NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Rototuna High School's approved colours
#150: Rototuna High School


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2003 NISS Championship

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Hamilton Boys High School's singletHamilton Boys High School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Hamilton Boys High School at the 2003 NISS Championship regatta. See the medal table for Hamilton Boys High School's final ranking at the regatta.

Hamilton Boys High School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

HAMB 1: Crew - Joshua White | Thomas de Malmanche
Coaches - Glen Ross | Wynn Dymock

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

HAMB 1: Crew - Jared Pehi | Blair Smith | Adam Foster | Edward Young + Kiel Cort-Horan (cox)
Coach - Wynn Dymock

Event 15 Boys under-15 eight [ event results ]

Event 15 Boys under-15 eight [ event results ]

HAMB 2: Crew - Phillip Nicholson | Lance Harris | Edward Young | Blair Smith | Mitchell McIntosh | Toby Smith | Daniel Neal | Jason Te Brake + Morgan Corkill (cox)
Coaches - Glenn Ross | Wynn Dymock

Event 17 Boys under-19 lightweight four [ event results ]

Event 17 Boys under-19 lightweight four [ event results ]

Event 22 Boys under-19 four [ event results ]

HAMB 1: Crew - Douglas Law | Benjamin Scott | Gregory Edge | Cameron Corkill + Paul Hartley (cox)
Coaches - Gil Cawood | Tim Richarsdson

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

HAMB 1: Crew - Adam Grenside | Clinton Stockman | Carl Finlay | Luke McKey + Kiel Cort-Horan (cox)
Coach - Glenn Ross

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

HAMB 2: Crew - David Currie | Duncan Law | Chris Budai | Jonathon Westphal + Timothy Wade (cox)
Coaches - Glenn Ross | Wynn Dymock

Event 30 Boys under-17 novice eight [ event results ]

HAMB 1: Crew - Phillip Nicholson | Jared Pehi | Adam Foster | Blair Smith | Edward Young | Daniel Neal | Joseph Morgan | Jason Te Brake + Morgan Corkill (cox)
Coaches - Glenn Ross | Wynn Dymock

Event 34 Boys under-15 four [ event results ]

HAMB 1: Crew - Dominic Cameron | Chris Bestwick | Joseph Morgan | Arundeep Singh + Peter Walter (cox)
Coach - Glenn Ross

Event 34 Boys under-15 four [ event results ]

HAMB 1: Crew - Dominic Cameron | Chris Bestwick | Joseph Morgan | Arundeep Singh + Peter Walter (cox)
Coach - Glenn Ross

Event 35 Boys under-16 eight [ event results ]

Event 35 Boys under-16 eight [ event results ]

Event 39 Boys under-19 single [ event results ]

HAMB 1: Crew - Max Stevenson

Event 42 Boys under-15 double [ event results ]

HAMB 1: Crew - Lance Harris | Mitchell McIntosh
Coach - Wynn Dymock

Event 43 Boys under-19 eight [ event results ]

HAMB 1: Crew - John Anthony | Grant Clune | Douglas Law | Benjamin Scott | Gregory Edge | Cameron Corkill | Francis Young | Anthony Wade + Paul Hartley (cox)
Coaches - Gil Cawood | Tim Richardson

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis03 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis03 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA