew ]7:39:6826.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:21:6626.2.4
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:42:9726.2.7
7thGlendowie College 1[ crew ]7:49:9526.2.2
8thSt Kentigern College 2[ crew ]8:19:4426.2.1

Event 27 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:52:7527.1.2
3rdGlendowie College 1[ crew ]8:03:3527.1.6
8thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:24:9327.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:14:8327.2.3
2ndKings College 1[ crew ]8:20:8227.2.5
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:31:3127.2.2
8thCarmel College 1[ crew ]8:54:6527.2.1

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:41:4128.2.5
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:46:3528.2.3
4thRosehill College 1[ crew ]8:53:8828.2.7
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:20:9028.2.1

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
7thMacleans College 1[ crew ]8:04:1729.1.1
8thKings College 1[ crew ]8:23:1729.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]8:11:2029.2.3
3rdCarmel College 1[ crew ]8:36:9029.2.5
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:44:0229.2.8
Scratched crews (Finals) 
YET TO RACEMACL 2[ crew ]_:__:__29.2.2

Event 30 Boys under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:53:8130.1.5
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:03:3130.1.3
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:24:8430.1.6
7thSt Peter's College 1[ crew ]7:27:7030.1.8
8thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:49:2830.1.7

Event 31 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:24:3731.1.5
3rdKings College 1[ crew ]6:25:6931.1.3
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:42:2831.1.1

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:04:6832.1.3
4thKings College 1[ crew ]7:23:0332.1.5
7thEdgewater College 1[ crew ]7:41:3232.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:47:1432.2.4
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:55:7732.2.6

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thEdgewater College 1[ crew ]7:55:6033.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWhangarei Girls High School 1[ crew ]7:56:7033.2.3
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:06:2033.2.4
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:14:1133.2.8

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:14:5734.1.6
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:25:3434.1.5
8thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:48:2434.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
4thKings College 1[ crew ]7:45:2834.2.3
5thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:50:5034.2.7
6thKings College 2[ crew ]7:58:1934.2.1

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:26:3535.1.3
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:29:9235.1.5
5thKings College 1[ crew ]6:42:9435.1.2
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:59:6935.1.1

Event 36 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdMacleans College 1[ crew ]6:55:4036.1.4
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:03:8136.1.3
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:07:2136.1.7
7thManurewa High School 1[ crew ]7:16:3936.1.1

Event 37 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]8:03:3037.1.7
4thACG Strathallan College 1[ crew ]8:16:2037.1.8
6thMacleans College 3[ crew ]8:32:1937.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:28:3937.2.2
3rdRangitoto College 1[ crew ]8:38:0637.2.6
6thMacleans College 2[ crew ]8:48:2837.2.1

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:11:9538.1.6
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:21:6738.1.5
7thDilworth School 1[ crew ]7:22:4438.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndRosehill College 1[ crew ]7:28:3138.2.2
3rdACG Strathallan College 1[ crew ]7:29:6838.2.6
4thGlendowie College 1[ crew ]7:38:4138.2.3

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:44:0839.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]8:04:3439.2.5
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:08:1939.2.3
4thPukekohe High School 1[ crew ]8:15:8239.2.6
8thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]9:00:3739.2.1

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:30:3440.1.4
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:35:2340.1.5
5thRosehill College 1[ crew ]7:40:0640.1.7
8thMacleans College 1[ crew ]7:57:9740.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:54:9940.2.8
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:03:9040.2.4

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:32:5141.1.8
7thMacleans College 1[ crew ]8:33:1741.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]8:20:0441.2.6
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:41:9041.2.8

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:47:5242.1.6
5thRosehill College 1[ crew ]7:56:5342.1.8
7thWestlake Boys High School 3[ crew ]8:15:4842.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 2[ crew ]8:06:2042.2.5
5thKings College 2[ crew ]8:17:6842.2.7

Event 43 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]6:20:8643.1.5
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:24:1043.1.6
6thSt Kentigern College 1[ crew ]6:37:0643.1.1

Event 44 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thKings College 1[ crew ]7:32:7544.1.1
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:44:1844.1.7
7thBaradene College 1[ crew ]7:47:3144.1.5

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
5thGlendowie College 2[ crew ]7:41:381.1.3
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:26:161.2.4
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:40:391.2.7
8thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:58:291.2.8

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:03:7816.1.4
2ndEdgewater College 1[ crew ]8:08:7316.1.3
4thKings College 1[ crew ]8:22:1816.1.2
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:32:4516.2.5
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:34:5916.2.6
6thRosehill College 2[ crew ]8:48:4916.2.8
8thEdgewater College 2[ crew ]9:25:3516.2.7
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]8:14:5516.3.6
8thRangitoto College 1[ crew ]8:55:3616.3.8

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:44:0520.1.6
8thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:51:7920.1.8

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:58:5123.1.3
5thManurewa High School 1[ crew ]8:22:3523.1.7
6thRosehill College 1[ crew ]8:33:1223.1.8
8thCarmel College 1[ crew ]8:45:7523.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdMacleans College 1[ crew ]8:10:4823.2.4
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:11:1423.2.2

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdMacleans College 1[ crew ]8:23:4041.2.3
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:31:7541.2.5
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:41:1941.2.6
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:46:5241.2.7
Scratched crews (Semi-finals) 
SCRWHGG 1[ crew ]_:__:__41.2.7
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]6:56:161.1.1
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:04:721.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:20:841.2.7
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:24:241.2.5
4thGlendowie College 1[ crew ]7:25:781.2.6
6thEdgewater College 1[ crew ]7:43:851.2.4

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
7thBirkenhead College 1[ crew ]13:31:692.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]11:22:172.2.5
2ndEdgewater College 1[ crew ]11:31:562.2.4
4thManurewa High School 1[ crew ]11:41:342.2.2
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]12:13:972.2.1

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdBaradene College 1[ crew ]9:32:383.1.7

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:15:074.1.3
7thPompallier Catholic College 1[ crew ]7:26:274.1.7
8thSt Kentigern College 2[ crew ]7:32:704.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:01:664.2.3
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:02:764.2.5
6thMacleans College 1[ crew ]7:35:114.2.7
7thWhangarei Boys High School 1[ crew ]7:45:764.2.1

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
7thSt Kentigern College 2[ crew ]7:40:725.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:05:575.2.5
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:06:065.2.3
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:34:625.2.2
Scratched crews (Repechages) 
SCRKGCA 2[ crew ]_:__:__5.2.7

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:25:176.1.3

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:41:387.1.3
3rdACG Strathallan College 1[ crew ]7:57:097.1.5
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:13:897.1.8
5thPukekohe High School 1[ crew ]8:18:457.1.2
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:24:227.1.6
8thSt Kentigern College 2[ crew ]8:53:837.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndWhangarei Girls High School 1[ crew ]7:43:527.2.5

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]6:55:969.1.6
4thMacleans College 1[ crew ]7:17:109.1.4
5thBaradene College 1[ crew ]7:23:429.1.8

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:21:5512.1.4
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:25:2812.1.5
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:21:9612.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:27:3712.2.4
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:44:1212.2.5
5thSt Kentigern College 2[ crew ]9:06:0712.2.7
Scratched crews (Repechages) 
SCRROSE 1[ crew ]_:__:__12.2.3

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thKings College 1[ crew ]7:02:2113.1.3
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:07:1513.1.7
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:25:1713.1.1
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:29:3413.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]13.2.5
4thGlendowie College 1[ crew ]13.2.4
6thDilworth School 1[ crew ]13.2.1

Event 14 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]7:13:8014.1.2
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:27:8714.1.5
4thMacleans College 1[ crew ]7:38:0314.1.1
5thPompallier Catholic College 1[ crew ]7:42:8614.1.6
8thWhangarei Boys High School 1[ crew ]8:28:3914.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]14.2.4
2ndSt Peter's College 1[ crew ]14.2.3
4thSt Kentigern College 1[ crew ]14.2.2
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]14.2.1

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:49:1415.1.5
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:49:1615.1.4
3rdAuckland Grammar School 2[ crew ]7:04:4115.1.3
5thKings College 2[ crew ]7:30:2815.1.2
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:39:8915.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:47:1115.2.5
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]6:56:6715.2.4
4thSt Peter's College 1[ crew ]7:14:9015.2.3
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:50:5515.2.2

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 2[ crew ]8:23:0716.1.2
4thRangitoto College 1[ crew ]8:31:1416.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thNorthcote College 1[ crew ]9:04:2116.2.7

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:48:3918.1.7
4thDilworth School 1[ crew ]6:58:1618.1.3
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:15:9018.1.2
7thKings College 1[ crew ]7:17:5518.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndGlendowie College 1[ crew ]6:54:8518.2.5
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:56:3918.2.6
4thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:08:6918.2.7
6thRosehill College 1[ crew ]7:28:7418.2.2

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndCarmel College 1[ crew ]8:28:1219.1.7
3rdGlendowie College 1[ crew ]8:33:0119.1.3
6thRosehill College 1[ crew ]8:46:1319.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:26:1419.2.4
5thCarmel College 2[ crew ]8:41:9619.2.2

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:29:6020.1.1
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:33:2820.1.2
6thCarmel College 1[ crew ]8:48:8220.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:47:6720.2.7
6thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:51:8420.2.2
Scratched crews (Repechages) 
SCREDWT 1[ crew ]_:__:__20.2.1

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdMacleans College 1[ crew ]7:34:6221.1.3
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:37:1521.1.5
5thBaradene College 1[ crew ]7:41:1621.1.7

Event 22 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:43:9222.1.6

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stManurewa High School 1[ crew ]7:58:6223.1.5
2ndCarmel College 1[ crew ]8:07:1923.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]8:18:1823.2.3
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:20:9223.2.5

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:36:8224.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:46:2124.2.4
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]7:49:3924.2.7
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:57:8524.2.5
6thACG Strathallan College 1[ crew ]8:05:3224.2.6
8thRosehill College 2[ crew ]9:05:5724.2.1

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:33:2525.1.3
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:35:9925.1.5
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:39:0225.1.2
6thSt Kentigern College 2[ crew ]8:40:2625.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:09:9125.2.5
3rdBaradene College 1[ crew ]7:25:5725.2.7

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:13:9826.1.6
4thGlendowie College 1[ crew ]7:33:8626.1.3
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:45:8926.1.2
8thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:05:3926.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:31:7126.2.8
Scratched crews (Repechages) 
SCRSTPA 1[ crew ]_:__:__26.2.2

Event 27 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]8:01:3227.1.5
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:11:6427.1.3
5thCarmel College 1[ crew ]8:13:6227.1.8
7thManurewa High School 1[ crew ]8:27:1327.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]8:07:9027.2.4

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:21:6428.1.7
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:47:2328.1.2
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:54:5428.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:06:2028.2.4
5thRosehill College 1[ crew ]8:17:7928.2.2
8thSt Kentigern College 1[ crew ]8:41:9028.2.1

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:55:6629.1.4
3rdBaradene College 1[ crew ]8:10:6629.1.3
4thMacleans College 2[ crew ]8:37:1829.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndCarmel College 1[ crew ]8:26:1929.2.2
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:05:7429.2.3

Event 30 Boys under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:53:4330.1.5
2ndAuckland Grammar School 2[ crew ]6:59:1930.1.4
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:00:9030.1.7
6thSt Peter's College 1[ crew ]7:22:9230.1.2
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:14:9930.1.1

Event 31 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:11:5731.1.5
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:26:2931.1.7
7thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:30:3031.1.2
8thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:51:2831.1.1

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndEdgewater College 1[ crew ]7:15:2932.1.3
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:22:4832.1.5
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:37:4232.1.6

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:26:3333.1.4
4thWhangarei Girls High School 1[ crew ]7:27:7033.1.8
7thEdgewater College 2[ crew ]8:03:0233.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:27:3133.2.6
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:42:9633.2.8

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]7:17:7634.1.6
4thKings College 1[ crew ]7:32:7634.1.2
6thKings College 2[ crew ]7:44:1834.1.3
7thSt Kentigern College 2[ crew ]7:50:2234.1.7
8thSt Peter's College 1[ crew ]7:58:7434.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:46:6534.2.6
7thSt Peter's College 2[ crew ]7:57:3634.2.1

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:17:7735.1.4
2ndKings College 1[ crew ]6:26:8435.1.5
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:32:0535.1.3
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]6:37:4435.1.2
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:39:8935.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:51:2835.2.3
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:08:3035.2.2

Event 36 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:36:2236.1.5
3rdManurewa High School 1[ crew ]7:40:9436.1.7
6thCarmel College 1[ crew ]7:50:9936.1.1

Event 37 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]8:29:1637.1.2
5thMacleans College 2[ crew ]8:33:1737.1.7
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:44:2137.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stACG Strathallan College 1[ crew ]8:00:2737.2.5
3rdRangitoto College 1[ crew ]8:30:1037.2.4
6thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]9:17:5037.2.1

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdGlendowie College 1[ crew ]7:12:6538.1.2
4thRosehill College 1[ crew ]7:13:5338.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stDilworth School 1[ crew ]7:16:2238.2.5
3rdACG Strathallan College 1[ crew ]7:29:2438.2.3
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:06:9838.2.1

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:58:9639.1.6
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:31:4239.1.1
8thKristin School 1[ crew ]8:42:5139.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:39:2439.2.4
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:50:8839.2.3
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:55:9339.2.7

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:30:1240.1.5
2ndMacleans College 1[ crew ]7:36:4940.1.6
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:39:5740.1.1
8thMacleans College 2[ crew ]10:23:8540.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:49:4640.2.7
7thRosehill College 2[ crew ]7:55:1740.2.1

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 2[ crew ]8:29:7641.1.3
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:50:8641.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:09:6641.2.2
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:23:7841.2.4
7thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:45:8041.2.8

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 3[ crew ]7:28:6942.1.4
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:56:3142.1.8
8thSt Peter's College 1[ crew ]7:57:2542.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndRosehill College 1[ crew ]7:25:4542.2.5
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:34:5142.2.2
4thKings College 2[ crew ]7:45:4442.2.3
8thSt Kentigern College 1[ crew ]8:14:4142.2.8

Event 43 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:25:3143.1.3
5thSt Kentigern College 2[ crew ]6:57:8843.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:00:1543.2.4
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thGlendowie College 1[ crew ]7:25:341.1.1
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:28:311.1.7
7thPukekohe High School 2[ crew ]7:59:941.1.3
---Kings College 1[ crew ]DNS1.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdEdgewater College 1[ crew ]7:36:161.2.2
---Westlake Boys High School 2[ crew ]DNS1.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:16:001.3.6
5thPukekohe High School 1[ crew ]7:46:811.3.2
8thPompallier Catholic College 1[ crew ]8:57:661.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stGlendowie College 2[ crew ]7:17:871.4.5
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:24:791.4.3
6thRosehill College 1[ crew ]7:38:691.4.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:34:121.5.1
7thKings College 2[ crew ]8:42:561.5.6

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thRosehill College 1[ crew ]8:36:802.1.2
8thBirkenhead College 1[ crew ]9:36:282.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stGlendowie College 1[ crew ]8:42:012.2.5
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:39:682.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdEdgewater College 1[ crew ]8:41:792.3.5
5thManurewa High School 1[ crew ]9:18:372.3.6
Scratched crews (Heats) 
SCRSTKT 1[ crew ]_:__:__2.2.1

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]8:02:143.1.6
4thBaradene College 1[ crew ]8:25:653.1.5

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thPompallier Catholic College 1[ crew ]7:32:434.1.4
7thMacleans College 1[ crew ]7:33:644.1.5
---Kings College 2[ crew ]DNS4.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:48:714.2.1
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:12:004.2.7
8thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:48:584.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:01:834.3.2
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:03:594.3.1
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:33:144.3.4
7thWhangarei Boys High School 1[ crew ]7:39:894.3.3
Scratched crews (Heats) 
SCRDILW 1[ crew ]_:__:__4.3.1

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 2[ crew ]6:59:415.1.7
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:19:795.1.8
6thKings College 2[ crew ]7:47:805.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:03:755.2.2
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:23:755.2.4
8thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:05:985.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:42:755.3.7
7thSt Kentigern College 2[ crew ]7:53:525.3.6
8thKings College 1[ crew ]9:43:865.3.2

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:36:436.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 2[ crew ]7:13:916.2.4
---Westlake Boys High School 1[ crew ]DNS6.2.2

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thACG Strathallan College 1[ crew ]8:18:297.1.3
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:32:797.1.8
6thSt Kentigern College 2[ crew ]9:01:087.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:03:907.2.8
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:34:557.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:05:557.3.2
5thPukekohe High School 1[ crew ]8:38:727.3.6

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:06:949.1.7
4thKings College 1[ crew ]7:14:309.1.6
6thBaradene College 1[ crew ]7:41:059.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:10:239.2.5
3rdMacleans College 1[ crew ]7:10:259.2.2

Event 10 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:38:8710.1.2
4thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:25:2310.1.5
---Kings College 1[ crew ]DNS10.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:56:6610.2.6
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:00:7810.2.5

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:40:6112.1.6
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:55:7712.1.3
6thSt Kentigern College 2[ crew ]8:45:8112.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndBaradene College 1[ crew ]7:37:5312.2.5
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:48:0212.2.7
4thRosehill College 1[ crew ]7:55:3212.2.4
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:46:0712.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:53:4112.3.3

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndGlendowie College 1[ crew ]7:14:5813.1.2
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:20:7313.1.5
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:44:2913.1.6
7thKings College 2[ crew ]8:18:8913.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:00:1813.2.2
3rdKings College 1[ crew ]7:15:9413.2.7
---St Kentigern College 1[ crew ]DNS13.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thDilworth School 1[ crew ]7:32:5413.3.5
---St Kentigern College 2[ crew ]DNS13.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:08:4213.4.3
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:06:5313.4.5
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]8:39:5413.4.7

Event 14 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:44:1314.1.6
5thPompallier Catholic College 1[ crew ]7:59:7214.1.1
---Macleans College 1[ crew ]DNS14.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndEdgewater College 1[ crew ]7:30:6614.2.6
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:32:0914.2.3
4thSt Peter's College 1[ crew ]7:35:9914.2.1
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:39:8314.2.7
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:07:5214.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:26:2714.3.6
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:51:9214.3.5
7thWhangarei Boys High School 1[ crew ]8:42:1814.3.3

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:50:9515.1.4
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:15:5015.1.3
4thKings College 1[ crew ]7:16:9315.1.7
6thSt Kentigern College 2[ crew ]8:09:5515.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:39:5815.2.5
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:14:1315.2.4
4thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:28:1915.2.2
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:38:7215.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:13:1515.3.6
4thSt Peter's College 1[ crew ]7:28:8015.3.3
5thKings College 2[ crew ]8:05:0015.3.5

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thRangitoto College 1[ crew ]9:00:8516.1.4
6thNorthcote College 1[ crew ]9:18:4816.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndEdgewater College 1[ crew ]8:17:0816.2.4
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:22:8516.2.6
7thRosehill College 1[ crew ]8:54:4916.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:39:6616.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thKings College 1[ crew ]8:26:8616.4.7
6thRosehill College 2[ crew ]9:04:5416.4.6
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:26:1916.5.5
4thEdgewater College 2[ crew ]9:06:8916.5.2
Heat 6[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:42:4516.6.6
7thWhangarei Girls High School 1[ crew ]9:14:0916.6.7

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:51:2218.1.1
3rdGlendowie College 1[ crew ]7:06:7118.1.3
4thDilworth School 1[ crew ]7:07:1018.1.4
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:08:9118.1.2
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:20:7718.1.7
---Sacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]DNS18.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thKings College 1[ crew ]7:30:3918.2.5
6thRosehill College 1[ crew ]7:31:9818.2.3
---Sacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]DNS18.2.2

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:43:8319.1.1
4thCarmel College 1[ crew ]9:02:1719.1.3
6thWhangarei Girls High School 1[ crew ]9:13:0519.1.7
7thRosehill College 2[ crew ]9:42:6019.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndRosehill College 1[ crew ]8:51:3519.2.3
3rdGlendowie College 1[ crew ]8:53:1619.2.2
7thBirkenhead College 1[ crew ]10:04:2319.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thCarmel College 2[ crew ]8:59:2619.3.2

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thEdgewater College 1[ crew ]9:20:7920.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:55:3620.2.1
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:56:9520.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thCarmel College 1[ crew ]9:07:2320.3.6
6thWhangarei Girls High School 2[ crew ]9:16:4520.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:02:9420.4.2
4thDiocesan School For Girls 2[ crew ]9:11:6720.4.4
6thWhangarei Girls High School 1[ crew ]10:28:5120.4.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:36:4420.5.4
---Northcote College 1[ crew ]DNS20.5.5
Scratched crews (Heats) 
SCRWTLG 2[ crew ]_:__:__20.4.5

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:52:7021.1.6
---Rangitoto College 1[ crew ]DNS21.1.2
---Baradene College 1[ crew ]DNS21.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdMacleans College 1[ crew ]7:48:8521.2.2

Event 22 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:59:3622.1.6

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:04:2823.1.7
2ndTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:17:9023.1.1
3rdRosehill College 1[ crew ]8:30:8023.1.6
7thSt Kentigern College 1[ crew ]9:18:0423.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:35:2623.2.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]8:13:6723.4.2
3rdManurewa High School 1[ crew ]8:20:6423.4.1
Heat 5[ race results || race reproduction ]
3rdCarmel College 1[ crew ]8:30:7023.5.6
Scratched crews (Heats) 
SCRCARM 2[ crew ]_:__:__23.1.6
SCREGGS 1[ crew ]_:__:__23.2.1
SCRRGTT 1[ crew ]_:__:__23.5.1

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:53:9624.1.7
5thRosehill College 2[ crew ]8:38:9924.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndRosehill College 1[ crew ]7:56:4824.2.5
6thWhangarei Boys High School 1[ crew ]8:10:0524.2.8
8thGlendowie College 2[ crew ]8:37:2924.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]8:14:5524.3.6
6thACG Strathallan College 2[ crew ]8:24:3224.3.7
8thKristin School 1[ crew ]8:58:5424.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:10:9224.4.6
3rdACG Strathallan College 1[ crew ]8:15:8124.4.8
Scratched crews (Heats) 
SCRGLDW 1[ crew ]_:__:__24.4.3

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdMacleans College 1[ crew ]7:22:0525.1.2
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:46:0525.1.4
7thBaradene College 1[ crew ]7:47:5925.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:57:9625.2.5
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:04:6125.2.6
7thSt Kentigern College 2[ crew ]9:08:9225.2.3

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 2[ crew ]7:14:0226.1.7
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:33:4726.1.1
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:41:8526.1.3
---Pukekohe High School 1[ crew ]DNS26.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:10:7426.2.4
6thSt Kentigern College 2[ crew ]8:28:0226.2.8
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:25:6726.3.8
2ndDilworth School 1[ crew ]7:45:3926.3.6
4thGlendowie College 1[ crew ]7:49:8926.3.7
5thSt Peter's College 1[ crew ]8:01:8126.3.5
8thAuckland Grammar School 2[ crew ]9:14:0426.3.2
Scratched crews (Heats) 
SCRWTLB 1[ crew ]_:__:__26.2.2
SCRSHAK 2[ crew ]_:__:__26.3.8

Event 27 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndGlendowie College 1[ crew ]8:08:0727.1.1
3rdKings College 1[ crew ]8:21:1527.1.5
4thRosehill College 1[ crew ]8:24:8327.1.3
6thManurewa High School 1[ crew ]8:45:3727.1.2
---Takapuna Grammar School 1[ crew ]DNS27.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:58:9027.2.7
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:22:9627.2.1
7thCarmel College 1[ crew ]9:00:1427.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:25:5227.3.3
Scratched crews (Heats) 
SCRCARM 2[ crew ]_:__:__27.3.3

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thRosehill College 1[ crew ]8:19:7128.1.7
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:26:0828.1.8
6thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:47:8328.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:16:5828.2.3
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:51:9528.2.1
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:59:8628.2.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:52:7828.4.7
Scratched crews (Heats) 
SCRROSE 2[ crew ]_:__:__28.2.7
SCRWHGG 1[ crew ]_:__:__28.4.5

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thMacleans College 2[ crew ]8:46:4629.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdMacleans College 1[ crew ]8:18:7829.2.7
4thBaradene College 1[ crew ]8:28:7829.2.6
6thCarmel College 1[ crew ]9:04:1529.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]8:18:8429.3.7
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:26:0129.3.3

Event 30 Boys under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 2[ crew ]7:22:6030.1.6
4thSt Peter's College 1[ crew ]7:45:0630.1.2
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:26:2030.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:02:6130.2.5
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:14:2530.2.4
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:53:3030.2.6
Scratched crews (Heats) 
SCRSHAK 1[ crew ]_:__:__30.2.2

Event 31 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:03:0431.1.4
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:29:6331.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:35:5831.2.3
2ndKings College 1[ crew ]6:41:0731.2.5
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:53:1031.2.4

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:55:3332.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:32:4632.2.7
3rdEdgewater College 1[ crew ]7:52:1232.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:07:4832.3.3
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:48:2432.3.2
Scratched crews (Heats) 
SCRSHAK 1[ crew ]_:__:__32.3.5

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:46:4133.1.4
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:57:8933.1.1
7thDiocesan School For Girls 2[ crew ]9:18:7033.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:25:9233.2.4
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:02:5633.2.3
7thSt Kentigern College 1[ crew ]9:24:8033.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stEdgewater College 1[ crew ]8:12:9033.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:30:9233.4.2
4thEdgewater College 2[ crew ]8:41:0333.4.3

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:29:2334.1.5
3rdKings College 2[ crew ]8:14:7734.1.6
5thSt Peter's College 2[ crew ]8:21:0834.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:29:5134.2.4
4thKings College 1[ crew ]7:55:0034.2.3
5thSt Peter's College 1[ crew ]8:10:2134.2.1
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:20:1034.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:57:3534.3.2
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:39:9234.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:54:9434.4.6
4thSt Kentigern College 2[ crew ]7:58:4634.4.7

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:41:9635.1.5
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:53:0535.1.3
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:06:7335.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:39:7535.2.5
3rdKings College 1[ crew ]6:52:6035.2.1
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:56:8935.2.3
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:26:3335.2.6
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:47:1235.2.4

Event 36 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:49:4036.1.5
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:53:1336.1.2
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:53:7936.1.4
5thManurewa High School 1[ crew ]8:06:9736.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thCarmel College 1[ crew ]9:26:1836.2.4

Event 37 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdRangitoto College 1[ crew ]8:56:7437.1.2
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:15:4737.1.5
6thMacleans College 2[ crew ]9:29:9737.1.4
---Diocesan School For Girls 1[ crew ]DIS37.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 3[ crew ]8:48:3937.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]8:26:5737.3.6
3rdACG Strathallan College 1[ crew ]8:51:1337.3.2
5thPukekohe High School 1[ crew ]9:13:9237.3.1
7thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]10:19:8337.3.4

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:40:0038.1.6
4thRosehill College 1[ crew ]7:53:8438.1.3
8thWhangarei Boys High School 1[ crew ]9:12:6638.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:34:5638.2.3
8thPompallier Catholic College 1[ crew ]9:21:6738.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdDilworth School 1[ crew ]7:46:8138.3.2
4thACG Strathallan College 1[ crew ]7:47:4238.3.5
5thGlendowie College 1[ crew ]7:55:9838.3.4
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:37:1838.3.6

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]8:04:4939.1.3
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]8:21:2539.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]8:30:5939.2.6
7thEdgewater College 1[ crew ]9:02:8339.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:34:1739.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thKristin School 1[ crew ]9:23:7139.4.5
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]9:38:8239.4.6

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thRosehill College 2[ crew ]8:22:6240.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:54:8340.2.4
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:18:1240.2.7
7thCarmel College 1[ crew ]8:41:3540.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndRosehill College 1[ crew ]8:02:4140.3.8
3rdMacleans College 1[ crew ]8:02:6840.3.4
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:16:4740.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:47:3640.4.2
5thMacleans College 2[ crew ]9:16:0140.4.3
Scratched crews (Heats) 
SCREDWT 1[ crew ]_:__:__40.1.2
SCRCARM 2[ crew ]_:__:__40.4.5

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]8:38:9941.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:32:5641.2.4
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:18:2041.2.3
---Diocesan School For Girls 1[ crew ]DNS41.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:41:6841.3.4
4thSt Kentigern College 2[ crew ]9:10:3541.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:45:2641.4.1
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]8:39:7041.5.2
6thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:38:3141.5.7
Scratched crews (Heats) 
SCRBARA 1[ crew ]_:__:__41.1.3

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:57:6942.1.3
3rdKings College 2[ crew ]8:33:9442.1.7
4thSt Peter's College 1[ crew ]8:37:5642.1.5
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:47:0742.1.1
---Sacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]DNS42.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 3[ crew ]8:06:9742.2.8
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:25:5942.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]8:23:1242.3.3
7thKings College 1[ crew ]9:00:9142.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndRosehill College 1[ crew ]8:04:1842.4.7
8thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:26:7842.4.4

Event 43 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:29:0343.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:15:3643.2.3
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:19:1043.2.7
5thSt Kentigern College 2[ crew ]6:55:0743.2.5

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other nis07 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

Auckland/Northland's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other nis07 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA