NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Whanganui Collegiate School's approved colours
#131: Whanganui Collegiate School

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2005 AON Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2005 AON Maadi (NZSSRA Championships) regatta results, filtered to show races with schools from the Auckland/Northland region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:40:011.2.8

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:06:863.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:28:173.2.3

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thKings College 1[ crew ]6:50:624.1.5
7thSt Kentigern College 1[ crew ]6:55:954.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:10:964.2.8
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]7:14:154.2.3

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:00:185.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:29:245.2.2
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:31:115.2.6
Scratched crews (Finals) 
SCRKGCA 1[ crew ]_:__:__5.2.4

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:25:006.1.3
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:25:396.1.2
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:35:666.1.1
8thKings College 1[ crew ]7:43:846.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:10:376.2.1

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thWhangarei Girls High School 1[ crew ]7:51:597.1.2
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:53:957.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdMacleans College 1[ crew ]8:02:757.2.4

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thBaradene College 1[ crew ]7:13:538.1.3

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:00:349.2.6
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:07:819.2.8

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdBaradene College 1[ crew ]7:42:4910.1.6
4thMacleans College 1[ crew ]7:54:7810.1.7
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:05:6610.1.1

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
2ndBaradene College 1[ crew ]7:31:1111.2.2

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:44:7012.1.1
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:48:4312.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
5thKings College 1[ crew ]7:02:6612.2.2
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:03:6412.2.8

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:01:3313.1.1
6thGlendowie College 1[ crew ]7:07:7013.1.8
8thSt Peter's College 1[ crew ]7:22:0913.1.7

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]6:30:5214.1.2
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:34:0414.1.6

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:16:8015.1.5

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:52:0516.1.4

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
7thKings College 1[ crew ]6:52:1117.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:47:9817.2.4
6thSt Kentigern College 1[ crew ]6:57:2117.2.2
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:58:9117.2.8
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:59:6317.2.7

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]8:09:8318.1.5
4thSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:21:9618.1.6
7thRangitoto College 1[ crew ]8:27:6818.1.8

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:15:3219.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:15:9319.2.3

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:45:6820.1.3
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:47:7620.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:09:3020.2.4
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:21:1020.2.8

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thWhangarei Girls High School 1[ crew ]7:34:0721.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdMacleans College 1[ crew ]7:48:9521.2.3
7thBaradene College 1[ crew ]8:06:3621.2.2

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
3rdCarmel College 1[ crew ]7:59:4022.2.6

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:49:2323.1.1
8thManurewa High School 1[ crew ]7:55:3223.1.6

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thMacleans College 1[ crew ]7:03:4924.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:11:0024.2.6
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:25:3424.2.7

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:49:3625.1.3
6thKings College 1[ crew ]6:54:3525.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:19:6225.2.6

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:28:7426.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Finals) 
SCRKGCA 2[ crew ]_:__:__26.2.7

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:47:4127.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
8thRosehill College 1[ crew ]8:15:0027.2.8

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdWhangarei Girls High School 1[ crew ]7:30:9428.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:53:2528.2.3

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:02:6829.1.5
6thSt Kentigern College 1[ crew ]6:16:3529.1.2

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
5thPukekohe High School 1[ crew ]7:10:7930.2.7

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:37:3131.1.5
8thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:55:3831.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:59:5231.2.2

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:14:5232.2.3
5thKings College 1[ crew ]7:19:4632.2.5
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:20:1232.2.2

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:32:8233.1.7
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:35:3033.1.2

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:18:5834.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdMacleans College 1[ crew ]7:45:2834.2.7

Event 35 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thMacleans College 1[ crew ]7:56:6435.1.6

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
5thPukekohe High School 1[ crew ]8:56:9537.2.2

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
5thRosehill College 1[ crew ]8:03:2438.2.1
8thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:15:7638.2.8

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
7thMacleans College 1[ crew ]7:58:2939.2.5

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:11:9440.1.4
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:12:9340.1.7

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
7thBaradene College 1[ crew ]6:58:3741.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
8thMacleans College 1[ crew ]7:21:6641.2.8

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:01:8542.1.2
6thKings College 1[ crew ]6:11:5242.1.7
8thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:18:0642.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 2[ crew ]6:22:7242.2.3

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:27:981.2.1
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:28:311.2.6
7thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:34:791.2.7
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
7thSt Kentigern College 2[ crew ]7:43:571.3.2
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:21:161.4.6
5thBirkenhead College 1[ crew ]7:30:391.4.8
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:37:531.4.2

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:39:812.1.2
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
7thCarmel College 1[ crew ]8:57:122.3.8
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
6thEdgewater College 1[ crew ]8:54:152.4.5

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:17:243.1.2
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:00:163.2.5

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:48:104.1.4
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:04:254.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:42:064.2.5
8thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:08:814.2.1

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
5thKings College 1[ crew ]7:12:995.1.6
7thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:20:195.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:51:895.2.4
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:17:595.2.1

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:10:016.1.6
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:18:696.1.5
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:22:866.1.7
8thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:08:456.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
4thKings College 1[ crew ]7:34:566.2.6

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdWhangarei Girls High School 1[ crew ]7:45:717.1.2
5thMacleans College 1[ crew ]7:55:007.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:50:837.2.7

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
6thSt Kentigern College 1[ crew ]6:50:919.2.6
8thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:16:849.2.8

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
7thBaradene College 1[ crew ]7:25:9211.1.7

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:47:1612.1.2
7thKings College 1[ crew ]6:58:6412.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:48:4912.2.5
8thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:00:5712.2.8

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:59:5213.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's College 1[ crew ]7:05:7813.2.5
4thGlendowie College 1[ crew ]7:08:3613.2.3

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:03:2515.2.4
7thRangitoto College 1[ crew ]8:20:9915.2.7

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:56:8316.1.5

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]6:48:4817.1.2
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:54:4217.1.3
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:02:1117.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:06:6017.2.1
8thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:16:1117.2.8

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]8:24:6518.2.3
2ndSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:30:8618.2.6
4thRangitoto College 1[ crew ]8:35:9718.2.2

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:24:0019.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
7thSt Kentigern College 1[ crew ]9:09:8719.2.2
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:37:6319.3.3

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:01:1220.1.5
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:02:7620.1.2
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:20:1720.1.7
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
8thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:55:2120.2.2

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:01:9721.1.3
6thMacleans College 1[ crew ]8:23:0721.1.1
7thBaradene College 1[ crew ]8:29:5521.1.8

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
6thRosehill College 1[ crew ]9:03:7122.2.2
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
3rdCarmel College 1[ crew ]8:41:4122.4.2

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
8thPukekohe High School 1[ crew ]9:29:0323.1.7
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
5thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:29:4323.2.8
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:10:3923.3.3
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:35:2723.3.2
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stManurewa High School 1[ crew ]8:18:6823.4.2

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdMacleans College 1[ crew ]7:32:3124.2.6
6thBaradene College 1[ crew ]7:44:1724.2.2
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:48:9524.2.7

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:13:5825.1.3
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
4thKings College 1[ crew ]7:22:2625.2.6
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:45:0525.2.1

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]8:09:4426.1.4
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:40:7026.1.3
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
4thKings College 2[ crew ]8:30:0026.2.1
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:40:3826.2.6

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:50:1427.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
6thDiocesan School For Girls 3[ crew ]8:50:9727.2.1
7thSt Kentigern College 1[ crew ]9:00:9727.2.7
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:14:8927.3.4
8thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:10:5327.3.7
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
4thRosehill College 1[ crew ]8:43:9427.4.6
7thDiocesan School For Girls 4[ crew ]8:52:3427.4.7
8thCarmel College 1[ crew ]9:16:8927.4.1

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:19:8828.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:00:7128.2.3

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
7thPukekohe High School 1[ crew ]7:51:5930.2.7

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:25:2031.1.2
6thPukekohe High School 2[ crew ]8:34:7131.1.3
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]8:05:9331.2.3
7thTakapuna Grammar School 3[ crew ]8:44:7031.2.1
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:39:6031.3.2
7thDiocesan School For Girls 3[ crew ]8:52:7331.3.7
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:19:5431.4.6

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:47:8032.1.1
7thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:52:3032.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
5thKings College 1[ crew ]7:52:9732.2.7

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:42:6934.1.4
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
7thMacleans College 1[ crew ]8:27:8434.2.1

Event 35 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]8:28:6235.2.3

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:55:8236.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:50:6036.2.1
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:14:9336.2.8
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:52:1936.4.1
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:02:3536.4.8

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]8:41:7537.1.7
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]8:43:7837.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
5thManurewa High School 1[ crew ]8:36:9737.2.3
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:37:5237.2.1
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:47:4137.3.3
6thRosehill College 1[ crew ]8:54:3337.3.1

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
8thRosehill College 1[ crew ]8:40:3738.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
8thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:43:2838.2.8

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
6thRosehill College 1[ crew ]8:50:0339.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdMacleans College 1[ crew ]8:39:3839.2.4
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:51:7339.4.8

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:39:6740.1.4
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:57:5740.2.1

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndBaradene College 1[ crew ]7:06:3941.2.2
8thMacleans College 1[ crew ]7:55:1741.2.8

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:18:7142.1.5
6thSt Kentigern College 2[ crew ]6:38:1542.1.7
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdKings College 1[ crew ]6:24:1542.2.2
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:31:9542.2.6
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndBirkenhead College 1[ crew ]7:34:021.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:25:991.2.5
5thTakapuna Grammar School 3[ crew ]8:52:671.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:09:171.3.2

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:19:382.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
4thRangitoto College 1[ crew ]9:27:722.3.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndCarmel College 1[ crew ]9:07:122.4.3

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:08:104.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]7:08:754.2.6
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:50:224.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
4thGlendowie College 1[ crew ]7:16:884.3.2
5thSt Kentigern College 3[ crew ]7:20:184.3.7
6thSt Kentigern College 4[ crew ]7:23:974.3.6

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 2[ crew ]7:25:555.1.5
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:35:605.1.6
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:38:415.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:21:005.2.3
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:59:505.2.2

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]8:07:706.1.2

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndWhangarei Girls High School 1[ crew ]7:55:277.1.6
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:09:047.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
6thGlendowie College 1[ crew ]8:26:037.2.7
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
6thPukekohe High School 2[ crew ]8:31:967.3.3
7thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:33:597.3.1
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:56:777.4.5
3rdMacleans College 1[ crew ]8:12:207.4.3
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:30:607.4.6
7thGlendowie College 2[ crew ]9:18:067.4.7

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:09:698.1.4
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:28:428.1.2

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:55:739.1.2
6thRangitoto College 1[ crew ]7:36:329.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:55:849.2.6
4thEdgewater College 1[ crew ]7:16:169.2.3

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:03:2910.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:44:0110.2.5
2ndMacleans College 1[ crew ]7:49:5110.2.4

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:42:8111.1.7
6thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:29:5511.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:24:6811.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndBaradene College 1[ crew ]7:24:5111.3.3
6thCarmel College 1[ crew ]8:15:0411.3.7
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
4thRosehill College 1[ crew ]7:35:7211.4.6

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:05:5612.1.4
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:39:8912.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:21:0412.2.7
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:12:6512.3.7
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:37:2612.3.6
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:48:8512.3.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
3rdKings College 1[ crew ]7:12:7012.4.2

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:35:1213.1.4

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]6:51:8314.1.4
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:18:0314.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:50:9614.2.4
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:05:5114.2.3
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:42:3714.2.7

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]9:03:3815.1.4
6thBirkenhead College 1[ crew ]10:21:9815.1.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:40:8015.4.6

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:55:8316.1.2

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:04:1417.1.3
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:23:2517.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:00:0717.2.5
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:00:0917.2.4
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]7:07:8717.2.3

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stRangitoto College 1[ crew ]8:08:8318.2.3
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:04:6518.3.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:14:5518.4.5

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:37:2819.1.6
4thSt Kentigern College 2[ crew ]9:18:7019.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]8:20:6019.2.5
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:36:8519.2.4
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 3[ crew ]9:11:9519.4.2
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:32:4019.5.2
Repechage 7[ race results || race reproduction ]
4thBirkenhead College 1[ crew ]10:03:3119.7.4

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
6thRangitoto College 1[ crew ]7:47:1020.1.8
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:48:7420.1.6

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndBaradene College 1[ crew ]7:49:3421.1.5
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:14:5021.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:43:7421.2.4
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:10:6521.2.2

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:18:7822.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:07:3622.2.3
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
5thRosehill College 2[ crew ]8:46:3522.3.4
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stCarmel College 1[ crew ]7:59:5122.4.5
3rdEdgewater College 1[ crew ]8:21:2622.4.3
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:53:7722.4.2
Repechage 7[ race results || race reproduction ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:34:7722.7.6
5thCarmel College 2[ crew ]9:38:8222.7.2
Repechage 8[ race results || race reproduction ]
5thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]9:17:6122.8.2

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:00:7123.3.5

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:35:1124.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:08:9124.2.4
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:33:5224.2.3
5thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]7:39:2924.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndBaradene College 1[ crew ]7:14:4124.3.5
6thGlendowie College 1[ crew ]7:59:5024.3.7
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:17:7524.4.5

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:13:8525.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:54:4125.2.4
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:58:9225.3.3

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 2[ crew ]7:56:2126.2.4
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:31:3626.2.3
5thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:31:9126.2.5
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 2[ crew ]9:09:5826.4.7

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stCarmel College 1[ crew ]8:16:0327.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 3[ crew ]8:17:2027.2.5
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:30:7727.2.3
3rdWestlake Girls High School 2[ crew ]8:42:3027.2.6
5thWestlake Girls High School 4[ crew ]9:06:2527.2.2

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:01:2528.2.6

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:25:4629.1.4

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]6:53:9830.3.3
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:03:5430.3.4
5thEdgewater College 1[ crew ]7:21:6130.3.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:52:9530.4.2
4thSt Kentigern College 2[ crew ]8:06:7430.4.3
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
3rdKings College 1[ crew ]7:45:1130.5.7
5thTakapuna Grammar School 3[ crew ]8:17:4630.5.2

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 4[ crew ]8:42:8431.1.3
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:05:0831.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 3[ crew ]8:09:6031.2.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:01:1831.4.6
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:19:1431.4.2

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:35:5032.2.4
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]8:14:7232.2.7
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]7:22:6532.4.3
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:24:6832.4.4
5thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:52:9732.4.7

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:34:7133.1.5
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:55:0933.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:28:2733.2.3

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:52:7934.1.5
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:05:9234.1.2
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:20:7534.1.6

Event 35 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]8:01:2635.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thGlendowie College 1[ crew ]8:33:6735.2.3
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:26:2535.4.6
5thGlendowie College 2[ crew ]9:19:8635.4.7

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:47:2436.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:33:3036.2.4
4thSt Peter's College 1[ crew ]8:07:8536.2.2
5thManurewa High School 1[ crew ]8:22:4036.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:40:3836.3.4
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:44:0136.3.3
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:50:3336.3.5
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 2[ crew ]7:40:3336.4.5
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:01:0436.4.4

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thPukekohe High School 2[ crew ]9:10:9137.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:19:6037.2.3
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]8:23:2837.2.4
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:20:3737.4.5

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thCarmel College 1[ crew ]8:24:6038.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]7:57:6938.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:59:8938.3.6

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:17:9139.1.6
3rdRosehill College 2[ crew ]8:26:5839.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndRosehill College 1[ crew ]8:16:8239.2.5
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:40:2739.3.2
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
5thCarmel College 1[ crew ]9:41:6039.5.4
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:08:2739.6.4
5thWestlake Girls High School 3[ crew ]9:45:7339.6.2
Repechage 8[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:29:9339.8.4

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:27:1040.1.5
6thTakapuna Grammar School 4[ crew ]8:41:8540.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:53:5640.2.6
5thTakapuna Grammar School 3[ crew ]8:26:1340.2.7
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:56:4340.5.6

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thMacleans College 1[ crew ]7:15:3941.1.2

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:34:8142.1.6
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thBirkenhead College 1[ crew ]6:57:331.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 2[ crew ]7:20:061.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:34:681.3.1
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:40:611.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:27:581.4.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:35:831.5.1
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:37:971.5.5
7thTakapuna Grammar School 3[ crew ]9:01:181.5.6
Heat 6[ race results || race reproduction ]
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:38:451.6.5

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndEdgewater College 1[ crew ]7:29:182.2.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
6thCarmel College 1[ crew ]2.5.8
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]2.5.1
Heat 6[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]2.6.8
7thRangitoto College 1[ crew ]2.6.4

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWhangarei Girls High School 1[ crew ]7:47:063.1.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:31:303.3.4

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
7thSt Kentigern College 3[ crew ]7:33:854.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:01:224.2.3
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:19:404.2.4
6thGlendowie College 1[ crew ]7:26:214.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 4[ crew ]7:37:924.3.7
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:06:204.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:56:024.4.2
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:23:764.4.5
Scratched crews (Heats) 
SCRTAKA 1[ crew ]_:__:__4.4.6

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdKings College 1[ crew ]7:20:505.1.8
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:46:265.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:07:485.2.7
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:46:045.2.8
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:47:305.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:35:165.3.2
8thSt Kentigern College 2[ crew ]8:06:035.3.8

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:15:996.1.2
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:16:586.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdKings College 1[ crew ]7:37:366.2.6
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:45:166.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 2[ crew ]7:33:596.3.6
Scratched crews (Heats) 
SCRWTLB 3[ crew ]_:__:__6.2.3
SCRWTLB 4[ crew ]_:__:__6.3.4

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]8:01:867.1.8
4thPukekohe High School 2[ crew ]8:29:387.1.7
7thGlendowie College 2[ crew ]9:08:607.1.3
8thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:32:437.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thMacleans College 1[ crew ]8:14:717.2.8
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:32:747.3.1
7thGlendowie College 1[ crew ]8:51:097.3.5
8thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:43:657.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
5thWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:15:387.4.3

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndBaradene College 1[ crew ]7:19:518.1.1
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:43:738.1.7

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:08:379.1.4
8thRangitoto College 1[ crew ]8:01:049.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:50:949.2.1
6thEdgewater College 1[ crew ]6:52:709.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:19:189.3.3

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdBaradene College 1[ crew ]8:02:7910.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]8:06:1310.2.1
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:51:3910.2.5

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
7thCarmel College 1[ crew ]8:27:2511.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thRosehill College 1[ crew ]7:55:0511.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:55:3811.3.7
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:15:5411.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thBaradene College 1[ crew ]7:45:4911.4.4
6thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:56:2911.4.5

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:31:8812.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:09:5312.2.7
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:29:8012.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:55:9812.3.2
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:36:2412.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:55:6812.4.6
6thKings College 1[ crew ]7:19:3012.4.3
7thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:44:0712.4.4

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's College 1[ crew ]6:59:0813.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:08:8013.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndGlendowie College 1[ crew ]7:04:3513.3.2

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]6:30:5214.1.7
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:42:6014.1.4
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:43:4314.1.5
7thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:11:1614.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:28:4514.2.3

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:16:8015.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:59:3415.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:48:5015.3.6
8thBirkenhead College 1[ crew ]9:30:9515.3.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
4thRangitoto College 1[ crew ]8:14:9315.5.3

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:48:9516.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:51:4516.2.5

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:46:1717.1.7
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:53:2617.1.3
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:02:3817.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:07:4317.2.4
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:21:4917.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdKings College 1[ crew ]6:45:4017.3.2
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:58:2617.3.5

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]8:12:2618.3.2
3rdSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:32:0818.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
Heat 5[ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:31:6118.5.3
Heat 6[ race results || race reproduction ]
3rdRangitoto College 1[ crew ]8:39:4918.6.5
Scratched crews (Heats) 
SCRTAKA 2[ crew ]_:__:__18.4.4

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:32:2419.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:23:8919.2.6
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:44:1919.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
7thTakapuna Grammar School 3[ crew ]10:36:2119.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thDiocesan School For Girls 2[ crew ]9:04:3219.4.3
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:40:6819.4.7
Heat 5[ race results || race reproduction ]
6thSt Kentigern College 2[ crew ]11:30:8019.5.4
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:55:5319.6.3
Heat 7[ race results || race reproduction ]
6thBirkenhead College 1[ crew ]11:19:7119.7.7
Scratched crews (Heats) 
SCRDIOC 3[ crew ]_:__:__19.5.2

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:40:1120.1.4
7thRangitoto College 1[ crew ]8:00:2220.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:05:1220.2.5
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:16:1120.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:29:7320.3.6
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:35:8020.3.4

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
8thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:18:4821.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thMacleans College 1[ crew ]8:40:2621.2.6
8thSt Kentigern College 1[ crew ]9:26:6721.2.8
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:14:3321.3.2
5thBaradene College 1[ crew ]8:43:7721.3.1

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thEdgewater College 1[ crew ]9:20:4222.2.2
---Carmel College 2[ crew ]RET22.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdCarmel College 1[ crew ]8:49:2622.3.4
7thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]10:36:7022.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:10:1922.4.1
Heat 6[ race results || race reproduction ]
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:15:6222.6.2
Heat 7[ race results || race reproduction ]
6thRosehill College 2[ crew ]9:34:1922.7.1
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:36:1722.7.5
Heat 8[ race results || race reproduction ]
4thRosehill College 1[ crew ]9:02:2822.8.3

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:39:9923.2.7
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:50:8123.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:59:7623.4.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
4thManurewa High School 1[ crew ]8:56:0223.5.3
Heat 6[ race results || race reproduction ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]9:30:8023.6.1
Scratched crews (Heats) 
SCRWTLB 1[ crew ]_:__:__23.3.2

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:13:3424.1.1
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:46:2424.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:48:8424.2.3
6thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:37:1224.2.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdBaradene College 1[ crew ]8:08:9424.4.7
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:21:9124.4.5
7thGlendowie College 1[ crew ]8:42:1724.4.6

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thKings College 1[ crew ]7:54:0625.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:45:2725.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:07:6325.3.2

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
8thSt Kentigern College 2[ crew ]10:47:8026.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thKings College 2[ crew ]9:11:3526.2.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]8:44:6526.4.7
6thSt Kentigern College 1[ crew ]9:48:0926.4.1
Heat 5[ race results || race reproduction ]
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:33:2626.5.1
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:16:7326.6.4
5thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]10:32:3626.6.6

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thDiocesan School For Girls 4[ crew ]9:33:7527.1.4
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]10:08:0327.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:46:1227.2.2
5thCarmel College 1[ crew ]10:00:2327.2.1
7thWestlake Girls High School 2[ crew ]10:22:6427.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]9:33:6927.3.2
4thSt Kentigern College 1[ crew ]9:45:2827.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
5thDiocesan School For Girls 3[ crew ]9:52:3327.4.1
Heat 5[ race results || race reproduction ]
7thWestlake Girls High School 4[ crew ]10:42:6427.5.2
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:50:4827.6.2
Scratched crews (Heats) 
SCRDIOC 2[ crew ]_:__:__27.2.2
SCRWTLG 1[ crew ]_:__:__27.5.2
SCRMACL 1[ crew ]_:__:__27.5.6

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:00:1028.1.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:48:6628.3.4
Scratched crews (Heats) 
SCRMACL 1[ crew ]_:__:__28.1.1
SCRBARA 1[ crew ]_:__:__28.1.2

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:00:6229.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:49:1929.2.3

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]8:12:1330.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 2[ crew ]9:01:7330.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]8:35:0930.3.3
6thTakapuna Grammar School 3[ crew ]9:27:3830.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:31:1930.4.3
6thKings College 1[ crew ]8:40:0330.4.6
Heat 5[ race results || race reproduction ]
5thEdgewater College 1[ crew ]8:49:2230.5.4
Heat 6[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
SCRTAKA 1[ crew ]_:__:__30.6.6

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
8thTakapuna Grammar School 2[ crew ]11:02:9531.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thDiocesan School For Girls 2[ crew ]9:17:6631.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdPukekohe High School 2[ crew ]9:12:5031.3.2
7thWestlake Girls High School 2[ crew ]10:05:7231.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:35:9131.4.1
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]10:44:2231.4.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:08:4431.5.2
7thTakapuna Grammar School 3[ crew ]9:55:2331.5.5
Heat 6[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]9:21:4531.6.5
4thDiocesan School For Girls 3[ crew ]9:35:0231.6.7
6thTakapuna Grammar School 4[ crew ]10:08:9131.6.3

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
7thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]9:11:5132.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:09:1332.2.4
4thKings College 1[ crew ]8:22:3632.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
7thWestlake Boys High School 2[ crew ]10:24:9532.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]8:07:1332.4.3

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:31:2733.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:57:7133.2.7
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:02:4933.2.5

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:45:1134.1.4
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:42:9534.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thMacleans College 1[ crew ]8:23:0634.2.5
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:50:4234.2.6

Event 35 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thGlendowie College 1[ crew ]35.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]35.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]35.4.3
7thGlendowie College 2[ crew ]35.4.4
Scratched crews (Heats) 
SCRMACL 2[ crew ]_:__:__35.3.1

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]36.2.7
6thPukekohe High School 1[ crew ]36.2.6
7thManurewa High School 1[ crew ]36.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]36.3.2
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]36.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
6thSt Kentigern College 2[ crew ]36.4.6
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]36.4.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]36.5.3
7thSt Peter's College 1[ crew ]36.5.2
Heat 6[ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]36.6.4

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]37.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]37.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndManurewa High School 1[ crew ]37.3.5
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]37.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
6thRosehill College 1[ crew ]37.4.5
7thPukekohe High School 2[ crew ]37.4.4
Heat 6[ race results || race reproduction ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]37.6.4

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thRosehill College 1[ crew ]38.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]38.2.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
5thCarmel College 1[ crew ]38.4.2
Scratched crews (Heats) 
SCRDIOC 1[ crew ]_:__:__38.1.5

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]39.1.5
6thCarmel College 1[ crew ]39.1.4
7thWestlake Girls High School 3[ crew ]39.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]39.2.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]39.4.5
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]39.4.6
Heat 5[ race results || race reproduction ]
6thRosehill College 2[ crew ]39.5.1
Heat 6[ race results || race reproduction ]
6thSt Kentigern College 1[ crew ]39.6.4
Heat 8[ race results || race reproduction ]
6thWestlake Girls High School 2[ crew ]39.8.2
Scratched crews (Heats) 
SCRBARA 1[ crew ]_:__:__39.5.4

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]40.1.6
7thTakapuna Grammar School 4[ crew ]40.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]40.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
6thTakapuna Grammar School 3[ crew ]40.3.2
Heat 5[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]40.5.5
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]40.6.7
Scratched crews (Heats) 
SCRWTLB 2[ crew ]_:__:__40.2.7

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thBaradene College 1[ crew ]41.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thMacleans College 1[ crew ]41.2.4

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thKings College 1[ crew ]6:13:1142.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:07:8442.2.1
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:40:5842.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:18:7242.3.5
4thSt Kentigern College 2[ crew ]6:23:1142.3.7

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other mad05 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

Auckland/Northland's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other mad05 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA