NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Samuel Marsden Whitby's approved colours
#153: Samuel Marsden Whitby


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2011 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

St Peter's School's singletSt Peter's School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by St Peter's School at the 2011 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for St Peter's School's final ranking at the regatta.

St Peter's School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-17 single [ event results ]

STPC 1: Crew - Matthew Dunham
Coach - Roger Batley

Event 2 Girls under-17 four [ event results ]

STPC 1: Crew - Lauren Russell | Emily Whitbread | Abby Lenssen | Anastasia Arends + Nichola McLellan (cox)
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

STPC 1: Crew - Cory Morrison | Jack Sargent
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

STPC 2: Crew - John Atkinson | Christopher Milson
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 4 Girls under-15 quad [ event results ]

STPC 1: Crew - Lauren Hancock | Conner Simes | Madeleine Minnett | Bailey van Marrewijk + Maisie Stone (cox)
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 6 Girls under-18 double [ event results ]

STPC 1: Crew - Jessica Ria | Georgia Perry
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 6 Girls under-18 double [ event results ]

STPC 2: Crew - Briar Murphy | Kayla Jans
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 7 Boys under-16 quad [ event results ]

STPC 1: Crew - Joshua Morrison | Ben van Dalen | Joshua Caddigan | Toby Gibbons + Khoti Clements (cox)
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 8 Girls under-16 single [ event results ]

STPC 2: Crew - Jessica Field
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 9 Boys under-18 novice double [ event results ]

STPC 1: Crew - Myles Rollason | Harry Thomas
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 12 Boys under-18 lightweight four [ event results ]

STPC 1: Crew - Logan Berg | Cleave Holmes | Judd Speedy | Matthew Hughes + Caitlin Lawry (cox)
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 13 Girls under-15 four [ event results ]

STPC 1: Crew - Lauren Hancock | Carly Baars | Cathrin Hirling | Madeleine Minnett + Maisie Stone (cox)
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 14 Boys under-18 quad [ event results ]

STPC 1: Crew - Matthew Dunham | Matthew Dawkins | Ashton Moorhead | Alexander Mudford + Khoti Clements (cox)
Coach - Roger Batley

Event 15 Girls under-18 pair [ event results ]

STPC 1: Crew - Jessica Ria | Georgia Perry
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 16 Boys under-16 four [ event results ]

STPC 1: Crew - Ben van Dalen | Jesse Arends | Tumanako Silveira | Myles Rollason + James McElligott (cox)
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 18 Girls under-18 lightweight four [ event results ]

STPC 1: Crew - Lauren Russell | Rebecca Wilcox | Sarah Joubert | Conner Simes + Nichola McLellan (cox)
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

STPC 1: Crew - Logan Berg | Cleave Holmes
Coach - Roger Batley

Event 20 Girls under-17 single [ event results ]

STPC 1: Crew - Emily Whitbread
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 24 Girls under-18 four [ event results ]

STPC 1: Crew - Jessica Ria | Georgia Perry | Eloise Dowse | Emily Munro + Caitlin Lawry (cox)
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 25 Girls under-16 quad [ event results ]

STPC 1: Crew - Tayla Jugum | Hannah Stannard | Isabella Cochrane | Jessica Field + Jemima Hylton (cox)
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 25 Girls under-16 quad [ event results ]

STPC 2: Crew - Natasha Walker | Jordan Herewini | Danielle Carden | Emily Anselmi + Maisie Stone (cox)
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

STPC 1: Crew - Joshua Morrison | Ben van Dalen
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

STPC 2: Crew - Joshua Caddigan | Warwick Vaughan
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

STPC 3: Crew - Toby Gibbons | Judd Speedy
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 27 Girls under-18 single [ event results ]

STPC 1: Crew - Briar Murphy
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 27 Girls under-18 single [ event results ]

STPC 2: Crew - Kayla Jans
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

STPC 1: Crew - Madeleine Minnett | Bailey van Marrewijk
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

STPC 2: Crew - Lauren Hancock | Conner Simes
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

STPC 1: Crew - Cory Morrison | Jack Sargent | Christopher Milson | Jesse Arends + Matthew van Dalen (cox)
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

STPC 2: Crew - Sam Caird | John Atkinson | Matthew Gaylor | Murdoch Holmes + Regan Stead (cox)
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

STPC 3: Crew - Liam Hines | Robert Lunn | Elliott Harris | Nicholas Simes + James McElligott (cox)
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 33 Girls under-18 lightweight double [ event results ]

STPC 1: Crew - Lauren Russell | Rebecca Wilcox
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 34 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

STPC 1: Crew - Matthew Dunham | Alexander Mudford
Coach - Roger Batley

Event 35 Girls under-16 four [ event results ]

STPC 1: Crew - Eloise Dowse | Emily Munro | Jessica Field | Sarah Joubert + Nichola McLellan (cox)
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 35 Girls under-16 four [ event results ]

STPC 2: Crew - Hannah Stannard | Jordan Herewini | Natasha Walker | Isabella Cochrane + Jemima Hylton (cox)
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 37 Girls under-18 quad [ event results ]

STPC 1: Crew - Jessica Ria | Georgia Perry | Kayla Jans | Briar Murphy + Khoti Clements (cox)
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 42 Boys under-17 quad [ event results ]

STPC 1: Crew - Matthew Dunham | Matthew Dawkins | Ashton Moorhead | Matthew Hughes + Caitlin Lawry (cox)
Coach - Roger Batley

Event 42 Boys under-17 quad [ event results ]

STPC 2: Crew - Logan Berg | Cleave Holmes | Toby Gibbons | Joshua Caddigan + Khoti Clements (cox)
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 43 Girls under-18 novice four [ event results ]

STPC 1: Crew - Lauren Hancock | Carly Baars | Cathrin Hirling | Conner Simes + Maisie Stone (cox)
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 44 Boys under-18 novice four [ event results ]

STPC 1: Crew - Myles Rollason | Tumanako Silveira | Cory Morrison | Harry Thomas + James McElligott (cox)
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

STPC 1: Crew - Sarah Joubert | Emily Munro
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

STPC 2: Crew - Tayla Jugum | Isabella Cochrane
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

STPC 1: Crew - Joshua Morrison
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

STPC 2: Crew - Warwick Vaughan
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

STPC 3: Crew - Ben van Dalen
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 47 Girls under-18 eight [ event results ]

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA