NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Verdon College's approved colours
#102: Verdon College


Aon NZ

MAADI™

School results

logo  
 

2014 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 29 December 2021  
 

2023 Aon Maadi Regatta NoticesNewsletter - Sitemap -  

St Peter's School's singletSt Peter's School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by St Peter's School at the 2014 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for St Peter's School's final ranking at the regatta.

St Peter's School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || mad14 || mad15 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13 || nis14 || nis15

Event 1 Boys under-17 single [ event results ]

STPC 1: Crew - Jack Quinn
Coach - Tom Stannard

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

STPC 1: Crew - Sam Livingston | Samuel Williams
Coaches - Josh Wedlake | Judd Speedy

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

STPC 2: Crew - Benjamin Johnson | Reuben van Dalen
Coaches - Josh Wedlake | Judd Speedy

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

STPC 3: Crew - Jacob Smyth | Joshua Storey
Coach - Josh Wedlake

Event 4 Girls under-15 quad [ event results ]

STPC 1: Crew - Chelsea Sherry-Tau | Lily Butler | Sarah Mason | Harriet Storey + Hannah Yee (cox)
Coaches - Janey Wackrow | Nikki McLellan

Event 4 Girls under-15 quad [ event results ]

STPC 2: Crew - Emma Cook | Sydney Johnson | Kaitlyn Baker | Ella Batley + Lauren Gibb (cox)
Coaches - Janey Wackrow | Jordan Herewini

Event 4 Girls under-15 quad [ event results ]

STPC 3: Crew - Bo Jacobsen | Rangihoia Hollis | Ursula Holmes | Brittney Field + Samuel Stewart (cox)
Coaches - Janey Wackrow | Jordan Herewini

Event 6 Girls under-18 double [ event results ]

STPC 1: Crew - Jessica Brougham | Samantha Voss
Coaches - Norm Charlton | Odette Sceats

Event 6 Girls under-18 double [ event results ]

STPC 2: Crew - Madeleine Minnett | Carly Baars
Coaches - Norm Charlton | Odette Sceats

Event 6 Girls under-18 double [ event results ]

STPC 3: Crew - Isabella Nicholson | Courtney Field
Coaches - Norm Charlton | Odette Sceats

Event 8 Girls under-16 single [ event results ]

STPC 1: Crew - Kate Wright
Coaches - Nikki McLellan | Janey Wackrow

Event 9 Boys under-18 novice double [ event results ]

STPC 1: Crew - Matthew van Dalen | Conor Bryant
Coach - Robin Crooks

Event 13 Girls under-15 four [ event results ]

STPC 1: Crew - Kaitlyn Baker | Sydney Johnson | Rangihoia Hollis | Bo Jacobsen + Brittney Field (cox)
Coaches - Janey Wackrow | Jordan Herewini

Event 14 Boys under-18 quad [ event results ]

STPC 1: Crew - John Atkinson | Braeden Camp | Jayden Meyer | Elliott Harris + Louis Vuleta (cox)
Coaches - Tom Stannard | Robin Crooks

Event 18 Girls under-18 lightweight four [ event results ]

STPC 1: Crew - Mikala Burns | Conner Simes | Isobella Rhodes | Hannah Unsworth + Lauren Gibb (cox)
Coaches - Norm Charlton | Nikki McLellan

Event 21 Boys under-15 eight [ event results ]

STPC 1: Crew - Milan Mecchia | Joshua Storey | Oliver Anselmi | Angus Hayward | Xavier Lynch | Isaac Hine | Fergus Griffin | Samuel Mason + Harrison Lynch (cox)
Coaches - Josh Wedlake | Judd Speedy

Event 22 Girls under-18 novice double [ event results ]

STPC 1: Crew - Jaimee Rangi | Melissa Baars
Coach - Janey Wackrow

Event 22 Girls under-18 novice double [ event results ]

STPC 2: Crew - Kylah Bardsley | Maia Silveira
Coach - Janey Wackrow

Event 24 Girls under-18 four [ event results ]

STPC 1: Crew - Madeleine Minnett | Carly Baars | Jessica Brougham | Courtney Field + Lauren Gibb (cox)
Coaches - Norm Charlton | Odette Sceats

Event 25 Girls under-16 quad [ event results ]

STPC 1: Crew - Mikala Burns | Camilla Cochrane | Hannah Ah Koy | Harriet Anselmi + Hannah Unsworth (cox)
Coach - Nikki McLellan

Event 25 Girls under-16 quad [ event results ]

STPC 2: Crew - Kate Wright | Akiwa Ngatai | Claire Hume | Sarah Mason + Hannah Yee (cox)
Coaches - Nikki McLellan | Janey Wackrow

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

STPC 1: Crew - Daniel Tau | Jacob Norris
Coach - Robin Crooks

Event 27 Girls under-18 single [ event results ]

STPC 1: Crew - Samantha Voss
Coaches - Norm Charlton | Odette Sceats

Event 28 Boys under-18 single [ event results ]

STPC 1: Crew - Jayden Meyer
Coaches - Tom Stannard | Robin Crooks

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

STPC 1: Crew - Chelsea Sherry-Tau | Lily Butler
Coaches - Janey Wackrow | Jordan Herewini

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

STPC 2: Crew - Ella Batley | Sarah Mason
Coach - Nikki McLellan

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

STPC 3: Crew - Harriet Storey | Sydney Johnson
Coaches - Janey Wackrow | Jordan Herewini

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

STPC 1: Crew - Benjamin Johnson | Samuel Williams | Sam Livingston | Reuben van Dalen + Samuel Stewart (cox)
Coaches - Josh Wedlake | Judd Speedy

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

STPC 2: Crew - Jacob Smyth | Angus Hayward | Samuel Mason | Oliver Anselmi + Harrison Lynch (cox)
Coaches - Josh Wedlake | Judd Speedy

Event 32 Boys under-17 four [ event results ]

STPC 1: Crew - Elliott Harris | Jack Quinn | Nicholas Simes | Braeden Camp + Louis Vuleta (cox)
Coaches - Tom Stannard | Robin Crooks

Event 33 Girls under-18 lightweight double [ event results ]

STPC 1: Crew - Conner Simes | Isobella Rhodes
Coaches - Norm Charlton | Odette Sceats

Event 33 Girls under-18 lightweight double [ event results ]

STPC 2: Crew - Isabella Nicholson | Hannah Unsworth
Coaches - Norm Charlton | Nikki McLellan

Event 34 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

STPC 1: Crew - Matthew Gaylor | Matthew van Dalen
Coaches - Tom Stannard | Robin Crooks

Event 35 Girls under-16 four [ event results ]

STPC 1: Crew - Harriet Anselmi | Camilla Cochrane | Hannah Ah Koy | Claire Hume + Hannah Yee (cox)
Coaches - Nikki McLellan | Janey Wackrow

Event 37 Girls under-18 quad [ event results ]

STPC 1: Crew - Madeleine Minnett | Jessica Brougham | Carly Baars | Samantha Voss + Lauren Gibb (cox)
Coaches - Norm Charlton | Odette Sceats

Event 38 Boys under-18 double [ event results ]

STPC 1: Crew - Jayden Meyer | John Atkinson
Coaches - Tom Stannard | Robin Crooks

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

STPC 1: Crew - Milan Mecchia | Angus Hayward | Oliver Anselmi | Xavier Lynch + Harrison Lynch (cox)
Coach - Josh Wedlake

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

STPC 2: Crew - Isaac Hine | Joshua Storey | Fergus Griffin | Samuel Mason + Samuel Stewart (cox)
Coach - Josh Wedlake

Event 41 Girls under-17 double [ event results ]

STPC 1: Crew - Isabella Nicholson | Poppy Perry-Evans
Coaches - Norm Charlton | Janey Wackrow

Event 42 Boys under-17 quad [ event results ]

STPC 1: Crew - Matthew Gaylor | Braeden Camp | Nicholas Simes | Elliott Harris + Louis Vuleta (cox)
Coaches - Tom Stannard | Robin Crooks

Event 43 Girls under-18 novice four [ event results ]

STPC 1: Crew - Jaimee Rangi | Melissa Baars | Kylah Bardsley | Maia Silveira + Hannah Yee (cox)
Coach - Janey Wackrow

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

STPC 1: Crew - Mikala Burns | Camilla Cochrane
Coach - Nikki McLellan

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

STPC 2: Crew - Harriet Anselmi | Akiwa Ngatai
Coach - Nikki McLellan

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

STPC 1: Crew - Braeden Camp
Coaches - Tom Stannard | Robin Crooks

Event 49 Girls under-18 novice eight [ event results ]

STPC 1: Crew - Jaimee Rangi | Maia Silveira | Kylah Bardsley | Melissa Baars | Hannah Ah Koy | Claire Hume | Chelsea Sherry-Tau | Harriet Storey + Hannah Yee (cox)
Coaches - Janey Wackrow | Nikki McLellan

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis14 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis14 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA