NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Whangarei Girls High School's approved colours
#109: Whangarei Girls High School

SISSC 2024

NISSC 2024


Aon NZ

MAADI™

School results

logo  
 

2014 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 29 December 2021  
 

2023 Aon Maadi Regatta NoticesNewsletter - Sitemap -  

Hamilton Boys High School's singletHamilton Boys High School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Hamilton Boys High School at the 2014 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Hamilton Boys High School's final ranking at the regatta.

Hamilton Boys High School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || mad14 || mad15 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13 || nis14 || nis15

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

HAMB 1: Crew - Logan Martin | Flynn Watson
Coaches - Glenn Ross | Jack Donaldson

Event 7 Boys under-16 quad [ event results ]

HAMB 1: Crew - Johan Pio | Cameron Steedman | Kobi Abrahamson | Jack Clough + Matthew Deller (cox)
Coaches - Robin Clarke | Cameron Bell

Event 7 Boys under-16 quad [ event results ]

HAMB 2: Crew - Finley Deller | Sam Pene | Hadleigh Morgan | Marc Burkhart + Ryan Slight (cox)
Coaches - Robin Clarke | Cameron Bell

Event 7 Boys under-16 quad [ event results ]

HAMB 3: Crew - Joshua Rush | Tamihana Te Aho | Logan Martin | Flynn Watson + Cameron Todd (cox)
Coaches - Glenn Ross | Jack Donaldson

Event 9 Boys under-18 novice double [ event results ]

HAMB 1: Crew - Jacob Prier | Rhys Bain
Coaches - Don Baron | Ivan Pavich

Event 9 Boys under-18 novice double [ event results ]

HAMB 2: Crew - Gabe Banks | Karney Dunster
Coaches - Don Baron | Ivan Pavich

Event 10 Boys under-17 eight [ event results ]

Event 14 Boys under-18 quad [ event results ]

HAMB 1: Crew - Theo Krielen | Cade Fleming | Finn Maunsell | David McCaffrey + Hayden Shaw (cox)
Coach - Don Baron

Event 14 Boys under-18 quad [ event results ]

HAMB 2: Crew - Tom Bell | James Parton | George Loughnan | Jared Capon + Matthew Shaw (cox)
Coach - Don Baron

Event 16 Boys under-16 four [ event results ]

HAMB 1: Crew - Josh Gaylor | Connor Loomans | Ruben Houghton | Lucas Clarke + Matthew Deller (cox)
Coaches - Cameron Bell | Robin Clarke

Event 16 Boys under-16 four [ event results ]

HAMB 2: Crew - Alex Parton | Shokei Leger | Patrick McCurran | Matthew Handford + Ryan Slight (cox)
Coaches - Cameron Bell | Robin Clarke

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

HAMB 1: Crew - Marc Burkhart | Ben Woolerton
Coaches - Robin Clarke | Cameron Bell

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

HAMB 2: Crew - James Barker | Brodie Sarjeant
Coach - Don Baron

Event 21 Boys under-15 eight [ event results ]

HAMB 1: Crew - Cameron Gribbon | John Clout | Eli Mossop | Quinn Tupaea | Matthew Kemp | James Keeling | Matthew Waugh | Joshua Hill + Jamie Hepworth (cox)
Coaches - Glenn Ross | Jack Donaldson

Event 21 Boys under-15 eight [ event results ]

HAMB 2: Crew - Caleb Muntz | Lachlan Turner-Liddell | Lee Oldfield | Joshua Davis | Joshua Rush | Tamihana Te Aho | Michael Neuman | Joel Fleming + Calum James (cox)
Coaches - Glenn Ross | Jack Donaldson

Event 23 Boys under-18 four [ event results ]

HAMB 1: Crew - Theo Krielen | Matt Munro | Drikus Conradie | Sam MacKy + Hayden Shaw (cox)
Coach - Bruce Holden

Event 23 Boys under-18 four [ event results ]

HAMB 3: Crew - David McCaffrey | Cade Fleming | George Loughnan | Jared Capon + Davis Varcoe (cox)
Coaches - Bruce Holden | Don Baron

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

HAMB 1: Crew - Cameron Steedman | Kobi Abrahamson
Coaches - Robin Clarke | Cameron Bell

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

HAMB 2: Crew - Johan Pio | Finley Deller
Coaches - Robin Clarke | Cameron Bell

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

HAMB 3: Crew - Marc Burkhart | Ben Woolerton
Coaches - Robin Clarke | Cameron Bell

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

HAMB 4: Crew - Logan Martin | Flynn Watson
Coaches - Glenn Ross | Jack Donaldson

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

HAMB 1: Crew - Eli Mossop | Quinn Tupaea | Matthew Kemp | James Keeling + Joel Dowden (cox)
Coaches - Glenn Ross | Jack Donaldson

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

HAMB 2: Crew - Cameron Gribbon | John Clout | Joshua Hill | Matthew Waugh + Matthew Deller (cox)
Coaches - Glenn Ross | Jack Donaldson

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

HAMB 3: Crew - Caleb Muntz | Joshua Davis | Lee Oldfield | Joel Fleming + Calum James (cox)
Coaches - Glenn Ross | Jack Donaldson

Event 32 Boys under-17 four [ event results ]

HAMB 1: Crew - Marcus Bolli | Jack Curphey | Ben Goodson | Marcus Anselmi + Jamie Hepworth (cox)
Coaches - Cameron Bell | Robin Clarke

Event 36 Boys under-16 eight [ event results ]

HAMB 1: Crew - Josh Gaylor | Lucas Clarke | Ruben Houghton | Matthew Handford | Patrick McCurran | Connor Loomans | Alex Parton | Jack Clough + Hayden Shaw (cox)
Coaches - Cameron Bell | Robin Clarke

Event 36 Boys under-16 eight [ event results ]

HAMB 2: Crew - Johan Pio | Cameron Steedman | Kobi Abrahamson | Shokei Leger | Hadleigh Morgan | Nick Gaylor | Finley Deller | Sam Pene + Ryan Slight (cox)
Coaches - Cameron Bell | Robin Clarke

Event 38 Boys under-18 double [ event results ]

HAMB 1: Crew - David McCaffrey | Cade Fleming
Coach - Don Baron

Event 38 Boys under-18 double [ event results ]

HAMB 2: Crew - George Loughnan | Jared Capon
Coach - Don Baron

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

HAMB 1: Crew - Eli Mossop | Quinn Tupaea | Matthew Kemp | James Keeling + Jamie Hepworth (cox)
Coaches - Glenn Ross | Jack Donaldson

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

HAMB 2: Crew - Cameron Gribbon | John Clout | Matthew Waugh | Joshua Hill + Joel Dowden (cox)
Coaches - Glenn Ross | Jack Donaldson

Event 42 Boys under-17 quad [ event results ]

HAMB 1: Crew - Matthew Thompson | Tayne Tupaea | Ben Goodson | Marcus Anselmi + Matthew Shaw (cox)
Coach - Don Baron

Event 42 Boys under-17 quad [ event results ]

HAMB 2: Crew - James Barker | Brodie Sarjeant | Ben Woolerton | Marc Burkhart + Davis Varcoe (cox)
Coach - Don Baron

Event 44 Boys under-18 novice four [ event results ]

HAMB 1: Crew - Gabe Banks | Rhys Bain | Jacob Prier | Karney Dunster + Tony Pavich (cox)
Coach - Ivan Pavich

Event 44 Boys under-18 novice four [ event results ]

HAMB 2: Crew - Scott Brogden | Henry Goodall | Matthew Stimpson | Jacob Barham + Brad Burkhart (cox)
Coach - Ivan Pavich

Event 48 Boys under-18 eight [ event results ]

Event 48 Boys under-18 eight [ event results ]

Event 50 Boys under-18 novice eight [ event results ]

Event 52 Boys under-15 octuple [ event results ]

HAMB 1: Crew - Caleb Muntz | Lachlan Turner-Liddell | Joshua Davis | Tamihana Te Aho | Joshua Rush | Joel Fleming | Lee Oldfield | Michael Neuman + Calum James (cox)
Coaches - Glenn Ross | Jack Donaldson

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis14 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis14 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA