NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Marlborough Girls College's approved colours
#49: Marlborough Girls College

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2004 NISS Championship

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2004 NISS Championship regatta results, filtered to show races with schools from the Auckland/Northland region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]7:14:571.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:46:601.2.2

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]8:31:372.1.3
4thRangitoto College 1[ crew ]8:40:272.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
4thSt Cuthberts College 1[ crew ]8:56:032.2.3

Event 3 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]8:38:993.1.4
5thKings College 1[ crew ]8:53:543.1.2
6thBaradene College 1[ crew ]9:04:533.1.6

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:03:974.1.5
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:14:354.1.4
7thRosehill College 1[ crew ]7:21:774.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:17:424.2.3
2ndWestlake Boys High School 3[ crew ]7:25:174.2.5
---St Kentigern College 2[ crew ]DNS4.2.4
Scratched crews (Finals) 
SCRTAKA 1[ crew ]_:__:__4.2.2
SCRWTLB 1[ crew ]_:__:__4.2.4

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:05:355.1.4
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:42:975.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]7:29:185.2.4
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:06:585.2.1
6thSt Kentigern College 2[ crew ]8:37:235.2.6

Event 6 Boys under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:13:536.1.4
2ndKings College 1[ crew ]7:15:126.1.2
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]7:25:456.1.3
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:28:366.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:56:266.2.6
---Kings College 2[ crew ]DNS6.2.4

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdBaradene College 1[ crew ]7:57:977.1.5
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:17:147.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndBaradene College 2[ crew ]8:08:417.2.2
4thCarmel College 1[ crew ]8:25:327.2.6
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:25:347.2.1
6thWestlake Girls High School 3[ crew ]8:51:807.2.5

Event 8 Girls under-17 [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdMacleans College 1[ crew ]7:53:468.1.2
5thWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:04:618.1.1

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:14:199.1.3
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:19:639.1.5

Event 10 Boys under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:56:2310.1.4
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:25:6710.1.1

Event 11 Girls under-19 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]8:11:3111.1.6
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:22:4011.1.2
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:32:8411.1.4
---Macleans College 1[ crew ]DNS11.1.0

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:00:8712.1.2

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:00:5713.1.2
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:06:1213.1.6
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:32:4813.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:25:6113.2.4
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:26:8813.2.3
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:39:7313.2.5

Event 14 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thKings College 1[ crew ]7:57:6314.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdWhangarei Boys High School 1[ crew ]9:32:0514.2.1
Scratched crews (Finals) 
SCRSHAK 1[ crew ]_:__:__14.2.6

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:27:8615.1.6
5thKings College 1[ crew ]7:29:9515.1.1
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:34:5115.1.5

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]8:36:2516.1.2
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:49:3216.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
6thDiocesan School For Girls 2[ crew ]9:47:8216.2.5
Scratched crews (Finals) 
SCRWTLG 2[ crew ]_:__:__16.2.5

Event 17 Boys under-19 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:32:7517.1.4
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:38:8517.1.3
4thSt Kentigern College 2[ crew ]8:12:4617.1.2

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:11:9418.1.5
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:18:8018.1.0
8thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:55:8218.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:21:8218.2.4
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:29:1318.2.5
5thRosehill College 1[ crew ]7:46:3718.2.1

Event 19 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thSt Cuthberts College 1[ crew ]9:08:9819.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stRangitoto College 1[ crew ]9:06:9519.2.2
5thPukekohe High School 1[ crew ]9:36:7219.2.5
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]10:03:5719.2.4

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:20:6520.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:01:9020.2.3

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:44:6221.1.3
7thBaradene College 1[ crew ]8:24:3321.1.0

Event 22 Boys under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:48:8122.1.4
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:53:4222.1.2
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:56:0022.1.5
4thKings College 2[ crew ]7:00:0122.1.3
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:08:4222.1.1

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thRosehill College 1[ crew ]8:29:5523.1.2
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:30:0423.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:39:1523.2.4

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:32:7625.1.4
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:02:8125.1.6

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:04:9126.1.3
3rdKings College 1[ crew ]7:16:0026.1.6
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:19:5726.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 2[ crew ]7:25:5626.2.4
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:37:3126.2.5

Event 27 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thKings College 1[ crew ]8:04:9927.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:40:4827.2.6

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:57:5228.1.4
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:09:4928.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]8:15:2628.2.3

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:54:8829.1.3
6thMacleans College 1[ crew ]8:03:9529.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndBaradene College 1[ crew ]8:09:2229.2.4
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:45:5229.2.2

Event 30 Boys under-17 [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thKings College 1[ crew ]7:08:1630.1.2
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:47:1530.1.5
7thWhangarei Boys High School 1[ crew ]7:54:6830.1.0

Event 31 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:36:3931.1.5
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:39:0131.1.3
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:40:7931.1.0
6thKings College 1[ crew ]6:49:7431.1.4

Event 32 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:18:9732.1.3

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:17:1933.2.4
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:31:8533.2.5

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:22:8134.1.5
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:28:8534.1.2
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:49:8934.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:45:1234.2.3
4thKings College 2[ crew ]7:49:1334.2.6
6thKings College 1[ crew ]8:03:5834.2.5

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:42:7735.1.3
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:47:0635.1.5
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:56:6135.1.2
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:03:0935.1.6

Event 36 Girls under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:07:3636.1.1

Event 37 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:18:4037.1.0
7thMacleans College 1[ crew ]9:33:0437.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:56:4037.2.3

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:27:6038.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]7:46:2238.2.1

Event 39 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:19:1139.1.0
7thAuckland Grammar School 2[ crew ]8:30:6939.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndWhangarei Boys High School 1[ crew ]8:18:7239.2.6
5thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:40:4239.2.4

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:27:7340.1.4
7thSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:31:9640.1.0
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:29:4940.2.2
3rdMacleans College 1[ crew ]8:30:0440.2.5
Scratched crews (Finals) 
SCRDIOC 1[ crew ]_:__:__40.2.4

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdBaradene College 1[ crew ]8:49:2141.1.3

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:18:1742.1.6
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:31:1442.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:21:4142.2.3
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]8:39:0442.2.2

Event 43 Boys under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:21:0743.1.2
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:26:6243.1.3
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:30:0343.1.5
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:38:1643.1.6
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:48:7043.1.1

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:56:921.1.1
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:04:111.1.5
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 2[ crew ]7:29:461.2.3
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:50:441.3.2
5thPukekohe High School 1[ crew ]8:06:041.3.6
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:08:731.3.4

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]8:31:642.1.4
4thSt Cuthberts College 1[ crew ]8:45:262.1.1
7thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:13:992.1.5
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdRangitoto College 1[ crew ]8:45:812.2.3
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:18:822.2.6

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:22:0216.1.4
4thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:49:7016.1.2
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]9:12:0016.1.5
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
5thCarmel College 1[ crew ]9:01:0816.2.2
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:22:8316.2.1
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:22:9016.3.4
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:52:3416.3.1
6thSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]9:22:3316.3.6

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
7thRosehill College 2[ crew ]9:13:1124.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
---Rosehill College 1[ crew ]DNF24.2.4

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]8:36:0228.1.5
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:16:9128.2.3
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:28:1128.2.4

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:44:6234.1.6
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:58:0234.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:54:2134.2.3
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]8:10:9634.2.0
5thKings College 1[ crew ]8:24:0334.2.2
6thKings College 2[ crew ]8:35:8434.2.6

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:25:3438.2.3
4thRosehill College 1[ crew ]7:46:7638.2.2
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:05:3238.2.6

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]8:24:7141.1.3
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:39:1541.2.6
6thPukekohe High School 1[ crew ]9:26:7741.2.5
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:48:411.1.3
3rdRosehill College 1[ crew ]8:09:061.1.2
5thKings College 2[ crew ]9:15:851.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:04:611.2.4
5thManurewa High School 1[ crew ]8:25:921.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 3[ crew ]8:09:601.3.2
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:19:801.3.1
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:57:571.4.3
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:13:341.4.4
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:49:391.5.4
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
4thAuckland Grammar School 2[ crew ]8:29:761.6.5
Scratched crews (Repechages) 
SCRKGCA 1[ crew ]_:__:__1.5.1

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]9:28:922.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
6thManurewa High School 1[ crew ]10:14:732.2.0
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Cuthberts College 1[ crew ]9:13:002.3.3
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]9:30:472.3.4
6thBirkenhead College 1[ crew ]10:31:932.3.6

Event 3 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]9:00:253.1.3
4thBaradene College 1[ crew ]9:17:613.1.2

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:16:054.1.3
2ndRosehill College 1[ crew ]7:22:374.1.2
3rdKings College 1[ crew ]7:22:974.1.6
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:41:484.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:20:564.2.2
4thWestlake Boys High School 3[ crew ]7:24:404.2.1
6thSt Kentigern College 2[ crew ]8:09:614.2.5

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:03:795.1.1
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]8:29:335.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:33:915.2.3
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]10:07:535.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:41:985.3.4
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]8:16:755.3.5
4thKings College 1[ crew ]8:50:095.3.1

Event 6 Boys under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:40:896.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdKings College 2[ crew ]7:48:466.2.3
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:06:426.2.1

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 3[ crew ]8:37:677.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 2[ crew ]8:45:757.2.4
6thRosehill College 1[ crew ]9:25:527.2.6
7thWestlake Girls High School 4[ crew ]10:14:517.2.0
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndBaradene College 2[ crew ]8:37:087.3.2
3rdCarmel College 1[ crew ]8:42:087.3.5
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:48:547.3.0

Event 8 Girls under-17 [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]8:02:148.1.3
3rdWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:12:138.1.4
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:35:208.1.2

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:26:169.1.4
7thSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:07:799.1.0

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:25:3112.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]3:00:2612.2.1
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]3:17:5712.2.2

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 2[ crew ]7:30:9413.1.3
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]7:35:3313.1.4
5thSt Kentigern College 3[ crew ]7:42:9113.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:37:9713.2.2
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:45:1113.2.5
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:00:6013.2.4
6thKings College 1[ crew ]8:51:4113.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:12:6013.3.3

Event 14 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thWhangarei Boys High School 1[ crew ]9:20:9014.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:35:8814.2.3
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:27:1314.2.1
Scratched crews (Repechages) 
SCRPUKE 1[ crew ]_:__:__14.1.5

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]6:50:2415.1.4
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:07:3815.1.2
4thKings College 2[ crew ]7:21:6615.1.1
5thListon College 1[ crew ]7:43:1415.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:48:7015.2.4
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:48:7915.2.5
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:45:4415.2.2
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:38:4415.2.1

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:28:4516.1.4
5thEdgewater College 1[ crew ]8:40:5316.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:26:5816.2.5
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:13:9016.3.2
3rdWestlake Girls High School 3[ crew ]8:29:7116.3.4
Scratched crews (Repechages) 
SCRBIRK 1[ crew ]_:__:__16.3.1

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:49:2518.1.2
5thRosehill College 1[ crew ]7:13:8018.1.4
6thEdgewater College 1[ crew ]7:23:9618.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:53:4818.2.3
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:57:6518.2.2
4thPukekohe High School 1[ crew ]6:59:5218.2.1
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:06:8318.2.6

Event 19 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Cuthberts College 1[ crew ]8:34:9319.1.3
3rdPukekohe High School 1[ crew ]8:54:2119.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:46:9619.2.3
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:12:1719.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndRangitoto College 1[ crew ]8:20:6519.3.3
5thSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]10:03:1419.3.5

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:29:4920.1.3
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
4thBirkenhead College 1[ crew ]9:17:9320.3.6
---Carmel College 1[ crew ]DNS20.3.4

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdBaradene College 1[ crew ]8:07:6321.2.2
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:40:7521.2.1

Event 22 Boys under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:41:7222.1.3
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:44:0322.1.4
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:46:3922.1.2

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thEdgewater College 1[ crew ]8:43:7723.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:07:1423.2.4
2ndSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:10:0023.2.3
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:25:2623.2.5

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 2[ crew ]8:04:2824.3.4
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:41:1324.3.5

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 2[ crew ]7:45:3325.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:21:4525.2.4
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:51:3825.2.5

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:01:9326.2.3
2ndSt Kentigern College 2[ crew ]7:03:6426.2.2
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:11:6026.2.6
4thKings College 2[ crew ]7:24:7326.2.4
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:56:8826.3.4
4thWhangarei Boys High School 1[ crew ]7:43:5126.3.2
---St Kentigern College 3[ crew ]DNS26.3.5

Event 27 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:53:4127.2.4
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:22:9027.2.5

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
6thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:00:2528.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:04:3728.2.0
6thPukekohe High School 2[ crew ]9:16:5128.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
---Takapuna Grammar School 1[ crew ]RET28.3.4

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:55:1629.1.4
5thKings College 1[ crew ]8:30:2629.1.1
6thBaradene College 2[ crew ]9:04:4829.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndBaradene College 1[ crew ]8:02:8529.2.4
7thSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:55:4129.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:21:0929.3.1
6thSt Kentigern College 1[ crew ]9:16:2929.3.6

Event 32 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]7:46:7632.1.4
Scratched crews (Repechages) 
YET TO RACESHAK 1[ crew ]_:__:__32.1.1

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:28:8933.1.4
5thCarmel College 1[ crew ]8:31:9133.1.1
6thWestlake Girls High School 4[ crew ]10:04:5133.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:27:2933.2.2
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:34:4833.2.5
4thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:42:0633.2.4
5thWestlake Girls High School 3[ crew ]9:05:6333.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:09:6433.3.5

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:42:6434.1.2
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:56:9234.1.4
4thKings College 3[ crew ]8:14:9934.1.3
5thListon College 1[ crew ]8:31:1934.1.1
7thAuckland Grammar School 2[ crew ]9:00:9134.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 2[ crew ]8:32:9534.2.1
6thListon College 2[ crew ]9:46:4934.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]8:00:1134.3.4
2ndKings College 2[ crew ]8:15:2734.3.5
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]9:15:6334.3.1

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:51:2335.1.3
4thKings College 1[ crew ]7:23:8635.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:51:6235.2.3
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:59:5335.2.4
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]7:06:7835.2.5
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:54:7935.2.1

Event 36 Girls under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:14:9336.1.4
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:48:4436.1.2

Event 37 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:25:2637.1.4
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:47:0137.1.1
7thWhangarei Girls High School 2[ crew ]10:19:0137.1.0
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:05:3237.3.4
5thKings College 1[ crew ]9:10:4137.3.0
6thMacleans College 2[ crew ]9:22:1037.3.6
Scratched crews (Repechages) 
SCRROSE 1[ crew ]_:__:__37.3.1

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 2[ crew ]8:36:3038.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:47:5238.2.3
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:48:9538.3.5
3rdAuckland Grammar School 2[ crew ]7:59:0638.3.4
4thEdgewater College 1[ crew ]8:05:4838.3.2
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:37:4238.5.3
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]8:14:3938.6.5
Scratched crews (Repechages) 
SCRSHAK 1[ crew ]_:__:__38.5.2

Event 39 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:54:7239.1.6
6thRosehill College 2[ crew ]8:55:1039.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 2[ crew ]8:15:1039.2.4
2ndSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:24:7239.2.5
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:03:9439.3.1
3rdWhangarei Boys High School 1[ crew ]8:24:4339.3.4
4thRosehill College 1[ crew ]8:56:5639.3.2

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:26:7540.1.4
6thKings College 1[ crew ]8:42:4040.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:07:3040.2.2
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:18:5640.2.3
4thMacleans College 1[ crew ]8:21:0940.2.1

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:25:7541.1.6
7thWhangarei Girls High School 1[ crew ]10:57:9041.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:55:6941.2.3
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:55:7141.2.1
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:13:5441.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]8:50:0441.3.5
4thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]9:17:5041.3.2
Scratched crews (Repechages) 
SCRPUKE 2[ crew ]_:__:__41.3.6

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:41:5442.1.4
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:48:1942.1.3
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:38:4042.3.3
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:55:4342.3.2
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:00:3042.3.6

Event 43 Boys under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:14:3743.1.3
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:27:9443.1.4
4thSt Kentigern College 2[ crew ]6:40:7943.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:18:7843.2.4
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:22:4643.2.3
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:23:4443.2.2
5thSt Kentigern College 3[ crew ]7:08:8143.2.1
Scratched crews (Repechages) 
SCRSTKT 4[ crew ]_:__:__43.1.1

Event 44 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:06:2344.1.2
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]8:01:481.1.5
6thKings College 2[ crew ]9:57:921.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 2[ crew ]7:50:821.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:09:281.3.6
4thSt Kentigern College 3[ crew ]8:20:481.3.2
6thManurewa High School 1[ crew ]8:54:151.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]8:25:151.4.6
6thKings College 1[ crew ]10:23:461.4.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]8:15:931.5.1
4thRosehill College 1[ crew ]8:34:771.5.5
5thAuckland Grammar School 2[ crew ]8:41:741.5.4
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:33:811.5.2
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]8:02:691.6.5
3rdSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:20:541.6.2

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 2[ crew ]9:38:042.1.1
7thManurewa High School 1[ crew ]10:49:932.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]8:45:752.2.4
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:13:922.2.6
7thBirkenhead College 1[ crew ]10:15:942.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stRangitoto College 1[ crew ]8:59:652.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdSt Cuthberts College 1[ crew ]9:22:722.4.5
5thPukekohe High School 1[ crew ]9:38:322.4.1

Event 3 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]10:16:553.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]8:53:663.2.5
3rdBaradene College 1[ crew ]9:33:543.2.4

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:09:694.1.2
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:12:544.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 2[ crew ]7:03:594.2.3
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:20:174.2.5
4thSt Kentigern College 2[ crew ]7:37:374.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]7:09:414.3.5
4thWestlake Boys High School 3[ crew ]7:10:234.3.3
5thKings College 1[ crew ]7:17:654.3.2

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]5.1.1
6thKings College 1[ crew ]5.1.6
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]5.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]5.2.6
2ndPukekohe High School 1[ crew ]5.2.4
6thSt Kentigern College 1[ crew ]5.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]8:18:235.3.1
5thSt Kentigern College 2[ crew ]8:27:185.3.4

Event 6 Boys under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 2[ crew ]6.1.3
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]6.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:09:466.2.1
2ndKings College 2[ crew ]7:23:476.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:29:736.3.2
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:56:816.3.3

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:01:267.1.0
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:10:417.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 3[ crew ]8:18:907.2.5
4thBaradene College 2[ crew ]8:29:617.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 2[ crew ]8:23:897.3.3
6thRosehill College 1[ crew ]9:11:347.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]8:02:477.4.4
4thCarmel College 1[ crew ]8:32:847.4.5
6thWestlake Girls High School 4[ crew ]9:48:097.4.6

Event 8 Girls under-17 [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]8:00:498.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWhangarei Girls High School 1[ crew ]7:49:128.2.4
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:55:938.2.2

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:23:579.1.2
5thSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]7:58:189.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:35:719.2.5

Event 11 Girls under-19 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEWTLG 1[ crew ]_:__:__11.1.2
YET TO RACEMACL 1[ crew ]_:__:__11.1.5
YET TO RACETAKA 1[ crew ]_:__:__11.2.4
YET TO RACEBARA 1[ crew ]_:__:__11.2.5

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:09:7712.1.6
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:20:7012.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:55:6512.2.3

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 2[ crew ]7:28:2013.1.4
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:33:5813.1.5
7thKings College 1[ crew ]8:51:0813.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:33:9613.2.1
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:44:5113.2.6
6thSt Kentigern College 3[ crew ]7:50:3813.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:14:0713.3.6
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:15:8313.3.5
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:44:1713.3.2

Event 14 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:31:1414.1.5
5thWhangarei Boys High School 1[ crew ]9:46:6014.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]7:32:6514.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:51:5014.3.4
Scratched crews (Heats) 
SCRMANU 1[ crew ]_:__:__14.2.3

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:21:9915.1.3
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:27:0415.1.1
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:36:7115.1.2
6thKings College 2[ crew ]8:03:4615.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdKings College 1[ crew ]7:19:9515.2.5
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]8:16:0315.2.4
5thListon College 1[ crew ]8:35:9215.2.1
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]9:32:7115.2.3

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:18:5016.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 2[ crew ]8:18:8916.2.5
3rdSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:40:3116.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndCarmel College 1[ crew ]8:23:5616.3.5
5thBirkenhead College 1[ crew ]9:21:5616.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:58:9616.4.5
4thEdgewater College 1[ crew ]8:41:1516.4.2
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:18:0716.5.4
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:01:5916.6.5
3rdWestlake Girls High School 3[ crew ]8:28:6716.6.3
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:34:4416.6.2

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:01:1218.1.5
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:08:7518.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:59:4718.2.5
3rdRosehill College 1[ crew ]7:09:7418.2.4
5thEdgewater College 1[ crew ]7:27:4218.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:59:0318.3.2
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:00:1918.3.5
Scratched crews (Heats) 
SCRMANU 1[ crew ]_:__:__18.3.2

Event 19 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndRangitoto College 1[ crew ]8:34:7619.1.5
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:16:0119.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]9:07:6119.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]9:04:3719.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndSt Cuthberts College 1[ crew ]8:48:0519.4.4
4thSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]9:38:4219.4.2

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:49:9820.1.1
3rdCarmel College 1[ crew ]9:01:7320.1.6
6thBirkenhead College 1[ crew ]9:38:3720.1.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:06:3120.3.6

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:35:3921.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thBaradene College 1[ crew ]8:14:7121.2.5
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:32:7321.2.6

Event 22 Boys under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stKings College 2[ crew ]6:44:9122.1.4
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:46:9422.1.3
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:50:2322.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:40:1322.2.2
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:44:8522.2.4

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:42:0723.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:09:0123.2.4
6thEdgewater College 1[ crew ]8:20:5423.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]23.3.2
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]23.3.5
Scratched crews (Heats) 
SCRDIOC 1[ crew ]_:__:__23.3.6

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:04:7724.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thRosehill College 2[ crew ]8:40:1524.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:58:8224.3.0

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]6:50:5625.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:25:0625.2.3
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:51:3725.2.2
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:14:0625.2.6

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:09:9526.1.1
3rdKings College 1[ crew ]7:22:2626.1.4
4thSt Kentigern College 2[ crew ]7:22:7526.1.6
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:39:4526.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:22:6026.2.4
4thWhangarei Boys High School 1[ crew ]7:53:7926.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdKings College 2[ crew ]7:36:7626.3.3
5thSt Kentigern College 3[ crew ]7:50:0026.3.2

Event 27 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]7:56:0927.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:34:9827.2.3

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]3:16:9228.1.5
2ndPukekohe High School 1[ crew ]3:17:5328.1.4
6thWestlake Girls High School 2[ crew ]4:11:1328.1.2
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]4:26:6228.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:35:1028.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:54:4528.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
7thPukekohe High School 2[ crew ]9:13:7628.4.1

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:53:2429.1.0
3rdBaradene College 1[ crew ]8:06:6429.1.3
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:24:4929.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:48:1629.2.3
6thBaradene College 2[ crew ]9:07:2229.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdMacleans College 1[ crew ]8:08:0129.3.6
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:36:7429.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
5thKings College 1[ crew ]8:28:8829.4.1

Event 32 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]9:07:9432.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]32.2.1

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:52:6733.1.0
7thWestlake Girls High School 3[ crew ]9:22:6133.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:12:6833.2.5
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:24:1633.2.1
6thCarmel College 1[ crew ]8:28:9433.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 2[ crew ]7:34:0233.3.4
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:58:3033.3.5
7thWestlake Girls High School 4[ crew ]9:08:2833.3.6

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdKings College 3[ crew ]7:55:8334.1.1
6thListon College 1[ crew ]8:35:3234.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]3:08:1234.2.5
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]3:09:5534.2.6
4thSt Kentigern College 1[ crew ]3:10:1034.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]6:21:9634.3.2
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:39:1534.3.3
5thKings College 2[ crew ]6:59:6434.3.6
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:16:5034.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
5thAuckland Grammar School 2[ crew ]8:28:8934.4.4
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]8:35:3234.4.5
7thListon College 2[ crew ]9:16:4634.4.2

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:27:7835.1.3
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:37:2835.1.1
5thKings College 1[ crew ]7:00:8435.1.5
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:47:8635.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:33:4935.2.5
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:44:9735.2.1
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:04:3035.2.3

Event 36 Girls under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:01:4836.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:09:7236.2.2

Event 37 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:03:9537.1.5
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:29:2737.1.4
6thMacleans College 2[ crew ]9:02:8837.1.6
7thKings College 1[ crew ]9:04:8637.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]8:34:4937.2.4
6thWhangarei Girls High School 2[ crew ]10:29:8337.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thRosehill College 1[ crew ]9:03:8737.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:24:6137.4.4

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:27:0538.1.5
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:58:8538.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndRosehill College 1[ crew ]7:43:4038.2.4
4thEdgewater College 1[ crew ]8:09:9938.2.6
6thSt Kentigern College 2[ crew ]8:28:8838.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdAuckland Grammar School 2[ crew ]7:42:2538.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:00:7638.4.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:43:9038.5.5
Heat 6[ race results || race reproduction ]
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:47:6938.6.4
Scratched crews (Heats) 
SCRMANU 1[ crew ]_:__:__38.2.2
SCRMANU 2[ crew ]_:__:__38.3.6

Event 39 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdAuckland Grammar School 2[ crew ]8:09:8839.1.5
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:38:1239.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]8:31:6839.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndWhangarei Boys High School 1[ crew ]8:08:9039.3.5
4thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:24:3939.3.1
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:40:9739.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
5thRosehill College 2[ crew ]8:50:4239.4.1
Scratched crews (Heats) 
SCRAGSB 1[ crew ]_:__:__39.3.2

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:14:6140.1.3
4thKings College 1[ crew ]8:28:5040.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:00:7740.2.5
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:14:8340.2.3
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:17:7440.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thMacleans College 1[ crew ]8:23:1740.3.5

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]4:28:8741.1.5
4thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]5:17:2641.1.3
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]5:22:5841.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thRosehill College 1[ crew ]8:54:4341.2.3
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:58:2241.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:00:3641.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
5thPukekohe High School 2[ crew ]9:46:7141.4.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
5thWhangarei Girls High School 1[ crew ]10:08:9641.5.5
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]8:11:7541.6.4
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:41:1341.6.5

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:39:6242.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:37:2042.2.3
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:57:9642.2.5
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:35:8042.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]8:10:0542.3.4

Event 43 Boys under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:25:1443.1.1
2ndKings College 1[ crew ]6:27:8943.1.4
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:38:0043.1.3
6thSt Kentigern College 4[ crew ]7:31:8843.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:34:1543.2.4
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:38:2743.2.6
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:49:0343.2.5
5thSt Kentigern College 2[ crew ]6:53:7643.2.3
6thSt Kentigern College 3[ crew ]7:04:8543.2.2

Event 44 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:19:6644.1.1

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other nis04 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

Auckland/Northland's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other nis04 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA