NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Western Heights High School's approved colours
#129: Western Heights High School


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2005 AON Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Otumoetai College's singletOtumoetai College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Otumoetai College at the 2005 AON Maadi (NZSSRA Championships) regatta. See the Star Trophy table for Otumoetai College's final ranking at the regatta.

Otumoetai College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

OTUM 1: Crew - William Shaw | Hemi Frires

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

OTUM 2: Crew - Duncan Harding | James Hamilton
Coaches - John Frires | Rex Harding

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

OTUM 3: Crew - Alistair Hudson | Morgan Philo
Coaches - John Frires | Rex Harding

Event 2 Girls under-17 single [ event results ]

OTUM 1: Crew - Jane Foster
Coaches - George Gyenge | Jason Ellwood

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

OTUM 1: Crew - Ethan Bray | Graeme Connolly | James Libeau | Michael Baartz + Jesse Mathews (cox)
Coaches - Chris Russell | John Frires

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

OTUM 2: Crew - Chris Drost | David Horan | Sam Hockly | David Day + Simon Gyenge (cox)
Coaches - John Frires | rex Harding

Event 9 Boys under-18 quad [ event results ]

OTUM 1: Crew - Chris Johnston | Rory Horne | Shane Hore | Mai Moana + Bevan Mather (cox)
Coach - Ken Langman

Event 10 Girls under-18 lightweight four [ event results ]

OTUM 1: Crew - Kate McPherson | Jessica Anderson | Sarah Hamilton | Emma Gyenge + Olivia Cosford (cox)
Coaches - George Gyenge | Jason Ellwood

Event 11 Girls under-15 eight [ event results ]

Event 12 Boys under-16 quad [ event results ]

OTUM 1: Crew - Liam Boyle | Luke Sadler | William Shaw | Hemi Frires + Toby Patton (cox)
Coaches - John Frires | rex Harding

Event 13 Boys under-17 novice four [ event results ]

OTUM 1: Crew - Sam Fellows | Alistair Hudson | Morgan Philo | Michael Baartz + Simon Gyenge (cox)
Coaches - John Frires | rex Harding

Event 14 Boys under-15 eight [ event results ]

OTUM 1: Crew - Chris Drost | David Horan | Hohua Waaka | Graeme Connolly | Ethan Bray | Sam Hockly | James Libeau | David Day + Jesse Mathews (cox)
Coaches - Chris Russell | John Frires

Event 15 Girls under-16 double [ event results ]

OTUM 1: Crew - Kate McPherson | Sarah Pearce
Coaches - George Gyenge | Jason Ellwood

Event 15 Girls under-16 double [ event results ]

OTUM 2: Crew - Alice Selby | Crystal Dumbleton
Coaches - George Gyenge | Jason Ellwood

Event 19 Girls under-15 double [ event results ]

OTUM 1: Crew - Fiona Wilson | Amanda Cooper
Coach - Craig Bocock

  • Heats: Scratched

Event 22 Girls under-17 double [ event results ]

OTUM 1: Crew - Sarah Pearce | Jane Foster
Coaches - George Gyenge | Jason Ellwood

Event 23 Boys under-17 single [ event results ]

OTUM 1: Crew - Liam Boyle
Coaches - John Frires | rex Harding

Event 26 Girls under-18 double [ event results ]

OTUM 1: Crew - Emma Gyenge | Sarah Hamilton
Coaches - George Gyenge | Jason Ellwood

Event 27 Girls under-15 quad [ event results ]

OTUM 1: Crew - Jessica Anderson | Lindsay Johnston | Cassie Davis | Lauren McDonald + Olivia Cosford (cox)
Coaches - Craig Bocock | Jason Ellwood

Event 27 Girls under-15 quad [ event results ]

OTUM 2: Crew - Amanda Cooper | Lindsay Horne | Anna O'Shannessy | Kylie Johnson + Elyse Henderson (cox)
Coach - Craig Bocock

Event 30 Boys under-18 double [ event results ]

OTUM 1: Crew - Chris Johnston | Mai Moana
Coach - ken Langman

Event 31 Girls under-16 quad [ event results ]

OTUM 1: Crew - Kate McPherson | Sarah Pearce | Jessica Anderson | Emma Gyenge + Rachel Davis (cox)
Coaches - George Gyenge | Jason Ellwood

Event 31 Girls under-16 quad [ event results ]

OTUM 2: Crew - Cassie Davis | Fiona Wilson | Alice Selby | Crystal Dumbleton + Olivia Cosford (cox)
Coaches - George Gyenge | Jason Ellwood

Event 32 Boys under-15 four [ event results ]

OTUM 1: Crew - Chris Drost | Graeme Connolly | Sam Hockly | David Day + Jesse Mathews (cox)
Coaches - John Frires | Chris Russell

Event 33 Boys under-16 eight [ event results ]

OTUM 1: Crew - Hemi Frires | William Shaw | Duncan Harding | Liam Boyle | James Hamilton | Luke Sadler | Hohua Waaka | Sam Fellows + Toby Patton (cox)
Coaches - John Frires | rex Harding

Event 36 Boys under-17 double [ event results ]

OTUM 1: Crew - Rory Horne | Shane Hore
Coach - ken Langman

Event 39 Girls under-15 four [ event results ]

OTUM 1: Crew - Cassie Davis | Lauren McDonald | Lindsay Johnston | Amanda Cooper + Rachel Davis (cox)
Coaches - Craig Bocock | Jason Ellwood

Event 39 Girls under-15 four [ event results ]

OTUM 2: Crew - Lindsay Horne | Lorena Langman | Amber-Jane Wood | Anna O'Shannessy + Elyse Henderson (cox)
Coach - Craig Bocock

Event 40 Boys under-15 double [ event results ]

OTUM 1: Crew - David Horan | Ethan Bray
Coaches - John Frires | rex Harding

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other mad05 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other mad05 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA